Prawdziwa różnica między piekarnikami konwekcyjnymi a konwencjonalnymi

piekarnik z otwartymi drzwiami

Niezależnie od tego, czy kupiłeś nowy dom z nieznanym piekarnikiem, czy planujesz przebudować kuchnię i odrabiasz lekcje na temat swoich opcji, prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie są różnice między dwoma głównymi rodzajami piekarników: konwekcyjnym i konwencjonalnym. Chociaż oba są dobrymi opcjami i mogą wykorzystywać gaz lub energię elektryczną do ogrzewania, należy wziąć pod uwagę kilka zalet i wad każdego typu (poprzez AJ Madison ).


Piece konwekcyjne są wyposażone w wentylatory i układy wyciągowe, dzięki czemu ciepło rozchodzi się po całym piekarniku. Oznacza to, że gotuje bardziej konsekwentnie bez żadnych kieszeni powietrza, które mogłyby być cieplejsze lub zimniejsze. Piece konwekcyjne mają również tendencję do tego, aby żywność stała się bardziej brązowa i bardziej chrupiąca niż w konwencjonalnym piekarniku (poprzez Wir ).Wielu profesjonalnych kucharzy używa pieców konwekcyjnych ze względu na równomierny sposób gotowania potraw, ale także dlatego, że skracają czas gotowania nawet o 25 procent, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Kolejną zaletą jest to, że wentylatory można często wyłączyć w piecach konwekcyjnych, dzięki czemu w razie potrzeby można ich używać jak konwencjonalnego piekarnika.
W niektórych przypadkach korzystne są tradycyjne piekarniki

otwarty piekarnik, z którego wychodzi pieczony kurczak

Chociaż przez większość czasu może się wydawać, że piec konwekcyjny jest lepszą opcją, w niektórych przypadkach konwencjonalne piekarniki są całkiem korzystne. Tradycyjne piekarniki są ogrzewane od dołu piekarnika i mogą mieć cieplejsze lub chłodniejsze kieszenie powietrza. Oznacza to, że może nie gotować się tak równomiernie, ale niekoniecznie jest to zła rzecz.

Podczas gdy nierówna temperatura w konwencjonalnym piekarniku wymaga wielu kucharzy do otwierania go i obracania żywności w połowie czasu pieczenia, zapobiega to również nadmiernemu gotowaniu niektórych potraw na zewnątrz, a nie wewnątrz. Na przykład ciasta lepiej radzą sobie w konwencjonalnych piekarnikach lub w piecach konwekcyjnych z wyłączonymi wentylatorami. W przeciwnym razie ciasto mogłoby być ugotowane na zewnątrz, ale surowe w środku.Niezależnie od tego, jaki rodzaj piekarnika wybierzesz, musisz nauczyć się dobrze z nim gotować. Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzanie jedzenia 10 minut przed końcem gotowania, czy obracanie go w połowie, nauka gotowania w obu typach piekarnika wymaga trochę praktyki.
Kategorie Nazwy Zabawa porady