Założyciel Lee Schrager na tegorocznym nowojorskim festiwalu wina i jedzenia - ekskluzywny wywiad

  Logo NYCWFF na kawałku chleba NYCWFF Aleksandra Cass


Każdego roku, gdy nadchodzi jesień, nadchodzi czas, aby smakosze na całym świecie byli podekscytowani, nie tylko na obfite zbiory składników i mnóstwo wypieków na zimno, ale także na szereg nowych premier telewizyjnych programów kulinarnych. Październik oznacza również, że nadszedł czas na najbardziej ekscytujące i premierowe wydarzenie kulinarne i winiarskie sezonu. The Festiwal wina i jedzenia w Nowym Jorku , we współpracy z Food Network, powraca do Big Apple po raz 15., aby zaprezentować to, co najlepsze w branży kulinarnej.w n frytek zwierzęcych

Czterodniowy festiwal jest pełen zajęć, degustacji, kolacji, przyjęć i nie tylko, a wszystko to „pokazuje talenty najbardziej renomowanych szefów kuchni na świecie, producentów win i napojów spirytusowych, osobowości kulinarnych, ekspertów od stylu życia i najbardziej ukochanych amerykańskich szefów kuchni telewizyjnych”. A co najlepsze, całe wydarzenie służy zbieraniu funduszy i zwiększaniu świadomości w bardzo ważnej sprawie z krytyczną misją opartą na żywności.
W ekskluzywnym wywiadzie z SN, Założyciel NYCWFF Lee Schrager podzielił się ekscytującymi szczegółami z tegorocznego zróżnicowanego składu talentów i eklektycznej mieszanki zabawnych i pysznych wydarzeń. Omówił także ważną spuściznę festiwalu, który zebrał ponad 14 milionów dolarów na walkę z głodem, oraz jego rady, jak najlepiej wykorzystać bilety i spróbować „świętowania ulubionych potraw Ameryki”.

NYCWFF powraca z pełną mocą, aby świętować swoje 15-lecie

  tłum zgromadzony w NYCWFF NYCWFFFestiwal Wina i Żywności w Nowym Jorku obchodzi 15-lecie. Jak zaznaczasz ten kamień milowy w tym roku?

Co najważniejsze, zaznaczamy to, wracając po tym wszystkim, przez co przeszliśmy. Nie zrobiliśmy festiwalu w 2020 roku. Właściwie zrobiliśmy wirtualny program w 2020 roku. W zeszłym roku wróciliśmy — nie pełna siła, [ale] zmniejszony program, zmniejszona liczba. W tym roku wracamy pełną parą. Jesteśmy podekscytowani. Nie możemy się doczekać. Dobrze jest być z powrotem w największym mieście kulinarnym na świecie.Czego możemy się spodziewać po tegorocznym składzie?

Niektóre kolacje są wyjątkowe. Jeśli spojrzysz na skład obiadów od [Yotama] Ottolenghiego i Michaela White'a, Jean-Georgesa i Alain Ducasse , to fantastyczny skład, pełen różnorodności, pełen naprawdę wspaniałych talentów, w całym Nowym Jorku. Wspaniale. Niektóre z kursów mistrzowskich są niezwykłe, te praktyczne kursy mistrzowskie. Niektóre późne imprezy, przyjęcia koktajlowe, Bitwa o dzielnice , lub dyskotekowa impreza tematyczna, lub nasza przeciągnij brunch . Nie mam ulubionego. Staramy się, aby każdy miał coś dla siebie.

Tegoroczny program wydarzeń, podobnie jak w poprzednich latach, zawiera mieszankę ulubionych przez fanów wydarzeń. Czy w tym roku jest coś, co naprawdę cieszysz, aby ludzie mogli je zobaczyć?

Nasza impreza taco [ Tacos i tequila po zmroku ] w sobotni wieczór poprowadzi obsada 'Kuchnia' z [Z100] Morning Show i Elvisem Duranem. To nie jest nowe wydarzenie, ale zawsze było to mniejsze, średniej wielkości wydarzenie — to, co uważamy za średniej wielkości. Dorośliśmy, przenieśliśmy go do Pier 86 i sprzedaje się niesamowicie dobrze. Uważamy, że to będzie naprawdę duży hit.

Czego możemy się spodziewać na tym wydarzeniu?

Dużo tacos i dużo tequili. Przez lata robiliśmy mnóstwo tacos i jedną tequilę, czyli jednego sponsora. W tym roku otworzyliśmy go na wiele różnych tequili z portfolio Southern Glazer. Myślę, że prawdopodobnie będzie 15 różnych tequili. To będzie świetna impreza.

Spodziewaj się wyjątkowego i różnorodnego składu niesamowitych szefów kuchni

  Szef kuchni Morimoto z miskami jedzenia w NYCWFF NYCWFF

Tegoroczna impreza pretenduje do miana najbardziej zróżnicowany skład spotykać się z kimś. Co to oznacza i jak wpłynie to na wydarzenie?

Różnorodność jest ważna. Zawsze szukaliśmy najlepszych. Kiedy wybieramy talenty, szukamy najlepszych — ludzi, którzy będą sprzedawać bilety, ludzi reprezentujących Amerykę i ludzi, którzy wyglądają jak wszyscy, jak reklama United Colors of Benetton. Dużo bardziej skupiamy się [na] i jesteśmy o wiele bardziej ostrożni [z], upewniając się, że jesteśmy bardziej inkluzywni i rzeczy, które prawdopodobnie powinniśmy byli zrobić inaczej w przeszłości. Ale w tej chwili naprawdę skupiamy się na tym, aby być tak otwartym i włączać wszystkich.

Czy poza szefami kuchni, którzy tam będą, możemy spodziewać się występów celebrytów?

Whoopi Goldberg jest gościem specjalnym włoskiej imprezy [ Peroni Smak Włoch ] w piątek wieczorem z Alexem Guarnaschellim i Scottem Conantem. Teraz, ostatnie sześć tygodni to czas, kiedy gwiazdy zaczną się pojawiać, a ludzie, których poprosiliśmy kilka miesięcy temu, a którzy nie mogli się zaangażować, zaczną się angażować. W ten weekend ludzie będą chodzić do miasta, a my skontaktujemy się z nimi. Nie mam nic w tylnej kieszeni, ale coś się wydarzy.

Jak ewoluował New York City Wine & Food Festival w ciągu ostatnich 15 lat? Jakie są największe zmiany, które widziałeś?

Myślę, że miejsca. Wiele razy zmienialiśmy miejsca na nasze duże, charakterystyczne imprezy na molo, ale mamy wspaniały dom w Pier 86 na naszą wspaniałą degustację, a Intrepid na nasze charakterystyczne nocne imprezy. Staramy się być po wszystkim. Robimy kilka wydarzeń na Brooklynie. Robimy coś z Michał Solomonow w swojej nowej restauracji Laser Wolf. Robimy rzeczy w Harlemie. Robimy różne rzeczy w Long Island City. Chciałbym myśleć, że wykorzystujemy to, co najlepsze, co Manhattan czy Nowy Jork ma do zaoferowania i staramy się programować wydarzenia. Tam, gdzie ludzie jedzą i piją, my podążamy.

Dziedzictwo i wpływ NYCWFF

  Szefowie kuchni Amanda Freitag i Michael Symon NYCWFF

Jaki jest cel tego wydarzenia?

najlepsze kanapki w panera

Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości naszego partnera charytatywnego, którym jest Dostarczamy miłość Bożą. Wisienką na deserach jest to, że zbieramy dla nich pieniądze. Jesteśmy tutaj, aby zebrać pieniądze na wielką organizację charytatywną, uświadomić to ludziom, dać im znać, że mogą ją wesprzeć, dać im znać, że mogą być wolontariuszami i zebrać trochę funduszy, aby mogli nadal dostarczać zbilansowane pod względem odżywczym posiłki do Nowego Jorku wspólnota.

Czy możesz w ten sposób opowiedzieć o filantropijnym dziedzictwie festiwalu io tym, jak sobie z tym radzisz w tym roku?

Festiwal zawsze był non-profit 501(c)(3). Zaczęliśmy początkowo jako benefit dla No Kid Hungry. Następnie rozszerzyliśmy działalność z No Kid Hungry na Bank Żywności dla Nowego Jorku, którego byłem członkiem zarządu. A teraz, 15 lat później, posuwamy się naprzód z nowym partnerem, któremu możemy dostarczać rzeczy i pomagać w podnoszeniu świadomości i pieniędzy. [Rozpowszechniamy] miłość.

Czy to pierwszy rok, w którym festiwal współpracuje z God's Love We Deliver?

Drugi rok.

I szef kuchni Amanda piątek jest głównym partnerem tej organizacji.

Absolutnie. Amanda robi obiad w Bożej Miłości w ich pięknej jadalni. Używamy tego miejsca, aby pokazać wszystko, co najlepsze.

Poza tym filantropijnym dziedzictwem, jak można powiedzieć, że New York City Food & Wine Festival wpływa na przemysł kulinarny? Ponieważ łączy w sobie jednych z największych graczy zmieniających gry w branży.

co to jest francuska szarlotka?

W ten sposób na to wpływamy. Przywozimy ludzi do miasta w piękny październikowy weekend. Podnosimy świadomość, nie tylko wśród restauracji Michelin z białymi rękawiczkami, talentów Food Network czy Cooking Channel, ale także dla bodegi mom-and-pop. Staramy się być inkluzywni i dbamy o to, aby każdy awansował. Niezależnie od tego, czy jest to mała restauracja, o której nigdy nie słyszałeś o robieniu taco na imprezie, czy robieniu arepy, [lub] najlepsi szefowie kuchni na świecie serwujący kolację w białych rękawiczkach, ważne jest, abyśmy zaprezentowali wszystkich.

Czy uważasz, że poza samym Nowym Jorkiem branża ma wiele korzyści i wpływów?

Ja robię; Tak myślę. Myślę, że wszystko, co łączy ludzi w bezpiecznym środowisku, które promuje wygodne i odpowiedzialne jedzenie i picie, jest dobre dla branży i pomaga jej stanąć na nogi.

Istnieje wiele sposobów na maksymalne wykorzystanie ogromnego NYCWFF

  czterej przyjaciele trzymający drinki w NYCWFF NYCWFF

Bez wątpienia wymaga to dużo planowania. Ile czasu zajmuje zorganizowanie tego wydarzenia? Ile osób się w to wkłada?

Mamy pełnoetatowy zespół. Pracujemy już nad przyszłym rokiem. Zaczynamy myśleć o programach na przyszły rok. Właśnie zakończyliśmy programowanie South Beach w dniach 23-26 lutego w Miami. To projekt całoroczny.

Mamy pełnoetatową załogę siedmiu osób pracujących z Bożej Miłości na festiwalu przez cały rok. Następnie zatrudniamy wykonawców, event managerów, sponsorów, konsultantów, PR-owców, marketingowców, kasjerów, ubezpieczycieli i BHP. Zanim nadejdzie weekend, są tysiące ludzi.

Dla każdego, kto uczestniczył w Festiwal wina i jedzenia w South Beach , jak to się różni?

Ustawienie. SOBEWFF znajduje się na najpiękniejszej plaży na świecie, a Nowy Jork wykorzystuje tło jednego z najbardziej kultowych miast. Bardzo się różnią. Są jak bliźniaki, które nie są bliźniakami jednojajowymi. Są bardzo podobne, ale wyglądają zupełnie inaczej.

Co radzisz osobom, które już kupiły bilety na wydarzenie i nie mogą się doczekać, jak najlepiej wykorzystać to czterodniowe wydarzenie? Wygląda na to, że nie można być wszędzie na wszystko.

Nie i nie powinieneś. Myślę, że nie doceniasz tego, kiedy jedziesz na zbyt wiele wydarzeń. Myślę, że powinieneś wybrać jedno wyjątkowe wydarzenie każdego wieczoru, niezależnie od tego, czy jest to kolacja, czy impreza późną nocą. A w ciągu dnia albo iść na lekcje mistrzowskie, albo iść na wielką degustację, która jest dla mnie najlepszą wartością. Lub idź na jeden z naszych lunchów lub brunchów. W nocy idź na kolację, a może na późną imprezę lub po prostu idź na jedno lub drugie. Nie przesadzaj.

trwałość hummusu

Czy jest jakiś sposób, aby ludzie mogli zaangażować się w to wydarzenie, jeśli nie mogą kupić biletu i być tam osobiście?

Śledź nas na Media społecznościowe i obejrzyj to na żywo.

Możliwości jedzenia i picia są nieograniczone w NYCWFF

  Scott Conant je w NYCWFF NYCWFF

Jakie są jedne z najważniejszych trendów w jedzeniu i winie, które widzisz i których możemy się spodziewać na tegorocznym festiwalu?

[Jeszcze nie wiem]. Wiem o tym, kiedy sam tam dotrę. RTD — gotowe do picia — napoje w puszce, koktajle w puszce , tak duży nacisk na nowe koktajle, koktajle z dodatkiem CBD.

Nie znam jedzenia roku. Zwykle jest jedno jedzenie, które zobaczysz na każdym wydarzeniu. Kiedyś był to brzuch wieprzowy; wtedy to był jeżowiec. Nie wiem, co to będzie, ale przyciągnie mój wzrok i powiem: „Wow, wydaje się, że wszyscy używają tego jedzenia w tym roku”. Jeszcze nie wiem, co to jest.

Może to jest rok, którego nie będzie, bo nawet patrząc na skład, to tak, jakbyś uderzał w każdą inną kuchnię, każdą część świata. Jest tak wiele.

Mamy nadzieję. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy nadzieję, że ludzie wyjdą i docenią wysiłki, jakie wkładamy, aby było bezpieczne i sprawiało, że było zabawne i przyjemne. I mamy nadzieję, że wszyscy wyjdą i wesprą Bożą Miłość, którą Dostarczamy.

Sieć spożywcza Festiwal wina i jedzenia w Nowym Jorku , prezentowany przez Capital One, odbywa się od 13 do 16 października 2022 roku.

Ten wywiad został zredagowany dla jasności.