7 rodzajów owoców morza, które powinieneś jeść, a 7 nie powinieneś Should

ryba

Jedną z moich ulubionych rzeczy w życiu na nadmorskiej Florydzie jest dostęp do świeżych, pysznych ryb. Niezależnie od tego, czy jest to barwena z zatoki Terra Ceia, czy granik z Zatoki Meksykańskiej, nie brakuje owoców morza, które zachwycą Twoje podniebienie.


Ale bardzo ważne jest, aby zachować ostrożność przy spożywaniu ryb, zarówno ze względu na kwestie zdrowotne, jak i związane ze zrównoważonym rozwojem. Niektóre ryby mają wysoką zawartość rtęci, co czyni je potencjalnie niebezpiecznymi, jeśli jesz za dużo. A inne gatunki ryb zostały przełowione, aż do spadku populacji. Dlatego ważne jest, aby być mądrym i poinformowanym o opcjach podwodnych. Oto lista owoców morza, które absolutnie powinieneś jeść, a innych, których powinieneś unikać.Jeść: Łosoś

łosoś

Prawdopodobnie jedną z najpopularniejszych ryb w Stanach Zjednoczonych jest łosoś z różowym miąższem i wyraźnym smakiem, który jest zdecydowanie nierybny. Jest pyszny zarówno w postaci surowej, jak i ugotowanej, dlatego często można go znaleźć zarówno w sushi, jak i w standardowej kuchni amerykańskiej. A jest ich kilka rodzaje łososia do wyboru, od trafnie nazwanych King Salmon po odmiany Sockeye i Coho. Jeśli masz szczęście, możesz dostać go świeżo od sprzedawcy ryb, ale mrożonki też są w porządku — zdziwiłbyś się, jak dobry jest.
Oprócz smaku i wszechstronności łosoś może być bardzo zrównoważony, niezależnie od tego, czy jest świeży z wód Alaski lub hodowlane w rybołówstwie. Łosoś też jest niski poziom rtęci i wystarczająco bezpieczny nawet dla kobiety w ciąży do jedzenia — w rzeczywistości jest zalecany dla zdrowego wzrostu i rozwoju płodu. Więc zdecydowanie zaopatrz się w łososia.

Jeść: Krewetki

Krewetka

Krewetka są ukochaną podstawą wielu kuchni na całym świecie, jeszcze zanim Bubba wychwalał ich walory i wiele preparatów w filmie Forrest Gump . Nic dziwnego, biorąc pod uwagę ich łagodny smak, przyjemną konsystencję i łatwe przygotowanie. Krewetki są niezwykle łagodne w smaku, a także zdrowy , biorąc pod uwagę, że są niskokaloryczne i bogate w białko. Są one również obfite w niektórych regionach, takich jak Zatoka Meksykańska, co czyni je niedrogimi i dostępnymi.Istnieje wiele gatunków krewetek, więc może być trochę trudno ustalić, które z nich są zrównoważone, a które nie. Na szczęście istnieje wiele informacji o tym, które krewetki najlepiej jeść, a które nie. Ponadto większość sklepów spożywczych oznacza swoje krewetki, dzięki czemu można od razu stwierdzić, czy najlepiej je kupić. Ponadto krewetki mają zazwyczaj niską zawartość rtęci, co czyni je bezpiecznym pod względem odżywczym wyborem.

Jedz: przegrzebki

Przegrzebki Obrazy Getty

Przegrzebki o przyjemnej konsystencji i delikatnym smaku są doskonałym wyborem z owoców morza. Po wyłuskaniu (w ten sposób zwykle się je sprzedaje) są łatwe w przygotowaniu — należy tylko uważać, aby ich nie rozgotować, co jest proste do zrobienia . Wystarczy je szybko podsmażyć na bardzo gorącej patelni, aby były ugotowane do perfekcji. I póki są więcej kosztowny niż krewetki, są warte dodatkowych kosztów ze względu na ich wyjątkowość.Oprócz tego, że są pyszne, są oceniane jako zrównoważony w różnych odmianach dzikich i hodowlanych. Są też niski poziom rtęci według Raporty konsumenckie — dobra wiadomość dla nas, miłośników przegrzebków. I chociaż można je zamrozić, naprawdę smakują lepiej, jeśli są świeże z Oceanu Atlantyckiego. Dodatkowo suche przegrzebki są preferowane na mokrych przegrzebkach, ponieważ mokre przegrzebki mogą być mdłe i trudne do brązowienia.

Jedz: Homar

Homar

Znane ze swojego szkarłatnego koloru (po ugotowaniu) i delikatnego smaku, homary są ulubionym pokarmem zarówno miłośników ryb, jak i ryb lądowych. Często podaje się je w stanie nienaruszonym, wraz z narzędziem, które pomoże ci rozbić skorupę i śliniakiem, aby twoja koszula była wolna od plam. Te skorupiaki występują w wodach Atlantyku u wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych i są charakterystyczne dla stanu Maine.

Branża homarów wykonała całkiem niezwykłą pracę, zapewniając, że homary są pozyskiwane w sposób etyczny i certyfikowane jako zrównoważone. Na przykład klatki z homarami są budowane, aby umożliwić młodym, małym homarom łatwą ucieczkę, łowiąc tylko starsze, większe homary. Ponadto nie należy odławiać bardzo dużych homarów, ponieważ są one podatne na płodność i utrzymują stabilną populację. Chronione są również homary w ciąży. Ponadto ich poziomy rtęci są bezpieczne, uznawane przez FDA za jeden z najlepszych wyborów.

Jedz: halibut pacyficzny?

halibut Pacyfiku

Ze wszystkich siei, Pacyfiku? halibut należy do najlepszych ze względu na delikatną, ale jędrną konsystencję oraz słodki i łagodny smak. Gotowanie jest również proste, niezależnie od tego, czy pieczesz, gotujesz, gotujesz na parze, czy rzucasz na grilla. Te ryby – które mogą ważyć do 500 funtów – znajdują się w Oceanie Spokojnym (oczywiście) od Kalifornii po Nome na Alasce i na wodach Japonii. Oni są w sezonie od marca do października, ze szczytem od maja do września.

co mogę zastąpić szalotkami

Halibuty pacyficzne są certyfikowany jako zrównoważony według Rada Zarządzania Morskiego . Ma również wystarczająco niską zawartość rtęci, aby dorośli mogli bez obaw spożywać cztery porcje miesięcznie. Uważaj jednak na halibuta atlantyckiego, który jest? wcale nie zrównoważony , ponieważ populacja została uszczuplona w wyniku przełowienia w celach komercyjnych, więc trzymaj tę rybę z dala od swojego menu.

Jedz: Mahi mahi

Praca Praca

Jeśli jesteś w restauracji i widzisz w menu delfinów lub delfinów, nie panikuj — to po prostu mahi mahi, które nie jest wcale spokrewnione z ukochanymi ssakami o tej samej nazwie. Praca Praca mają cienką i jędrną skórkę, miąższ o jasnoróżowym odcieniu i słodkim smaku. Łatwo jest rozgotować, więc ustaw minutnik lub zanotuj, kiedy się łuszczy i natychmiast zdejmij z ognia. Prawidłowo ugotowana ryba jest łuszcząca się i pyszna.

będziesz odnaleźć mahi mahi w wodach tropikalnych i subtropikalnych, często pod pływającymi obiektami, takimi jak łodzie. Często odradzają się, szybko rosną i mają duży zasięg, dzięki czemu są obfitą rybą, która jest zrównoważony wybór. A ich poziom rtęci, choć nie jest najniższy, znajduje się na niższym poziomie, więc nawet kobiety w ciąży mogą spożywać do sześciu porcji miesięcznie.

Jedz: Tilapia

Tilapia

Łatwo jest zagrać w tilapię, ale w rzeczywistości jest to naprawdę świetny wybór owoców morza. Po pierwsze, jest tanie, prawdopodobnie najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki z niezliczonych opcji rybnych. Jest również obfity i wszechobecny — w rzeczywistości to właśnie czwarty najpopularniejszy ryby spożywane w Stanach Zjednoczonych za tuńczykiem, łososiem i mintajem. I chociaż niektórzy smakosze mogą nie lubić tego smaku, ponieważ jest taki łagodny: lekki , przemawia do osób, które w przeciwnym razie nie lubią owoców morza.

Wszystko to jest zrównoważone, o ile jest hodowane w bezpiecznych i odpowiednich warunkach. Tilapia też jest niski poziom rtęci , dzięki czemu jedzenie jest bezpieczne dla wszystkich. Więc hejterzy mogą nienawidzić wszystkiego, czego chcą – to po prostu pozostawia więcej tilapii dla reszty z nas.

Nie jedz: makrela królewska

Makrela królewska

Makrela królewska lub zimorodek jest niezwykle popularnym połowem wśród wędkarzy rekreacyjnych na Florydzie i w innych miejscach na południowym wybrzeżu Ameryki. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że gryzą mocno i szybko na przynętę, są szybkie, gdy gonią (z zarejestrowanymi prędkościami do 15 mil na godzinę) i może być wyzwaniem w walce, biorąc pod uwagę ich średnią wagę 20-30 funtów. To sprawia, że ​​wędkarstwo sportowe jest dobre.

Pomimo tych rybich zalet, FDA odradza spożywanie makreli królewskiej ze względu na wysoką zawartość rtęci, podobnie jak władze stanowe na Florydzie, w Georgii i Północnej Karolinie. Ponadto pojawiły się raporty z zatrucie ciguatera — z objawami nudności, wymiotów i przerażającymi objawami neurologicznymi — od spożycia makreli królewskiej, co wynika z faktu, że ryby te spożywają toksyczne glony. To dwa ciosy przeciwko temu królewskiemu pływakowi i wszelki powód, dla którego musisz tego uniknąć.

Nie jedz: Marlin

Marlin

Inną rybą, która jest bardzo popularna wśród wędkarzy na Florydzie, Hawajach i nie tylko, jest marlin. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę ich rozmiar — mogą ważyć prawie 2000 funtów . A te potężne drapieżniki mogą przebijać się przez wodę z prędkością do 60 mil na godzinę, co czyni je jednymi z najszybszych ryb w oceanie. Dodatkowo używają swojego spiczastego rachunku do polowanie , szturchanie i siekanie ławic tuńczyka i makreli. To twarda ryba.

Ale choć polowanie na nich może być dreszczykiem emocji, ekolodzy stają się coraz liczniejsi zaniepokojony że marliny są przeławiane, szczególnie w Oceanie Atlantyckim. Plus, marlin ma podwyższony poziom rtęci , dlatego zaleca się unikanie ich spożywania, jeśli to możliwe. Najlepiej zostawić ich w spokoju i pozwolić im robić swoje.

Nie jedz: rekin

Rekin

W amerykańskiej wyobraźni mniej ryb jest bardziej popularnych (lub nawiedzających, w zależności od tego, kogo zapytasz) niż rekiny . Mamy Szczęki filmy, które za to dziękujemy, które sprawiły wielu z nas koszmary i zdrowy lęk przed otwartą wodą. Nierzadko można tu zobaczyć rekiny na zachodnio-środkowym wybrzeżu Florydy (rekiny wędrują tu po wodzie), a także w Kalifornii, Australii i innych przybrzeżnych lokalizacjach. Mając reputację zaciekłego łowcy, nic dziwnego, że rekiny byłyby ostateczny podbój myśliwego .

Ale na rekiny poluje się lekkomyślnie, zwłaszcza na te, które chcą zarobić pieniądze sprzedaż płetw rekina . Ta praktyka zmniejszyła populacje rekinów do punktu katastrofy. A poziomy rtęci znajdujące się w mięsie rekina mogą być daleko i daleko powyżej poziomy uznane przez FDA za bezpieczne, dlatego umieścili rekina na liście ryb, których należy unikać. Więc dla zdrowia rekinów i ludzi nie jedz mięsa rekina.

Nie jedz: gardłosz pomarańczowy

gardłosz pomarańczowy

gardłosz atlantycki, wcześniej znany jako szlamowate ze względu na ich śliskie śluzowate głowy, przez wiele lat były pozostawione same sobie przez rybaków. Byli znani głównie naukowcom do lat 70. XX wieku, którzy badali tych mieszkańców głębin morskich i ochrzcili ich rdzennym imieniem.

Jednak kiedyś połowy komercyjne miały zubożone płytsze wody , rybacy zaczęli głębiej rzucać haczyki i sieci w poszukiwaniu innej opłacalnej opcji owoców morza. W rezultacie gardłosz atlantycki, teraz pod nową i bardziej apetyczną nazwą, stał się popularnym zdobyczem, wkraczającym do kuchni na całym świecie. A za chwilę te ryby z na dole zostały poważnie uszczuplone z powodu nagłego i masowego przełowienia, w połączeniu z faktem, że nie rozmnażają się przed ukończeniem 20 roku życia. Szczerze mówiąc, nie jest niespodzianką, że brakuje ich i należy ich zostawić w spokoju. Połącz to z ich wysoki poziom rtęci i nie są one po prostu opłacalną opcją z owocami morza.

Nie jedz: Miecznika

Miecznik

Mieczniki to majestatyczny widok, z długimi, spiczastymi przednimi dziobami i lśniącymi ciałami. I kiedy gotowany , miecznik jest mięsisty i gęsty w konsystencji, a także lekko słodki w smaku. I chociaż populacja włócznika spadła do kłopotliwych poziomów w latach 90., dzięki przepisom ochronnym, od tego czasu stale rośnie. Dzisiaj mieczniki osiągnęły skutecznie zrównoważone poziomy , co czyni je ponownie opcją dla miłośników ryb.

Problem z miecznikiem nie polega więc na tym, że są zagrożone lub przełowione – to wysoka zawartość rtęci. Począwszy od 1970 , stwierdzono, że poziomy rtęci w włóczniku są wystarczająco niepokojące dla konsumentów, a tendencja ta utrzymuje się do dziś, biorąc pod uwagę, że FDA wymieniła włócznika jako rybę, której należy unikać. Lepiej jest mieć bezpieczniejsze opcje.

Nie jedz: Tilefish

Płytka

kafelek to wielobarwna ryba z charakterystycznymi oznaczeniami, dzięki czemu zyskała przydomek „klauna morza”. Ma słodki smak i jędrną konsystencję i może być przygotowywana na wiele sposobów, od pieczenia po smażenie. I chociaż mogą rosnąć powoli, mogą osiągnąć długość do czterech stóp, co czyni je atrakcyjnymi dla wędkarzy na wybrzeżu Atlantyku iw Zatoce Meksykańskiej.

Ale to, że możesz je złapać, nie oznacza, że ​​powinieneś je jeść. Mimo że populacja kafli jest zdrowa, dzięki odpowiedzialnemu zarządzaniu dziką przyrodą przez NOAA, nadal są podatny do przełowienia. Dodatkowo, poziom rtęci w płytkach jest podwyższony do punktu, w którym nie można ich jeść. Niech więc robią to, co potrafią najlepiej, czyli błazen w głębokiej wodzie.

Nie jedz: Opastun i tuńczyk błękitnopłetwy

tuńczyk

Istnieje wiele różnych rodzajów tuńczyka, od żółtopłetwego przez czarnopłetwego do długoogoniastego. Niektóre tuńczyki, takie jak bonito, które można znaleźć w lekkim tuńczyku w puszce, są nie tylko zrównoważone i bezpieczne do spożycia, ale także Zalecana do spożycia przez American Heart Association. Należy jednak unikać innych tuńczyków ze względu na spadek populacji lub niebezpieczne poziomy rtęci.

Ze wszystkich tuńczyków w morzu najważniejsze jest unikanie opastuna i tuńczyka błękitnopłetwego. Tuńczyk Bigeye ma wysoki poziom rtęci, co sprawia, że ​​dla wielu osób spożywanie go jest niebezpieczne. A tuńczyk błękitnopłetwy był przełowiony do rzeczy potencjalne wyginięcie , co czyni je rybami ubogimi w środowisko. Jestem tak samo załamany jak następny miłośnik sushi, ale najlepiej zostawić ich w spokoju w nadziei, że populacja się odbije.
Kategorie jeść porady Jak