Ranking kawałków steku na patelnię od najgorszego do najlepszego

  surowy stek pokrojony na deskę Studio YARUNIV/Shutterstock Alex Darus


W przeciwieństwie do innych popularnych mięs, które można znaleźć za ladą rzeźnika, stek ma wyraźny urok. To posiłek kojarzący się z luksusem lub celebracją. Grillujemy steki podczas przyjęć grillowych; odwiedzamy steki w wieczorne randki; nawet wybranie steku jako opcji białkowej w wielu restauracjach prawdopodobnie spowoduje zamówienie najdroższej opcji w menu. Stek sam w sobie jest po prostu kawałkiem wołowiny przeznaczonym do samodzielnego spożycia. Nie mieli się go, nie kroi się ani nie szatkuje – stek ma być ugotowany w jednym kawałku i smakować jako gwiazda talerza.Jest tak wiele zawiłości i szczegółów dotyczących steków, w zależności od tego, skąd pochodzi krowa. Każdy entuzjasta steków prawdopodobnie ma swój ulubiony kawałek wołowiny i swój ulubiony sposób na jej przygotowanie, niezależnie od tego, czy jest to grill na węgiel drzewny, czy na patelni bezpośrednio na kuchence. Jak to się dzieje, różne kawałki steków lepiej wytrzymują różne metody gotowania. Ogólnie rzecz biorąc, nie wszystkie steki grillują się jednakowo. Podobnie, jeśli chodzi o: smażenie na patelni kawałka wołowiny — prawdopodobnie jeden z najłatwiejszych i najlepszych sposobów na ugotowanie sobie steków — niektóre kawałki mięsa będą sobie radzić znacznie lepiej niż inne.
Jeśli brzmi to jak nowa informacja dla Ciebie, potencjalnie początkującego szefa kuchni steków, mamy Cię w zasięgu ręki. Uporządkowaliśmy 11 popularnych kawałków steków od najgorszych do najlepszych do smażenia na patelni, więc Twoja następna kolacja ze stekiem nigdy nie zawiedzie.

jak smakuje cukinia?

Okrągły stek

Atsushi Hirao/ShutterstockA okrągły stek , określany również jako oko okrągłe, to jeden z bardziej chudych i ekonomicznych kawałków wołowiny, które można kupić u rzeźnika. Z tego powodu nie jest to pierwsze cięcie, o którym myślisz, gdy wybierasz soczysty stek do grillowania lub smażenia na żeliwnej patelni z tonami masła. Okrągły stek, czasami nazywany również London Broil, pochodzi z dolnych lub tylnych nóg krowy. Ponieważ jest to obszar często używany przez zwierzę podczas ruchu, nie jest tak delikatny jak wołowina z innych mięśni, które nie noszą tak dużego ciężaru (poprzez Wołowina. To co jest na obiad ). W rezultacie okrągły stek może być mdły i twardy, jeśli nie jest odpowiednio ugotowany.

Kluczem do gotowania okrągłych steków jest gotowanie ich nisko i powoli. Kiedy masz to nacięcie w lodówce, będziesz chciał wyjąć garnek, holenderski piekarnik lub szybkowar, a nie najcięższą patelnię do pieczenia. Gotowanie w wysokiej temperaturze spowoduje wysuszenie okrągłego steku w mgnieniu oka, a ten kawałek potrzebuje całego soku, jaki może uzyskać podczas gotowania, aby był wilgotny. Najlepiej jest również marynowany i często jest przygotowywany jako pieczeń lub do cienkich plasterków. Okrągły stek może być podawany jako samodzielny kawałek mięsa, ale będzie wymagał dodania TLC i nietradycyjnego podejścia do gotowania steku poza patelnią.Potrójna końcówka

Atsushi Hirao/Shutterstock

Stek z trzech końcówek jest jednym z tych kawałków mięsa, które powszechnie mielono na gulasze lub hamburgery, ale stało się modne jako niedrogi stek, który można naładować smakiem. Tri-tip, który jest czasami określany jako mostek biednego człowieka, pochodzi z dolnego końca polędwicy. W rzeczywistości ma kształt trójkąta, od którego pochodzi jego nazwa, i zwykle ma cienką i grubą stronę. Pomimo dziwnego kształtu, trójnik jest dobrze marmurkowy, co oznacza, że ​​mięso zawiera tłuszcz śródmięśniowy, który topi się podczas procesu gotowania i nadaje mięsu pikantny smak wołowiny (przez Steki Omaha ). Marmurka jest kluczowa, ponieważ tri-tip zwykle nie jest cięty z pokrywką tłuszczu na wierzchu, jak w przypadku innych kawałków, co nadaje mięsu więcej smaku.

Najlepszym sposobem na ugotowanie steku z trzema końcówkami jest grill, ponieważ jest to rustykalny krój, który dobrze reaguje na proste metody. Czarny zwęglony i dymny smak tak dobrze komponuje się z tym mocnym krojem. Jest to jednak kawałek mięsa o dziwnym kształcie, który można usmażyć na patelni. A biorąc pod uwagę zróżnicowaną grubość krojenia, łatwo jest rozgotować jedną stronę mięsa na patelni, podczas gdy druga jest nadal surowa. Pierwotna natura gotowania steków z trzema końcówkami na grillu pozwala osobie obsługującej grilla na monitorowanie stref cieplejszych i chłodniejszych i odpowiednie gotowanie, co daje nieco większy margines błędu.

Stek z łososia

Jevgenija ZUK/Shutterstock

Dla niewprawnego oka stek ze spódnicy, stek z boku i stek z wieszaka mogą wydawać się tym samym kawałkiem pod różnymi nazwami, gdy są pakowane w alejce mięsnej w sklepie spożywczym (przez Grill Po prostu ). Jednak każdy z nich różni się umiejscowieniem na krowie, najlepszymi metodami gotowania i zastosowaniem w potrawach, więc domowy szef kuchni nie może podejść do każdego kawałka w ten sam sposób. Spośród tych trzech, najgorszym kawałkiem do smażenia na patelni jest stek z boku, który pochodzi z dolnej części brzucha krowy (przez Krowa tłumu ). To kolejny obszar, w którym widać dużo ruchu, biorąc pod uwagę, że to właśnie tam byłby sześciopak krowy, gdyby go miał, co skutkuje chudym kawałkiem mięsa, który jest prawie zbyt łatwy do rozgotowania. Jedną z korzyści jest to, że jest inna opcja przyjazna dla budżetu jest duży i może nakarmić wiele osób, ale stek z flanki prawie zawsze musi być marynowany, aby uzyskać najlepszy możliwy smak i odczucie w ustach.

Stek z flak gotuje się stosunkowo szybko, więc patelnia na dużym ogniu nie jest najlepszą metodą. Najlepiej jest albo gotować na małym ogniu i powoli, szczególnie jako duszone, albo wrzucić na grilla, aby szybko podsmażyć średnio wysmażony. Ważne jest, aby grill nie był tak gorący, jak w przypadku gęstego ribeye, ale wystarczająco gorący, aby utworzył się na zewnętrznej stronie wołowiny trochę skórki, aby dodać smaku, jednocześnie pozwalając, aby wnętrze nagrzało się do temperatury.

Spódnica stek

Mironov Władimir/Shutterstock

Stek ze spódnicy to kolejny chudy, cienki krój, który pochodzi z przepony krowy, nieco wyżej niż stek z boku (przez Kurs mistrzowski ). Stek ze spódnicy ledwo bije bok jeśli chodzi o kawałki najlepiej przyrządzać na patelni ze względu na przeznaczenie. Stek ze spódnicy jest najczęściej krojony i używany w potrawach takich jak fajitas lub stir-fry. Jasne, możesz usmażyć cały stek na patelni i pokroić go w plasterki, ale ta technika jest najlepiej zarezerwowana dla bardziej marmurkowych mięs, które chcesz zachować soczystość. Stek ze spódnicy ma tendencję do wchłaniania smaku każdego dania, w którym się znajduje, więc prawie lepiej jest, aby każdy pojedynczy pasek wołowiny nabrał smaku towarzyszących mu składników.

Na patelni stek ze spódnicy najlepiej smakuje, gdy jest wcześniej pokrojony w plastry i wrzucony, aby szybko się ugotować. Dodaje do przygotowywanego dania pełnowartościowego białka, nie będąc zbyt wybrednym. Jeśli wolisz gotować ten kawałek w całości, najlepiej zamarynować go wcześniej i szybko upiec na grillu w jednym kawałku, biorąc pod uwagę, że jego często duży i niewygodny rozmiar utrudnia manewrowanie na patelni.

co to jest ser halloumi?

Stek z wieszaka

Mironov Władimir/Shutterstock

Pomiędzy stekiem z boku, stekiem ze spódnicy i stekiem z wieszaka, ostatni z trzech najlepiej smakuje smażony na patelni z grubym dnem. Gruby stek z wieszaka jest najdelikatniejszym kawałkiem mięsa w całej krowie, ponieważ „wisi” z przepony i jest chroniony przez klatkę piersiową, co oznacza, że ​​zwierzę nie zużywa go tak często podczas codziennego ruchu i nie staje się twardy mięśnie w okolicy (przez Wołowina2Live ). Stek na wieszaku jest nadal optymalnym cięciem na grilla ze względu na jego dziwny rozmiar, ale zwykle jest mniejszy niż stek ze spódnicy i lepiej pasuje do dużej patelni, jeśli jest to twoja preferowana metoda.

Dzięki do delikatność steku z wieszaka , najlepiej podawać ten kawałek mięsa średnio wysmażony, co oznacza, że ​​gotowanie w wysokiej temperaturze jest najlepszym sposobem na osiągnięcie najlepszych rezultatów. Beef2Live sugeruje marynowanie tego kawałka przed wrzuceniem go na grilla, ale nie za długo. To typowe, że stek z wieszaka staje się twardy, jeśli jest rozgotowany, ale gdy jest dobrze zrobiony, może dać zaskakująco pyszne rezultaty, ponieważ mięso może wchłaniać tak wiele smaku. Oczywiście możesz też zrobić świetny stek z wieszaka, smażąc go na bardzo gorącej patelni, o ile uważnie go obserwujesz, co zmniejsza prawdopodobieństwo, że skończysz z żującym stekiem na kolację. A ze względu na długi, cienki kształt steku, warto przeciąć go na pół przed gotowaniem na patelni.

Portiernia

słodki marshmallow/Shutterstock

Dla niewprawnego oka porterhouse i stek T-bone wyglądają prawie nie do odróżnienia. To dlatego, że technicznie wszystko steki porterhouse to T-bones, ale nie wszystkie T-bones to portiernie. Oba kawałki są wycinane z krótkiego schabu krowy i zawierają zarówno stek, jak i polędwicę, w tym filet mignon. Stek T-bone oddziela polędwicę od polędwicy mignon, więc zwykle jest mniejszy niż porterhouse, który zawiera większą część polędwicy (przez Wędzone źródło grilla ). Ogólnie rzecz biorąc, oba kawałki są uniwersalne i dobrze sprawdzają się na grillu lub na patelni. Co więcej, oboje czerpią korzyści z tego, że mają typowy wygląd dużego pierwotnego steku.

Jedynym powodem, dla którego stek porterhouse znajduje się niżej na liście, jest jego ogromny rozmiar. Często podaje się go jako posiłek dla dwóch osób, biorąc pod uwagę ilość mięsa na kawałku, chyba że masz naprawdę solidny apetyt. Jednak jest bardzo marmurkowaty z tłuszczem i zawiera tę pożądaną sekcję filetów mignon, która smakuje cudownie, gdy jest renderowana na patelni z wysoką temperaturą. A kość dodaje również patelni dużo smaku, który jest wchłaniany bezpośrednio do mięsa. Jeszcze jedna rzecz, o której należy pamiętać w przypadku steków porterhouse: Trochę trudno jest upewnić się, że pasek i filet z Nowego Jorku pozostaną soczyste bez rozgotowania, ponieważ obie strony mięsa wymagają zasadniczo różnych czasów gotowania. Ale dobrą wiadomością jest to, że nie jest to nic, w czym nie może pomóc termometr do mięsa.

Polędwica

Mironov Władimir/Shutterstock

Polędwica jest technicznie podzielona na polędwicę górną, która jest zwykle podawana jako stek bez kości, i dolną, która jest zwykle mielona lub używana w pieczeniu i duszeniu. Dolna polędwica jest również miejscem, w którym znajduje się stek tri-tip, więc tutaj będziemy odnosić się do górnej polędwicy. Ten chudy krój pochodzi z kręgosłupa krowy i nie jest wypełniony tak dużą ilością marmurkowatego tłuszczu jak ribeye lub T-bone, co oznacza, że ​​może wysychać łatwiej (poprzez Wołowina. To co jest na obiad ). Z tego powodu marynowanie tego kawałka i gotowanie go na patelni o wysokiej temperaturze, aż stanie się średnio idealny sposób na gotowanie polędwicy wołowej .

Metoda smażenia na patelni doskonale nadaje się do steków T-bone, ponieważ pozwala dokładnie monitorować wewnętrzną temperaturę mięsa, jednocześnie uzyskując dobrą skórkę na zewnątrz. Z drugiej strony metoda grillowania może być nieco bardziej nieprzewidywalna. Górna polędwica jest również dobrym stekiem do zastosowania metody polewania czosnkowo-maślanym po rozwinięciu się skórki — co można zrobić tylko na patelni — ponieważ wchłania smak i dodaje jeszcze więcej wilgoci do mięsistego wnętrza stek.

T-Bone

Zwycięstwo/Shutterstock

Podobnie jak jego większy odpowiednik, porterhouse, a Stek T-bone jest najlepszy z obu światów , z odrobiną nowojorskiego paska z jednej strony i polędwicy wołowej z drugiej. T-bone ma odpowiednią ilość tłuszczu do smaku całego mięsa, podczas gdy kość dodaje niezaprzeczalnego pikantności do końcowego rezultatu (poprzez Steki Rube ). Ponieważ jednak T-bone to technicznie dwa steki w jednym, trudniej jest zapewnić równomierne gotowanie na grillu niż na patelni z grubym dnem lub żeliwnej patelni.

Jeśli masz wyjątkowo grubą kość T, możesz ją podsmażyć na patelni, a następnie wykończyć w piekarniku z wysoką temperaturą do pożądanego stopnia wysmażenia. Biorąc pod uwagę, że T-bones są często nieco cieńsze niż porterhouse, zwykle można ugotować je na patelni i zrobimy to w ciągu kilku minut. Ważne jest, aby luźno przykryć stek folią i odczekać kilka minut przed pokrojeniem, aby zachować cały ten pyszny sok, który spędziłeś na renderowaniu na patelni (poprzez Mój stek z Chicago ). A tak przy okazji, dotyczy to prawie każdego pieczonego steku, a nie tylko idealnego T-bone.

Nowy Jork pasek

Brent Hofacker/Shutterstock

Dzięki kompaktowym rozmiarom, względnej grubości i zrównoważonej ilości tłuszczu, Nowy Jork pasek to idealny kawałek steku do smażenia na patelni. Ten krój pochodzi z krótkiego polędwicy na grzbiecie krowy i jest bardzo delikatny ze względu na fakt, że pochodzi z bardzo słabo wykorzystanego mięśnia (poprzez Krowa tłumu ). Nie jest tak marmurkowy jak ribeye, dlatego nie zajmuje wyższej pozycji na liście, ale to dobry stek na co dzień, który łatwo pozostaje soczysty na patelni. To jeden z najlepszych steków do ćwiczenia techniki odwrotnego pieczenia. Proces ten rozpoczyna się od upieczenia steku w piekarniku, aby ugotować środek, a następnie kończy go smażeniem na kuchence, aby utworzyć aromatyczną skórkę (przez The Washington Post ).

W przeciwieństwie do niektórych innych kawałków steków, które korzystają z marynat i złożonych mieszanek przypraw, New York Strip to wysokiej jakości kawałek mięsa, który smakuje wyśmienicie, z niczym więcej niż szczyptą soli, pieprzu i cierpliwości. Jasne, możesz być kreatywny, ale ten krój powinien być podstawą wszystkich prostych obiadów ze stekami w twoim życiu.

Stek

Andrei Iakhniuk/Shutterstock

Druga strona portierni nieznacznie bije na głowę pasmo nowojorskie, jeśli chodzi o najlepszy stek do smażenia na patelni – renomowany filet mignon. Filet to mały kawałek wołowiny z wąskiej części polędwicy, mięśnia, którego w większości nie używa krowa. Stek nie jest marmurkowy i nie zawiera dużo tkanki łącznej, a drogie krojenie jest często sprzedawane w idealnie okrągłych i grubych medalionach, które rozpływają się w ustach, gdy są dobrze zrobione (przez Kurs mistrzowski ).

Filet mignon łatwiej jest rozgotować na nieprzewidywalnym grillu, co jest uważane za grzech przez niektórych entuzjastów wołowiny, którzy uważają, że ten kawałek powinien być ugotowany nie bardziej niż średnio lub średnio wysmażony. Raczej weź żeliwną patelnię na wysokim ogniu i obsmaż zewnętrzną część fileta, aż będzie idealnie zrumieniony. Smażenie na patelni jest idealne do fileta bo trudniej zepsuć, a Ty jesteś zmuszony monitorować temperaturę przez cały proces gotowania.

Możesz posmarować filet odrobiną czosnku i masła dla nadania smaku i wykończyć w gorącym piekarniku, jeśli lubisz bardziej ugotowany stek. Lub, gdy Twój stek odpoczywa, możesz zrobić sos do patelni z sosem, aby skropić go na wierzchu. gdy ugotujesz kilka filetów, szybko staniesz się nauką, a potem możesz pominąć wizyty w stekach i nadal serwować swojej rodzinie luksusowy posiłek przyrządzony do perfekcji.

żywność zakazana w Kanadzie in

Ribeye

MaryLucky/Shutterstock

Jednym z najlepszych steków, jakie można kupić, nie mówiąc już o smażeniu na patelni, jest aromatyczny ribeye . Mięso wypełnione jest wewnętrznym marmurkowym tłuszczem, który dodaje smaku i wilgoci podczas gotowania. Ribeye jest sprzedawany zarówno z kością, jak i bez niej, ale Ribeye z kością dodaje jeszcze bardziej naturalnego smaku wołowiny podczas procesu gotowania. Ribeye z kością można również nazwać stekami kowbojskimi lub tomahawkami i często podaje się je z masywną kością wystającą, aby uzyskać dramatyczny efekt. Jak wskazał Mój stek z Chicago , należy pamiętać, że podgrzewanie i schładzanie mięsa bliżej kości trwa dłużej, co może mieć wpływ na ogólną temperaturę i konsystencję steku. Termometr do mięsa może pomóc upewnić się, że każda sekcja jest ugotowana do pożądanego stopnia wysmażenia, ale pomocne jest zmierzenie temperatury wielu obszarów na kawałku mięsa.

Smażenie ribeye na patelni to jeden z najlepszych sposobów, aby nauczyć się gotować dobry stek bez wszystkich dodatków. Ze względu na ten piękny tłuszcz śródmięśniowy i płynne złoto, jakim jest szpik kostny, ten stek potrzebuje tylko soli i pieprzu, aby śpiewał. Patelnia pomaga uchwycić cały pyszny sok, tworząc dodatkowy sok i aromatyczny stek, o ile pozwolisz mu odpocząć. Kiedy zgubisz się przed ladą z mięsem i nie wiesz, co kupić, prawie nigdy nie możesz się pomylić, podnosząc ribeye i odpalając gorącą patelnię.