Oto jak klarować masło w kuchence mikrofalowej

masło klarowane w słoiku

Masło jest dla wielu czymś podstawowym w kuchni, ale istnieje lepszy sposób na jego użycie, a jest to klarowanie. Niesolone masło składa się z trzech składników – wody, stałych składników mleka i tłuszczów maślanych. Masło klarowane, które zwykle jest masłem wolno gotowanym na kuchence, jest masłem bez wody i stałych składników mleka, co oznacza, że ​​pozostaje tylko tłuszcz maślany. Masło klarowane może być używane w wyższych temperaturach bez spalania, co oznacza, że ​​może być używane do gotowania, gdy zwykłe masło nie będzie działać z powodu niskiego punktu dymienia (poprzez Kraina O Jezior ).


Istnieje mnóstwo zastosowań masła klarowanego. Ten rodzaj masła jest podobny do ghee, które jest często używane w kuchni indyjskiej. Sklarowane masło można użyć do posmarowania naan przed grillowaniem, w curry, na mleku księżycowym lub na daniach z owoców morza, takich jak krewetki z krewetek lub bułki z homarem (poprzez Smacznego ). Rozważ użycie niesolonego masła podczas robienia masła klarowanego do użycia z potrawami, ponieważ pozwala to kontrolować, ile solisz żywności.Jak szybko sklarować masło

miska i łyżka pełna klarowanego masła

Masło klarowane jest tradycyjnie przygotowywane powoli na kuchence poprzez gotowanie masła i usuwanie ciał stałych z wierzchu. Istnieje jednak szybszy sposób na przygotowanie tej pysznej przyprawy i tłuszczu do gotowania w kuchence mikrofalowej (poprzez Jedzenie52 ). Jednak bez względu na rozmiar lub moc kuchenki mikrofalowej musisz uważnie obserwować, aby jej nie przypalić, więc nie daj się skusić, aby odejść podczas tego procesu.
Zacznij od pokrojenia masła na mniejsze kawałki (nie większe niż 1 łyżka stołowa każda), aby uniknąć rozprysków. Dodaj pokrojone w kostkę masło do żaroodpornej miarki lub innego wysokiego pojemnika. Masło wyrośnie, gdy się topi, więc powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby wyrosło. Podgrzej masło w kuchence mikrofalowej i obserwuj, jak unosi się do góry. Zanim jednak masło dotrze do krawędzi lub krawędzi pojemnika, zatrzymaj mikrofalówkę. Powinieneś zobaczyć trzy warstwy masła. Jeśli nie po pierwszej próbie, to zdecydowanie po drugiej.

Pierwsza warstwa to ciała stałe, które należy zeskrobać. Warstwa środkowa to masło klarowane, które można przelać do naczynia. Ostatnia warstwa to woda, która osiadła na dnie i można ją wyrzucić. Spróbuj i dobrze wykorzystaj klarowane masło w następnym posiłku.