Obierasz imbir źle przez całe życie

Kawałki imbiru

Może się wydawać, że za każdym razem, gdy przepis wymaga obierania składnika, czy to marchewki, ziemniaka czy jabłka, należy sięgnąć po obieraczkę do warzyw. Ta logika dobrze by się przydała w przypadku większości składników, które wymagają peelingu. Z wyjątkiem jednego: imbiru.


Używanie obieraczki do imbiru nie jest szczególnie skuteczne, ponieważ na korzeniu powstają szczeliny tworzone przez „oczy”. Obieraczka po prostu nie jest przeznaczona do manewrowania wokół tego typu obszaru i pozostawia wiele nieobranych korzeni. Używanie obieraczki również zabiera ze sobą sporą część jadalnej części, ponieważ skóra jest tak cienka (poprzez Jedzenie NDTV ).Podczas gdy wiele osób prawdopodobnie nadal używa obieraczki do imbiru, ponieważ uważają, że to jedyna opcja, w rzeczywistości istnieje znacznie prostsza metoda na pozbycie się papierowej skórki z guzowatego korzenia. Dobrą wiadomością jest to, że przybory, których będziesz potrzebować, są powszechne w każdej kuchni, ale nie jest to nóż. To właściwie łyżka.
Dlaczego łyżka działa na obieranie imbiru

Pokrojony imbir

Używanie łyżki (z lekko ostrymi krawędziami, jeśli masz) do obierania imbiru to w kuchni rewelacja. Cienka krawędź łyżki w połączeniu z jej zakrzywionym kształtem pozwala jej dostać się w załamania imbiru i wydobyć wszystkie kawałki skóry, których można by pominąć przy pomocy obieraczki. Najlepiej, jeśli najpierw połamiesz imbir na mniejsze kawałki i zastosujesz tę technikę od razu po wyjęciu imbiru z lodówki.

Ważne jest, aby pamiętać, że ta sztuczka działa ze względu na cienką, imbirową skórę. Nie oczekuj dużego sukcesu, jeśli myślisz, że będziesz próbował użyć łyżki do obrania ogórka.Biorąc to pod uwagę, imbir staje się znacznie mniej onieśmielającym składnikiem, a może się okazać, że jego włączenie do smażonych potraw pomoże rozjaśnić i ożywić Twoje danie. Biorąc pod uwagę szerokie korzyści zdrowotne związane z przyprawą, w połączeniu z łatwym sposobem przygotowania jej do użycia, nie ma powodu, aby nie eksperymentować z dołączaniem imbiru do potraw i napojów w przyszłości (poprzez Linia zdrowia ).