Źle obierałeś czosnek

obieranie czosnku

Czosnek to dość potężna rzecz, dobra do wszystkiego, od zabijania wampiry i demony , na pyszne śniadanie i kolację. Ale czy zauważyłeś, że ze względów mitologicznych czosnek nigdy nie wymaga obierania? To dlatego, że obieranie czosnku to ogromny ból w tyle — dla niektórych może to być nawet najtrudniejsza część skomplikowanego przepisu. Powiedz ludziom, że wampir boi się tylko obranego czosnku i prawdopodobnie zdecydują się po prostu zaryzykować wampira. Ale prawda jest taka, że ​​obieranie ząbka czosnku jest w rzeczywistości prostym zadaniem, o ile robisz to we właściwy sposób. Jak zobaczysz, jest więcej niż jeden właściwy sposób na oskórowanie ząbka czosnku. Przyjrzyj się tym przydatnym metodom, które odkryliśmy, i wypróbuj jedną, gdy następnym razem będziesz miał za zadanie obrać goździk. Albo jeszcze lepiej, wypróbuj je wszystkie, aż znajdziesz sposób, który będzie dla Ciebie najlepszy.


Zlecić peeling

czosnek

Najłatwiejszym sposobem na obranie czosnku jest zmuszenie kogoś do zrobienia tego za Ciebie. Czosnek można kupić w postaci wstępnie obranego czosnku, ale jeśli nie mieszkasz w miejscu, w którym nie ma łatwego dostępu do świeżego czosnku, ryzykujesz, że wyglądasz na leniwego… a jeśli szef kuchni jest zbyt leniwy, by obrać czosnek, to jakie inne kulinarne zakątki wycina czego nie widzisz? Wstępnie obrany czosnek może być również czymś o nieznanej ilości, w zależności od tego, gdzie go kupisz, i na pewno będzie kosztował. Dodatkowo, ponieważ obieranie czosnku stanie się dla Ciebie najłatwiejszą rzeczą na świecie, naprawdę nie musisz ryzykować swojej reputacji, zamieniając czosnek w kuchenny odpowiednik paczki Cheetos.Zgnieć to

czosnek

Ta klasyczna – i bardzo satysfakcjonująca – technika obierania czosnku jest znana wszystkim szefom kuchni. Po prostu umieść ząbek czosnku na desce do krojenia, umieść ostrze dużego noża płasko na wierzchu ząbka (ostrą krawędzią skierowaną od siebie) i uderz nóż nasadą dłoni. Osiąga to potrójny efekt zmiażdżenia czosnku, oddzielenia skóry i złagodzenia niechcianego napięcia. Jeśli jednak nie chcesz zmiażdżyć czosnku, nie czujesz się komfortowo z uderzaniem ostrym nożem lub uprawiasz jogę i nie masz napięcia do stracenia, może to nie być technika dla ciebie.
Idź do atomu z mikrofalą

Kochaj je lub nienawidz, mikrofale to niezaprzeczalnie wygodny sposób na podgrzanie. Są również całkiem wygodnym sposobem na obieranie czosnku, jeśli masz taką skłonność, i robią to bez użycia ostrych krawędzi i dodatkowej agresji. Aby wykorzystać moc obierania czosnku w kuchence mikrofalowej, umieść czosnek w kuchence mikrofalowej i podgrzewaj przez 20 sekund (czas gotowania może się różnić w zależności od mocy konkretnego urządzenia). Kiedy czas się skończy, goździk powinien łatwo wysunąć się ze skóry. To działa na jeden ząbek lub sto… ale jest kilka wad. Podgrzewając czosnek w kuchence mikrofalowej, skutecznie go gotujesz, a to może zmniejszyć ostrość śmierdzącej żarówki. Ponadto, jeśli nie posiadasz kuchenki mikrofalowej, możesz mieć pewne trudności z uruchomieniem tej funkcji. Wreszcie, jeśli jesteś uczniem Food Babe, możesz być narażony na ryzyko odwrócenia swojego czosnek w śmiertelną pozycję ...lub coś.

Odkręć tę skórę

Jeśli nie masz kuchenki mikrofalowej, noża ani dostępu do wstępnie obranego czosnku, nie martw się – nadal masz opcje. Prawdę mówiąc, czosnek nie wydaje się być szczególnie przywiązany do skóry (może być nawet mechanizm przetrwania podobny do jaszczurki z tego, co wiemy) i wystarczy trochę stresu, aby go puścić. Więc jeśli jesteś w potrzebie i nie masz innych sposobów na pozbycie się skóry z ząbka czosnku, możesz wypróbować tę metodę. Chwyć czosnek z każdego końca ząbka i delikatnie go przekręć. Jeśli zrobisz to dobrze, powinieneś usłyszeć trzask, gdy skóra odsuwa się od cebulki, a obie powinny być łatwo rozdzielone. Minusem tego jest to, że działa najlepiej z długimi, cienkimi goździkami, więc może być trudne do zrobienia z częstszymi krótkimi i grubymi przykładami. Ale jeśli jesteś zdesperowany i jakoś udało ci się dotrzeć tak daleko do swojego przepisu bez noża, równie dobrze możesz spróbować.Silikonowa obieraczka do czosnku

Jeśli masz pieniądze do spalenia i dużo miejsca do przechowywania w kuchni, ten następny hack może być dla Ciebie. Ta obowiązkowa obieraczka do czosnku to prosty cylinder wykonany z silikonu. Włóż jeden ząbek czosnku do cylindra i turlaj się po stole, a po krótkim czasie czosnek będzie magicznie pozbawiony skórki. To wspaniale! płaczesz i to jest... do pewnego stopnia. Niestety, jeśli potrzebujesz ugotować więcej niż małą porcję czegokolwiek, ten gadżet sprawi, że będziesz sfrustrowany, ponieważ możesz obrać tylko kilka ząbków na raz. Nowość (taka jak jest) znika dość szybko i chociaż jest to dość tania gratka, jeśli zdecydujesz się ją kupić, powinieneś wiedzieć, że ceniona osobowość telewizyjna Alton Brown żarliwie potępia każdy gadżet, który uważa za „ pytający o jedność (każde narzędzie kuchenne, które robi jedno i nic więcej), a silikonowa obieraczka do czosnku zdecydowanie należy do tej kategorii.

Potrząśnij tym

Chociaż powyższy film sugeruje użycie dwóch metalowych misek do tego triku, w rzeczywistości prawie każdy pojemnik będzie działał, o ile możesz zakryć górę. Słoik, rondel, miska i deska do krojenia — cokolwiek, po prostu wrzuć goździki, przykryj i potrząśnij potrząsnąć . Po około dziesięciu sekundach czosnek pojawi się nagi, leżąc w strzępach swojej dawnej skóry… i kto może go winić? Gdybyś został włożony do puszki i energicznie wstrząśnięty, prawdopodobnie też zrzuciłbyś skórę. Jeśli żadna z powyższych opcji nie pasuje do okoliczności obierania czosnku, miejmy nadzieję, że to załatwi sprawę. Nie wymaga prawie żadnej techniki, żadnego specjalnego sprzętu, a jedynym minusem jest to, że może być trochę głośno, jeśli użyjesz metalowych misek.likiery, które dobrze smakują

Ponadto, jeśli nie masz odpowiednich pojemników, w których można wstrząsać goździkami, prawdopodobnie możesz osiągnąć ten sam efekt, po prostu rzucając czosnek o ścianę. Ale jeśli ty naprawdę nienawidzisz obierania czosnku, prawdopodobnie już tego próbowałeś.