2 drużyny piłkarskie mistrzostw świata karmią swoich graczy 4000 funtami mięsa

 Dużo mięsa Obrazy Getty'ego Rebeka Cherico


Mięso z grilla to wielka sprawa w niektórych częściach świata. Jeśli kiedykolwiek byłeś w południowej części Ameryki Łacińskiej — zwłaszcza w Brazylii, Urugwaju lub Argentynie — lub w „ Brazylijska restauracja ze stekami ”, przekonałeś się na własne oczy, jak bardzo lubią stek. Argentyna i Urugwaj mają nawet własną wersję kowbojów, zwaną „gauchos” i długą historię hodowli bydła (przez Britannica ). Przez lata kraje te rozwinęły intensywne tradycje związane z grillowaniem i podawaniem wołowiny oraz zajmują czołowe miejsca pod względem spożycia wołowiny na jednego mieszkańca (poprzez Przegląd populacji świata oraz Kraj )W krajach hiszpańskojęzycznych ta tradycja grillowania nazywana jest „asado”. Typowe asado przypomina trochę letniego grilla z gośćmi, którzy zostają (przez wielka degustacja ). Ale ponieważ większość grillowanego mięsa składa się z masywnych kawałków, poszczególne porcje nie są podawane; zamiast tego wszyscy goście otrzymują plasterki z tego samego kawałka, gdy zostanie on podany na stół. W oczekiwaniu na główny pokaz chorizo ​​i inne przystawki wydają się zaspokajać głód, dopóki nie pojawi się prawdziwa gwiazda: la „carne” (mięso). Podczas gdy niektóre kawałki mięsa są drogie, najpopularniejsze nie; zamiast tego są to mocno marmurkowe części krowy, które czerpią największe korzyści z długiego, powolnego gotowania. Asado to wydarzenie uwielbiane przez ludzi ze wszystkich klas społecznych — w tym zawodowych sportowców.
4000 funtów budowania zespołu

 Urugwajczyk nurkuje, by obronić piłkę podczas mundialu 2022 Elsa/Getty Images

nienawidzę faceta fieri

„Asado” dotyczy jedzenia, ale także społeczności — co może wyjaśniać, dlaczego Argentyna i Urugwaj przywiozły do ​​Kataru własne mięso. ESPN donosi, że każda z dwóch drużyn przyniosła po 900 kilogramów mięsa (nieco poniżej 2000 funtów każda), co daje w sumie prawie 4000 funtów mięsa asado.Podróż na mistrzostwa świata oznacza sprowadzenie graczy do odległego kraju na kilka tygodni. Gra w piłkę nożną wymaga dużo energii, a kiedy gracze z różnych drużyn spotykają się, aby grać dla swojego kraju, potrzebują budowania zespołu. Dobre budowanie zespołu wymaga dobrego jedzenia i dobrej zabawy. Tłumaczenie? Dużo carne (dużo mięsa).

Jak trener Argentyny Lionel Scaloni powiedział ESPN: „Moim ulubionym jedzeniem jest piec , ale to coś więcej; tworzy atmosferę zjednoczenia i zbiorowej chemii… W tym czasie możemy rozmawiać, śmiać się, relaksować i łączyć”. Prezydent federacji piłkarskiej Urugwaju wyjaśnił, że zespołowi „towarzyszy najlepszy pokarm” i włożyć małą zatyczkę do federacji i urugwajskiego jedzenia, nazywając federację „historycznym ambasadorem” kraju, który „zabierze ze sobą kolejnego ambasadora, którym jest urugwajskie mięso, najlepsze mięso na świecie” (via Daily Mail ). W publikacji czytamy, że urugwajska drużyna przeprowadziła już jedno asado podczas swojego „obozu przed turniejem”.Kto wie? Jeśli zespoły dobrze sobie poradzą, może zaczniemy oglądać asados ​​w większej liczbie miejsc. Ale wygrana lub przegrana, na boisku będzie kilka dobrze odżywionych drużyn, nawet jeśli nie mogą mieć piwa w tym roku .