Prawdziwy powód, dla którego należy unikać konserwowego tuńczyka

puszka tuńczyka

Puszka tuńczyka sprawdza się w wielu pudełkach w pracowity dzień, kiedy potrzebujesz pożywienia. Jest szybki, niedrogi i pożywny dzięki niskiej zawartości tłuszczu i wysokiej zawartości białka oraz dużej ilości kwasów omega-3. Bądźmy też szczerzy, kupując świeże ryby i gotować to może być onieśmielający. Puszka może rozwiązać ten problem; jednym szybkim ruchem otwieracza do puszek jesteś w biznesie.


W przypadku konserw z tuńczyka nie wszystko jest jednak płynne. Zrównoważony rozwój i potencjał niewolnictwa w łańcuchu dostaw to rzeczy, o których należy pamiętać, podejmując decyzję o zakupie konserw z tuńczyka. Według Reuters , niewolnictwo, handel ludźmi i wyzysk siły roboczej są szeroko rozpowszechnione w przemyśle rybnym. Donoszą, że połowy tuńczyka to branża warta 42 miliardy dolarów, a wysiłki mające na celu sprawdzenie łańcucha dostaw siły roboczej są czasami wątpliwe.Zegarek z owocami morza wprowadza narzędzie ryzyka niewolnictwa owoców morza, które pomaga firmom potencjalnie identyfikować praktyki niewolnictwa wśród ich dostawców. Witryna jest również źródłem informacji dla konsumentów poszukujących marek konserw z tuńczyka pozyskiwanego w sposób zrównoważony. Możesz więc zeskanować tę listę następnym razem, gdy będziesz krążyć po alejce z konserwami rybnymi. Lub po prostu poszukaj puszek, które są oznaczone jako certyfikat Marine Stewardship Council.
O czym jeszcze należy pamiętać przy zakupie tuńczyka w puszce?

tuńczyk

Kolejną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę podczas ubijania następnej zapiekanki z tuńczyka, jest przerażająca zawartość rtęci. Według Linia zdrowia , tuńczyk jest stosunkowo bogaty w rtęć w porównaniu z innymi rodzajami ryb i powinieneś być świadomy tego, ile i jak często go jesz. Jedzenie ryb każdego dnia jest reklamowany jako przynoszący wiele korzyści zdrowotnych, od poprawy zdrowia układu krążenia po lepszy sen. Jednak, za dużo niektórych rodzajów ryb może mieć negatywny wpływ na Twoje samopoczucie.

Rtęć przedostaje się do łańcucha pokarmowego poprzez wodę. Jako naturalnie występujący pierwiastek w skorupie ziemskiej, rtęć jest uwalniana do atmosfery, a następnie rozpuszcza się w wodzie morskiej (poprzez Nauka na żywo ). Podczas gdy ryby spędzają dni w oceanie, połykają rtęć, która następnie przenosi się do nas, gdy je jemy. Negatywne skutki spożywania zbyt dużej ilości rtęci są przerażające, ale cieszenie się tuńczykiem w puszkach w umiarkowanych ilościach jest ogólnie bezpieczne.czy nagi sok jest zdrowy?

Alternatywy dla konserw z tuńczyka

różne konserwy rybne

Tuńczyk w puszkach nie jest jedyną opcją na szybkie i łatwe danie rybne. Tak jak zawsze mówiła twoja mama, w morzu są inne ryby! A niektóre z nich są nawet w puszkach. Na przykład sardynki mają szczególnie niską zawartość rtęci, mają niewielki wpływ na środowisko i są źródłem odżywczym dla twojego organizmu, zgodnie z Życiowa porada . Pomimo swojej śmierdzącej reputacji, ci lśniący pływacy zasługują na coś więcej niż tylko przypadkowe miejsce na twojej pizzy. Kuchnia ma całe mnóstwo pomysłów na to, że są nie tylko niedocenianym składnikiem, ale w rzeczywistości dość luksusowym. Ma ktoś soczysty z sardynkami?

Być może wolisz coś mniej pachnącego, ale wciąż imponująco zdrowego. Spróbuj łososia! Dobre gospodarowanie sugeruje wybór łososia w puszkach, który jest oznaczony jako Alaskan, co zapewnia, że ​​jest on poławiany na wolności z wód Ameryki Północnej i jest zrównoważony. Szczerze mówiąc, czasami po prostu nie da się pobić dobrej kanapki z sałatką z tuńczyka. Uważamy, że przyjemność i wygoda są warte dodatkowych kilku minut kontemplacji, aby upewnić się, że wybór tuńczyka w puszce jest mądry.