Najlepszy sposób na przechowywanie winogron i utrzymywanie ich świeżości

utrzymuj świeże winogrona

Zaopatrzenie lodówki w kiście winogron ma wiele zalet. Są zdrowe dla serca, dobre dla skóry i mogą pomóc w poprawie funkcji poznawczych w mózgu (poprzez: Dobre gospodarowanie ). Ale bez względu na to, jaki rodzaj winogron lubisz, czy to zielone, czerwone, czy nawet wata cukrowa winogrona , ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo je przechowywać, gdy przyniesiesz je do domu, aby móc czerpać jak najwięcej korzyści z tego okrągłego, soczystego owocu.


Utrzymanie świeżości winogron tak długo, jak to możliwe, zaczyna się w sklepie. Przeszukując torby, pamiętaj, aby zbierać kiście z zielonymi łodygami mocno przytwierdzonymi do winogron — należy unikać brązowych, luźnych łodyg. Kiedy wrócisz do domu, jeśli zauważysz, że jakieś winogrona spadają, koniecznie je od razu zerwij. Słodki i pikantny mówi, że robiąc to, zapobiegasz temu samemu efektowi na którymkolwiek z winogron wokół niego.Po wyjęciu wszystkich luźnych maruderów z torby, czas na przechowywanie winogron. Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że nie należy przenosić winogron do żadnego innego pojemnika. Kuchni radzi, abyś miał wiarę w swoje sklepy spożywcze i ich dystrybutorów. Przeprowadzili badania nad najlepszymi rodzajami materiałów do transportu winogron, aby dłużej zachowały świeżość. Tak więc, jeśli to możliwe, trzymaj winogrona w oryginalnym opakowaniu.
Kolejnym kluczem do świeżości jest nie mycie winogron, dopóki nie nadejdzie czas ich zjedzenia. Mycie Twoje winogrona przed włożeniem ich do lodówki wytwarzają nadmiar wilgoci, co pomaga przyspieszyć proces gnicia gron (poprzez HuffPost ).

Podobnie jak jabłka, winogrona należy przechowywać w chłodnym miejscu w lodówce. Jeśli więc Twoja lodówka ma szufladę na świeższe produkty, zwolnij trochę miejsca na swoją winogrona i umieść je w tym wilgotnym pojemniku do przechowywania. To dla nich najlepsze miejsce. Nie masz szuflady na warzywa i owoce? Nie martwić się. Po prostu przesuń wszystkie przedmioty w lodówce na bok i umieść winogrona z tyłu, które zazwyczaj jest chłodniejsze niż z przodu. Powinieneś także unikać przechowywania winogron obok silnie pachnących produktów spożywczych, takich jak czosnek lub cebula, ponieważ mogą one wychwytywać te zapachy.Wykonaj wszystkie te kroki, a będziesz mógł cieszyć się winogronami nawet do 14 dni . To mnóstwo czasu na delektowanie się każdym z nich.