Oto jak pozbyć się goryczy oliwy z oliwek

Oliwa z oliwek wlewana do miski

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia lub EVOO, ze względu na swój charakter, ma mieć gorzki smak ze względu na zielone oliwki używany do tego. To jest zdefiniowany przez Międzynarodowa Rada ds. Oliwek jak: „Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia o wolnej kwasowości nie większej niż 0,8 grama na 100 gramów”. Ten pomiar reprezentuje maksymalną ilość wolnych kwasów tłuszczowych, jaką może mieć oliwa z oliwek, jeśli chce być częścią klubu EVOO. Ale na Źródło oliwy z oliwek , ten gorzki smak, który może wywołać u niektórych krztuszenie, jest w rzeczywistości dobrym znakiem, że twoja oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest jakością Oliwa z oliwek o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy i właściwościach przeciwzapalnych. Ta jakość jest osiągana głównie dzięki metodzie usuwania oliwy z oliwek. Stosuje się zimną prasę, co oznacza, że ​​utrzymują temperaturę poniżej 27 stopni podczas ekstrakcji oleju, co pozwala zachować obfitość polifenoli. Polifenole przyczyniają się do gorzkiego smaku (poprzez Pysznie ).


Jednak ten lekko gorzki smak może być znakiem rozpoznawczym Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia , nie jest to cecha charakterystyczna niektórych receptur emulsji, które wymagają tego w przepisach takich jak majonez, bearnaise i sos holenderski. Jak więc pozbyć się tej goryczy podczas robienia takich emulsji?Jak odgoryczyć oliwę z oliwek

Oliwa z oliwek i woda

Nie obawiaj się, internet jest tutaj, aby przeprowadzić nas przez proces usuwania goryczy z naszej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia i jest to całkiem proste, ale zdecydowanie czasochłonne. Według Poważne jedzenie , te polifenole, które sprawiają, że EVOO są gorzkie, są również bardzo rozpuszczalne lub łatwe do rozpuszczenia we wrzącej, gorącej wodzie. Jak to działa? Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie, że woda i olej nie mieszają się, a jeśli pamiętasz z lekcji przyrody w liceum i na Amerykański naukowiec , ropa faktycznie ucieka z cząsteczek wody. Tak więc, kiedy mieszasz EVOO i wrzącą wodę, polifenole rozpuszczają się w wodzie, podczas gdy olej oddziela się i unosi się na górze H2O.
Jeśli użyjesz tej metody do odgoryczenia oleju, Poważne jedzenie zaleca mieszanie EVOO i wrzącej wody w otwartym żaroodpornym pojemniku, aby nie było ryzyka oparzeń parą, które mogłyby w przeciwnym razie wystąpić. Użyj trzepaczki i szybko wymieszaj je ze sobą. Powinno to zająć od 30 sekund do jednej minuty. Następnie odstaw na bok i pozwól wodzie i oleju oddzielić się, gdy ostygną przez 30 minut lub do godziny. Po rozdzieleniu się dwóch olejków możesz wylać łyżką olej do nowego pojemnika, upewniając się, że nie pobierzesz wody z olejem. W takim razie voila, olej, który nie jest już gorzki!