Różnica między ziemniakami Russet i Idaho

ziemniaki

Ziemniak pod jakąkolwiek inną nazwą to nadal ziemniak, prawda? Cóż, nie do końca. W Stanach Zjednoczonych sprzedawanych jest ponad 200 odmian ziemniaków, z których każdy należy do jednej z siedmiu kategorii ziemniaków: rdzawych, czerwonych, białych, żółtych, paluszków, niebiesko-fioletowych i drobnych (przez Ziemniaki USA ). Wybierając ziemniaka do przepisu, zastanów się, czy jest to ziemniak skrobiowy, woskowy, czy uniwersalny, ponieważ odpowiedź ostatecznie wpłynie na końcowy wynik twojego dania, zgodnie z Świerk zjada .


Według The Spruce Eats ziemniaki Russet należą do kategorii ziemniaków skrobiowych. Całkiem bezpiecznie łapiesz rudy i używasz jej zrobić upieczony lub puree ziemniaczane. Smak domu świadczy o tym, że ordzawy doskonale nadają się również do ziemniaków zapiekanych, placków ziemniaczanych i ćwiartek ziemniaczanych. To dzięki tej wszechstronności w supermarkecie znajdujemy ogromne góry brunatnych ziemniaków. Czym więc różni się typowy ziemniak brunatny i ziemniaczany z Idaho?Czym różnią się ziemniaki czerwone z Idaho od innych ziemniaków rudych?

Ziemniak

Dziewięciu na 10 Amerykanów kojarzy już ziemniaki z Idaho, przy czym 72% jest skłonnych wybierać ziemniaki z Idaho zamiast ziemniaków z innych stanów. Komisja Ziemniaczana Idahoho . Ale czy to sprytny marketing, czy prawdziwa różnica smaku? Henry Spalding, misjonarz, przywiózł ziemniaki do Idaho w latach 30. XIX wieku, a stan produkuje obecnie jedną trzecią ziemniaków w kraju (przez Hodowca ziemniaków ). Odmiany ziemniaków z Idaho to rdzawe, czerwone, palczaste i złote, przy czym większość ziemniaków oferowanych z Idaho to rdzawe.
Środowisko uprawy Idaho obejmuje ciepłe dni, chłodne noce, nawadnianie górskie i bogatą glebę wulkaniczną, zgodnie z Komisja Ziemniaczana Idahoho . Mówią, że to ten idealny klimat rolniczy, który pomaga ordzawie z Idaho w rozwijaniu niskiej wilgotności i wysokiej zawartości substancji stałych, aby uzyskać bardziej puszyste pieczone ziemniaki, bardziej chrupiące frytki i smaczniejsze tłuczone ziemniaki . Co myślisz? Czy próbowałeś ostatnio rudy Idaho? Może czas to zrobić.
Kategorie Komiksy Jak Restauracje