Jaki rodzaj alkoholu jest właściwie w koktajlach w puszkach?

 wlewając napój w puszkach do szklanki lodu Nowa Afryka/Shutterstock Mikala Lugen


Dzięki rozwojowi technologii żywność i napoje stały się lepsze na przestrzeni lat. Kiedyś musiałeś iść do baru, żeby kupić sobie wymyślny koktajl, a nawet wydać pieniądze na całą butelkę likieru, teraz możesz je kupić w puszce.Piwo było kiedyś jednym z niewielu pakowanych alkoholi w puszkach. Teraz ludzie mogą kupować produkty paczkowane koktajle w puszkach tak samo wygodny jak zakupy spożywcze, z setkami marek oferujących klientom napoje alkoholowe w puszkach. Według Badania Grand View , światowy rynek napojów alkoholowych w puszkach wzrósł do ponad 10 miliardów dolarów w 2021 r. i oczekuje się, że wzrośnie do 2030 r.
W rezultacie jeszcze więcej tych produktów zalewa półki, aby jeszcze bardziej zainteresować klientów. Bez względu na to, co wolisz pić, będzie do tego koktajl w puszkach. Espresso Martini? Sprawdzać. Mai Tai? Podwójne sprawdzenie. Nawet wymyślne daiquiri? Tip Top ma dla Ciebie.

Oddając się tym łatwym do wypicia koktajlom z puszki, zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę się w nich znajduje?To zależy od tego, co pijesz

 alkohol w puszkach siedzący w lodówce diy13/Shutterstock

Z setkami nowych koktajli w puszkach dostępnych obecnie na rynku, prawdopodobnie miałeś nadzieję, że będziesz popijać rzeczywisty alkohol, który będzie używany do przygotowania koktajlu w barze. Niestety, zwykle tak nie jest. Według Na wynos , najbardziej popularne koktajle w puszkach – czyli seltzery – faktycznie wykorzystują likier słodowy. Tak, twoje ukochane Trulys, White Claws, Ranch Waters, Topo Chicos i wiele innych, wszystkie są alkoholem słodowym w fantazyjnym opakowaniu.Oznacza to, że aby zrobić i zapakować twardy seltzer, wszystko, co jest naprawdę potrzebne, to woda, cukier, drożdże i jakikolwiek sztuczny smak, który jest pożądany. Gdy drożdże i cukier sfermentują, zwykle rozcieńcza się je wodą, aby osiągnąć niższy procent objętościowy alkoholu. Dodatkowo koktajle w puszkach zawierają różne dodatki, w tym kwasy cytrynowe, oleje, chemiczne konserwanty, barwniki, dwutlenek węgla (oczywiście do bąbelków) i sztuczne słodziki (poprzez wino mag ).

Z drugiej strony, prawdopodobnie ucieszysz się słysząc, że rzeczywiście istnieją marki, które używają prawdziwego trunku w swoich koktajlach w puszkach. Zasadniczo każda firma produkująca tequilę — Buzz Box, Cazadores, Crook & Marker, Cutwater, Dos Equis, Jose Cuervo — będzie używać tequili w swoich koktajlach z tequili w puszkach (za pośrednictwem The Takeout). Buzz Box faktycznie używa również prawdziwego trunku w pozostałych swoich koktajlach w puszkach, w tym prawdziwej wódce, ginu, rumie i whisky (poprzez Buzz Box ). Jeśli chcesz się upewnić pijesz tylko najlepszy prawdziwy trunek , sprawdź etykietę napoju przed zakupem lub trzymaj się marek, o których wiesz, że używają prawdziwego trunku.