Przechowywałeś jabłka źle przez całe życie

Miska jabłek

Miska pełna jabłek może stanowić uroczą jesienną dekorację, ale po mniej więcej dniu spędzonym w temperaturze pokojowej same jabłka wkrótce stracą ten świeżo zebrany smak i chrupkość. Dobrą wiadomością jest jednak to, że jabłka to jedne z bardziej trwałych owoców — jeśli przechowujesz je prawidłowo, możesz cieszyć się jesiennymi zbiorami przez całą zimę, gdy innych owoców będzie brakować.


Pierwszym krokiem do doskonałej konserwacji jabłek jest wybór odpowiednich odmian. Według Firma zaopatrzenia ogrodnika , jabłka o grubszej skórce, które również są cierpkimi, później zbieranymi odmianami, lepiej nadają się do długotrwałego przechowywania: Granny Smiths, McIntoshes, Fujis, Romes, Northern Spies i Honeycrips są dobrymi opiekunami. Słodsze jabłka o cieńszej skórce, takie jak Gala i Delicious, mają tendencję do szybszego psucia się, więc to właśnie te jabłka powinieneś zjeść w pierwszej kolejności.Przechowywanie niewielkiej ilości jabłek

Jabłka w lodówce

Jeśli nie masz zbyt wielu jabłek do przechowywania, lodówka jest dobrym miejscem, ponieważ jabłka są optymalnie przechowywane w temperaturze od 30 do 35 stopni. Po prostu upewnij się, że mają dla siebie cały pojemnik, ponieważ jabłka z gazem etylenowym emitują w miarę starzenia się, mogą przyspieszyć rozkład innych owoców lub warzyw w pobliżu.
Przykryj jabłka wilgotnymi ręcznikami papierowymi lub trzymaj je w plastikowej torbie, w której zrobiłeś kilka dziurek, ponieważ pomoże to podnieść ogólny poziom wilgotności — jabłka są jednym z rodzajów produktów, które rzeczywiście zyskują na wilgotności (poprzez Jedzenie i wino ).

Przechowywanie dużej ilości jabłek

Kosz jabłek

Jeśli będziesz przechowywać dużo jabłek, być może będziesz musiał znaleźć miejsce w piwnicy lub garażu. Chłodne temperatury są dobre, ale upewnij się, że termometr nie opada poniżej zera, ponieważ w przeciwnym razie twoje jabłka zamienią się w papkę. Nawet wtedy nadal możesz uratować mrożone jabłka do celów kulinarnych, o ile znajdują się one w przepisie, w którym tekstura nie ma kluczowego znaczenia.Przed przechowywaniem jabłek,zawiń je w gazetę, a następnie umieść zawinięte jabłka w skrzynkach lub pojemnikach (najlepiej w jednej warstwie). Przechowuj różne odmiany osobno — jabłka nadal dojrzewają w przechowalni, ale różne rodzaje będą dojrzewać w różnym tempie. Generalnie jednak większe jabłka dojrzewają szybciej niż mniejsze, więc najpierw używaj największych. Pamiętaj też, aby okresowo sprawdzać jabłka pod kątem oznak zepsucia i usuwać te, które wydają się gnić — podczas gdy „jedno zepsute jabłko może zepsuć grono” to trafna metafora w sytuacjach towarzyskich, jest to całkiem prawdziwe w dosłownym tłumaczeniu. , również zmysł związany z owocami.
Kategorie Inny Nazwy Opinie