Pączki

taca świeżych pączków Stephanie Rapone/Mashed

Kiedy myślisz o Nowym Orleanie, co przychodzi ci na myśl? Dzikie dobre czasy Mardi Gras? Muzyka rozlewa się na ulice z lokali w całym mieście? Teraz drużyna Saints NFL, sans Drew Brees jako QB? A może najpierw myślisz o jedzeniu? Jeśli kiedykolwiek miasto było znane ze swojej kuchni, to właśnie The Big Easy. Od kanapek z muffulettą, przez gumbo z krewetkami, po jambalaya, chłopięcą porcję kawy, po oczywiście jedno z najlepszych wypieków, jakie można znaleźć na całej planecie, beignet.


W języku francuskim beignet zasadniczo oznacza „ciastka”, ale te najlepsze smakołyki podawane są w formie pulchnego prostokąta, a nie pierścionka. I choć smakuje każdemu, kto je je, pączek odstrasza wielu szefów kuchni, którzy postrzegają ten nowoorleański produkt jako trudną potrawę. Nie daj się zastraszyć, mówi szefowa kuchni i autorka przepisów Stephanie Rapone z Spiżarnia na talerz . „Są bardzo łatwe”, wyjaśnia, dodając: „Szczerze myślę, że są tak łatwe jak robienie ciasteczek i łatwiejsze niż smażone churros czy pączki”.Więc jaki jest sekret, dlaczego te łatwe przysmaki są jednymi z najlepszych wypieków, jakie kiedykolwiek jadłeś? Chodzi o to, że w ogóle nie są pieczone, są smażone. A dokładniej smażone w głębokim tłuszczu na dużej ilości oleju.
Zbierz swoje składniki beignet

składniki beignet w kuchni Stephanie Rapone/Mashed

Aby uzyskać świetną wersję tego klasycznego słodkiego przysmaku, potrzebujesz 1 i 1/4 łyżeczki drożdży instant, ¾ szklanki ciepłej wody (powinna mieć temperaturę 110 stopni Fahrenheita i nie wyższą niż 120 stopni, w przeciwnym razie może zabić drożdże), ¼ szklanki białego cukru, ½ łyżeczki soli, 1 jajko, 1/2 szklanki mleka zagęszczonego, 3 i 1/2 szklanki mąki uniwersalnej; podzielony, 2 łyżki tłuszczu w sprayu nieprzywierającym, 1 litr oleju roślinnego do smażenia (tam jest „sekret” dla Ciebie!) i ¼ szklanki cukru cukierniczego.

Nawiasem mówiąc, warto mieć pod ręką termometr bezpieczny dla oleju.Rozpocznij drożdże, a następnie wymieszaj pozostałe składniki beignet

przygotowywanie drożdży beignet Stephanie Rapone/Mashed

W misce miksera stojącego wyposażonego w hak do ciasta rozpuść drożdże w ciepłej wodzie i pozostaw na pięć minut, aby rozpocząć aktywację. Następnie dodaj cukier, sól, jajko, mleko zagęszczone i mieszaj, aż wszystkie te składniki dobrze się połączą.

Utrzymuj prędkość miksera po wolniejszej i bardziej stabilnej stronie. Używanie zbyt gorącej lub zbyt zimnej wody jest powszechne błąd podczas używania drożdży , więc sprawdź, czy temperatura wody jest odpowiednia, aby ciasto na pąki wyrosło prawidłowo. „Upewnij się, że woda ma odpowiednią temperaturę i widać bąbelki z drożdży, aby wiedzieć, że wciąż żyje i wykonuje swoją pracę” – mówi Rapone.Uformuj ciasto beignet

przygotowywanie ciasta beignet Stephanie Rapone/Mashed

Dodaj 2 szklanki mąki i mieszaj, aż ciasto będzie gładkie. Dodaj tłuszcz i mieszaj jeszcze przez chwilę (możesz nadal mieć małe kawałki tłuszczu, to jest w porządku). Teraz dodaj pozostałą 1 i 1/2 szklanki mąki. Ubijaj, aż wszystko się połączy, a następnie pozwól mikserowi wyrabiać ciasto przez 1 do 2 minut, aż wszystko zostanie równomiernie wymieszane.

Następnie spryskaj dużą miskę sprayem zapobiegającym przywieraniu i włóż ciasto do miski. Teraz przykryj miskę plastikową folią (lub lekko wilgotnym ręcznikiem) i pozwól, aby ciasto wyrosło w ciepłym miejscu, aż podwoi swoją objętość, co zajmie 1 do 1 i 1/2 godziny. „Nie bój się, aby ciasto wyrosło o dodatkowe 15 do 30 minut”, mówi Rapone, „jeśli nie sądzisz, że jest podwojone. Niższe temperatury mogą zdecydowanie spowolnić ten proces.

Wytnij pojedyncze pączki i podgrzej olej

krojenie ciasta beigne Stephanie Rapone/Mashed

Za pomocą pergaminu lub silikonowej maty do pieczenia rozwałkuj ciasto na arkusz o grubości 1/4 cala. Następnie użyj noża do pizzy (lub noża w razie potrzeby), aby pokroić ciasto na prostokąty o wymiarach 2' na 3'.

Następnie wlej olej do dużego holenderskiego piekarnika lub wysokiej patelni (wysokość ma kluczowe znaczenie, ponieważ gorący olej pęka i musuje) i podgrzej olej do 350 stopni Fahrenheita, używając termometru do cukierków/smażenia lub termometru z sondą, o którym mówiliśmy wcześniej, aby sprawdzić Temperatura. Gdy olej się nagrzewa, wyłóż arkusz ciastek kilkoma warstwami ręczników papierowych.

Usmaż pączki, posyp je cukrem i ciesz się

smażenie pączków Stephanie Rapone/Mashed

Delikatnie wrzucaj partie ciasta do oleju, smażąc nie więcej niż 4 do 5 pączków na raz i smaż każdą partię przez 1 do 2 min z pierwszej strony (aż nabierze złotego koloru), następnie delikatnie odwróć i usmaż przez kolejną minutę, aż staną się złote po drugiej stronie. Połóż każde gotowe ciasto na arkuszu ciastek wyłożonym ręcznikiem papierowym do odsączenia, odwracając każdy raz po kilku minutach.

Na koniec za pomocą przesiewacza do cukru lub sitka o małych oczkach posyp pączki cukrem cukierniczym. Teraz ciesz się! Najlepiej, gdybyś chciał cieszyć się pączkami, gdy są dobre i świeże. „Tracą swoją chrupkość w ciągu jednego dnia, ale pozostają puszyste w środku przez kilka dni”, mówi Rapone. „Jeśli nie posypiesz wszystkich od razu cukrem pudrem, możesz przechowywać [dodatki] w hermetycznej torbie do trzech dni, a następnie ponownie podpiekać przez kilka minut w temperaturze 350º we frytownicy ciesząc.'

Pączki5 z 24 ocen Wypełnij 202 Drukuj Nie musisz iść do Big Easy po świeżą torbę pączków. Dzięki temu prostemu przepisowi na beignet możesz zrobić ten charakterystyczny nowoorleański smakołyk w domu. Czas przygotowania 1,25 godziny Czas gotowania 15 minut Porcje 22 porcje Całkowity czas: 1,5 godziny Składniki
 • 1 ¼ łyżeczki drożdży instant
 • ¾ szklanki ciepłej wody (110 stopni Fº)
 • ¼ szklanki białego cukru
 • ½ łyżeczki soli
 • 1 jajko
 • ½ szklanki odparowanego mleka
 • 3 ½ szklanki mąki uniwersalnej, podzielone
 • 2 łyżki skracania
 • spray nieprzywierający
 • 1-litrowy olej roślinny do smażenia
 • ¼ szklanki cukru cukierniczego
Wskazówki
 1. W misce miksera stojącego wyposażonego w hak do ciasta rozpuść drożdże w ciepłej wodzie. Odstawić 5 min. Dodaj cukier, sól, jajka, mleko zagęszczone i mieszaj, aż dobrze się połączą.
 2. Dodaj 2 szklanki mąki i wymieszaj, aż będzie gładka. Dodaj tłuszcz, ponownie wymieszaj, a następnie dodaj pozostałą 1 i ½ szklanki mąki. Ubijaj do całkowitego połączenia, a następnie wyrabiaj w mikserze przez 1-2 minuty, aż będzie gładka.
 3. Spryskaj dużą miskę sprayem nieprzywierającym. Włóż ciasto do miski i przykryj folią lub ręcznikiem, aby wyrosło w ciepłym miejscu, aż podwoi się, przez 1 do 1 ½ godziny.
 4. Używając pergaminu lub silikonowej maty do pieczenia, rozwałkuj ciasto o grubości ¼ cala, a następnie pokrój na prostokąty o wymiarach 2 x 3 stopy.
 5. Wlej olej do dużego holenderskiego piekarnika lub wysokiej patelni i podgrzej olej do 350º, używając termometru cukierkowego/smażenia lub termometru z sondą, aby sprawdzić temperaturę. Gdy olej się nagrzewa, wyłóż arkusz ciastek kilkoma warstwami ręczników papierowych.
 6. Delikatnie wrzuć ciasto do oleju, nie więcej niż 4 do 5 na raz i smaż przez 1 do 2 minut z pierwszej strony (do uzyskania złotego koloru), następnie delikatnie odwróć i smaż przez kolejną minutę na złoty kolor na drugiej stronie bok. Połóż na arkuszu ciastek wyłożonym ręcznikiem papierowym, aby odsączyć.
 7. Użyj przesiewacza do cukru lub sitka o małych oczkach, aby posypać pączki cukrem cukierniczym i ciesz się!
Oceń ten przepisKategorie fakty jak jedzenie