Oto, co się dzieje, gdy codziennie jesz jajka

Karton jajek

Jajka są podstawą w wielu kuchniach świata i są szanse, że jeśli nie masz alergii na jajka, prawdopodobnie spożywasz ich dużo. Dzieje się tak dlatego, że jajka oprócz tego, że są zjadane same w sobie jako jajecznica na śniadanie, gotowane na twardo w sałatkach obiadowych i w quiche na obiad, są obecne w wielu gotowych potrawach, od lodów, przez majonez, wypieki, po świeże makarony. Jednak w żywności takiej jak ta ilość użytego jajka może być znikoma, a składniki odżywcze zawarte w jajach (lub ich potencjalne wady zdrowotne) prawdopodobnie nie wpłyną w żaden znaczący lub znaczący sposób na twoje ciało.






Jeśli jesz dużą liczbę jajek od razu, być może codziennie, niezależnie od tego, czy są smażone, gotowane, jajecznica czy gotowane, możesz zacząć dostrzegać korzyści płynące z wielu zawartych w nich składników odżywczych, a także zauważyć niektóre z mniej pożądane efekty zdrowotne.



Jeśli codziennie jesz jajka, może to mieć wpływ na poziom cholesterolu

Cztery jajka

Podobnie jak w przypadku wielu produktów zwierzęcych, jajka są doskonałym źródłem białka, ale mają również wysoką zawartość cholesterolu (poprzez Klinika majonezu ). Jajko na twardo zawiera około 200 miligramów cholesterolu (poprzez WebMD ) i wytyczne dietetyczne sugerują, że ludzie codziennie ograniczają spożycie cholesterolu poniżej 300 miligramów. Biorąc to pod uwagę, cholesterol w jajkach nie wydaje się być tak szkodliwy dla zdrowia, jak ten z innych źródeł, a według Linia zdrowia , jak jajka wpływają na poziom cholesterolu we krwi, zależy od osoby. Jajka mogą nawet pomóc w podniesieniu dobrego poziomu cholesterolu.








Mimo to naukowcy i urzędnicy ds. zdrowia wielokrotnie zastanawiali się nad skutkami, jakie cholesterol ma w ludzkim ciele. W 2015 roku amerykańskie wytyczne dietetyczne wydawały się wycofać z ostrzeżenia przed cholesterolem, a amerykańska opinia publiczna zauważyła, że ​​konsumuje więcej jaj niż w jakimkolwiek momencie w ciągu ostatnich dwóch dekad. Jednak ostatnio rada się zmieniła i jajka znów są problematyczne.

Naukowcy i lekarze rozumieją, że ruchy tam iz powrotem na jajkach i zawarty w nich cholesterol jest frustrujące. „Przepraszamy, że to takie zagmatwane. Pewnego dnia masz tę wiadomość. Innego dnia masz te wieści. To okropne i całkowicie współczuję” – powiedziała dr Leslie Cho, dyrektor kobiecego centrum sercowo-naczyniowego w Cleveland Clinic w Ohio. Jednak uczyniła to również bardzo prostym: „Całość dowodów jest całkiem jasna. Jedz głównie warzywa i staraj się ograniczyć ilość tłuszczów nasyconych i cholesterolu w diecie”.



pięciu najlepszych facetów koktajl mleczny

Jeśli codziennie jesz jajka, dostaniesz swoją porcję choliny

Miska jajek

Jajka są dobrym źródłem niezbędnego składnika odżywczego, którego wielu ludzi nie ma wystarczająco dużo — choliny (poprzez Narodowy Instytut Zdrowia ). Cholina, która przynosi ludziom korzyści w podobny sposób jak witaminy z grupy B, pomaga w regulacji czynności wątroby, wpływa na rozwój mózgu, wspomaga wzrost i ruch mięśni oraz pomaga w kontrolowaniu układu nerwowego i metabolizmu. Zalecane dzienne spożycie choliny dla dorosłych mężczyzn wynosi 550 miligramów dziennie, a dla kobiet 425 miligramów dziennie. Jajko zawiera około 160 miligramów choliny, jednak nie dostaniesz odrobiny choliny, jeśli jesz omlet z białek; jest całkowicie skoncentrowany w żółtku (poprzez Australijskie Jajka ).

Jeśli codziennie jesz jajka, oczy Ci podziękują

Układ jajek

Żółtko jajka zawiera luteinę i zeaksantynę, które są przeciwutleniaczami, które pomagają spowolnić degenerację ludzkiego oka związaną z wiekiem. Badania wykazały, że spożywanie luteiny i zeaksantyny wiąże się ze zmniejszeniem ryzyka zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej, stanu, który dotyka głównie starszą populację i powoduje nieostrość w centralnym polu widzenia (poprzez Wszystko o wizji ). Badanie wykazało, że spożywanie 1,3 żółtek jaj dziennie przez nieco ponad miesiąc spowodowało wzrost zawartości luteiny w organizmie o 28 do 50 procent, a zeaksantyny o 114 do 142 procent.

Jajka są również pełne witaminy A, która jest jednym z najważniejszych składników zdrowego funkcjonowania oczu. Niedobór witaminy A jest główną światową przyczyną ślepoty u dzieci, której można zapobiec (poprzez Światowa Organizacja Zdrowia ).

Codzienne jedzenie jajek może być dobre dla kości, ale jest pewien haczyk

jajka w kartonie

Miłośnicy żółtka dobrej nowiny — jest jeszcze jedna ważna wymówka, aby trzymać te jasnopomarańczowe kule na patelni. Tak jak cholina jest zawarta tylko w żółtkach, tak też witamina D, a według Linia zdrowia , witamina D może pomóc w poprawie zdrowia kości. Podczas gdy typowe żółtko jaja zawiera około 5 procent dziennego zapotrzebowania, Linia zdrowia donosi również, że kurczęta wypasane na pastwiskach, które mają sporą część światła słonecznego, mogą produkować jaja zawierające od trzech do czterech razy więcej witaminy D. Jeśli nie jest to zachętą do szukania jaj od kur wypasanych na pastwiskach, nie wiemy co jest.

Codzienne jedzenie jajek może obniżyć poziom stresu stress

Jajka

Jeśli czujesz się zestresowany, rozpoczęcie codziennego jedzenia jajek może być naturalnym sposobem na kontrolowanie poziomu stresu. Tak się składa, że ​​jajka są wypełnione witaminą D, która, jak Zdrowie 's Cynthia Sass, redaktor ds. żywienia, powiedziała w gazecie, że „jest powiązany z kilkoma ważnymi korzyściami zdrowotnymi, w tym lepszą funkcją odpornościową, działaniem przeciwzapalnym i regulacją nastroju, w tym zmniejszeniem objawów depresji”.

Witamina D nie jest jedyną rzeczą w jajkach, która może pomóc Ci obniżyć poziom stresu. Dietetyk Keri Gans powiedział, że jajka zawierają również substancję chemiczną zwaną acetylocholiną, która działa jako neuroprzekaźnik w mózgu. Acetylocholina może mieć wpływ na zdolność osoby do regulowania nastroju, co z kolei może ułatwić radzenie sobie z poziomem stresu, jeśli otrzymujesz codzienną dawkę jajek w swojej diecie. Kto wiedział, że jajka mogą mieć tak uspokajający efekt?

Codzienne spożywanie jajek może dodać Ci urody

Jajko pęknięte

Codzienne jedzenie jajek może stać się częścią Twojej rutyny pielęgnacyjnej, gdy dowiesz się o wszystkich rzeczach, które mogą zrobić. Za Linia zdrowia , jaja są źródłem białka i biotyny, które mogą promować wzrost włosów. Dieta bogata w białko ma kluczowe znaczenie dla zdrowego wzrostu włosów, ponieważ mieszki włosowe składają się głównie z białka. Jajka są dobre dla twoich włosów, nawet jeśli ich nie spożywasz — sklep zauważył również, że używanie żółtek jako maski do włosów również może być silny środek nawilżający .

Podczas Samego siebie zaleca się, aby nie stosować się do przepisów na maseczki do samodzielnego montażu, które wymagają używania surowych jaj, ponieważ ich przypadkowe spożycie może prowadzić do salmonelli, jedzenia gotowany jajka mogą być świetne dla Twojej skóry. Za Dobre jedzenie BBC , jajka są naładowane przeciwutleniaczem zwanym selenem, który pomaga chronić skórę przed rakiem skóry, uszkodzeniami słonecznymi, i plamy starcze. Według Wiadomości medyczne dzisiaj , jajka są również bogate w witaminy i minerały, które mogą wspierać zdrowie skóry.