Przeczytaj to przed wypiciem nagiego soku

Nagi sok John Lamparski / Getty Images

Może być trudno stwierdzić, w którym oświadczeniu zdrowotnym należy wierzyć na etykietach żywności i napojów. Wiadomości CBS Zauważa, że ​​deskryptory, takie jak „bez GMO”, „organiczny” i „całkowicie naturalny” mogą być słabo zdefiniowane i niekonsekwentnie stosowane w produktach spożywczych i napojach. To prowadzi do pytania: Kiedy kupujesz „naturalne”, co tak naprawdę otrzymujesz?


Weź Nagi Sok. Nazwa produktu sugeruje, że masz zamiar odkręcić i popijać czysty, nieprzetworzony napój. Ale jako filozof G.E. Moore wyjaśnia, że ​​„błędem naturalistycznym” nie jest rzeczywistość; tylko dlatego, że coś jest naturalne, nie czyni tego z natury lepszym (poprzez Centrum Etyki). I okazało się, że tak właśnie było w przypadku Naked Juice. Bo okazuje się, że to brzmi naturalnie sok owocowy które mogłeś odebrać w sklepie spożywczym lub spożywczym, było trochę zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Więc co jest w butelce Naked Juice? Nagie fakty mogą cię zaskoczyć.Podstawowe elementy Naked Juice

Nagie butelki soku John Lamparski / Getty Images

Linia zdrowia wyjaśnia „Naga” część nazwy pochodzi od tego, że sok nie zawiera sztucznych aromatów, konserwantów ani dodatku cukrów. Za wiadomości ABC , aż do 2013 roku napój był sprzedawany jako „całkowicie naturalny”, zawierający „100 procent soku” i pozbawiony GMO . Można powiedzieć, że usuwa fałszywe rzeczy, które można znaleźć w bardziej przetworzonych napojach. Ale bliższe spojrzenie ujawnia kilka niepokojących faktów. Weźmy na przykład smak Green Machine. Ignorując ironię, że „całkowicie naturalny” napój jest również nazywany maszyną, możesz zauważyć, że jest wypełniony cukrem, a brakuje mu błonnika związanego z owocami i warzywami.
Pojedyncza butelka o pojemności 15,2 uncji zawiera 53 gramy cukru i 1,3 grama błonnika. Liczenie kalorii wynosi 270. Inne smaki, takie jak Red Machine, mogą zawierać 320 kalorii. Dzieje się tak, ponieważ soki owocowe naturalnie zawierają duże stężenie cukru, ponieważ są produkowane z wielu porcji owoców. Więc chociaż nie pijesz butelki z otyłością lub cukrzycą, cały ten naturalny cukier może przyczynić się do obu, jeśli nie jest spożywany z umiarem.

Naga prawda czy ukryte kłamstwo?

Owoc

Grupa konsumencka Centrum Nauki w Interesie Publicznym próbowała pozwać spodnie z Naked Juice w pozwie zbiorowym, twierdząc, że reklama wyolbrzymiała zdrowotność napoju i błędnie przedstawiała składniki. Tak jak Insider biznesowy opisuje, CSPI argumentował, że podkreślanie braku dodanych cukrów przeczy faktowi, że pojedyncza butelka soku z Naked's Pomegranate Blueberry zawierała około 50 procent więcej cukru niż 12-uncjowa puszka Pepsi . Twórca Naked Juice z pewnością wiedziałby o tym, ponieważ jest to PepsiCo.Pozew oskarżył również firmę o używanie składników GMO i nakłanianie klientów do myślenia, że ​​napoje zawierają więcej wiśni, jagód, jarmużu i innych produktów spożywczych niż w rzeczywistości. CSPI określił główne składniki jako „tanie, ubogie w składniki odżywcze soki”, takie jak sok jabłkowy i pomarańczowy. Oczywiście firma PepsiCo zaprzeczyła jakimkolwiek wykroczeniom. Niemniej jednak zgodził się na ugodę w wysokości 9 milionów dolarów, w której zapłaci do 75 dolarów każdemu, kto udowodni, że kupił Naked Juice w latach 2007–2013, a do 45 dolarów osobom bez dowodu.

Rzeczniczka PepsiCo ogłosiła również, że Naked Juice nie będzie już oznaczany jako „całkowicie naturalny”, mimo że twierdziła, że ​​napój jest „sporządzony z całkowicie naturalnych owoców i warzyw – bez dodatku cukru i bez konserwantów”. To wszystko może być prawdą, ale nadal może nie być dla ciebie dobre.


Kategorie Fakty Inny fakty