Różnica między śmietanką z pszenicy a płatkami owsianymi

 Krem z pszenicy w białej misce Brenta Hofackera/Shutterstock Michał sąd


Nie może być śniadania bardziej pocieszającego niż miska owsianka . Niezależnie od tego, czy jest to całkowicie zwykły, czy słodzony brązowym cukrem i cynamonem, płatki owsiane są regenerujące (przez Siedmiopunktowe odnowy biologicznej ), ogólnie zdrowe danie, które jest cenione od lat. Często kojarzona ze śniadaniem, np owsianka (ala Goldilocks) lub congee obfitują również w pozostałe posiłki dnia.Ale co z Cream of Wheat? Czy to to samo? Jeśli nie, to czym się różni? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o różnicach lub ich braku.
Co ciekawe, jak Moje przepisy zauważa, że ​​Cream of Wheat nie mieści się w tych samych ramach odniesienia co płatki owsiane — płatki owsiane to termin ogólny, podczas gdy Cream of Wheat to w rzeczywistości nazwa handlowa. Technicznie termin ten to farina, która jest opisana jako zmielona pszenica „wytwarzana przez delikatne kruszenie ziarna, a następnie oczyszczanie powietrza w celu usunięcia większości lżejszych otrębów z cięższego bielma”, jak zauważył Czerwony Młyn Boba .

Jakie są różnice?

 sucha owsianka CeltStudio/ShutterstockU podstaw leży tekstura Krem z pszenicy jest znacznie bardziej kremowy, stąd nazwa. Konsystencja mąki jest kremowa i sypka, natomiast owsianka może być dość masywny lub ciągnący się, jak zauważył Moje przepisy . Kolejne danie na wynos? Płatki owsiane są oczywiście wytwarzane z owsa, a farina z pszenicy. Obie potrawy mają stulecia; Brama SF zauważa, że ​​Cream of Wheat został faktycznie wyprodukowany już w 1893 roku.

kto robi kirkland bourbon

Jeśli chodzi o odżywianie, AZ Central zauważa, że ​​podczas gdy Cream of Wheat ma wysoką zawartość wapnia, płatki owsiane dostarczają błonnika, magnezu i cynku, a oba zawierają witaminy z grupy B i żelazo. Oba zawierają również błonnik, z płatkami owsianymi mającymi przewagę na tym froncie.W zależności od kupowanych marek, niektóre są wzbogacane lub wzmacniane, co jeszcze bardziej zwiększa ich wartość odżywczą. Chociaż zarówno krem ​​z pszenicy, jak i płatki owsiane mogą zawierać duże ich ilości cukier w zależności od twoich osobistych skłonności i metody przygotowania, oba produkty są całkiem zdrowe w swojej istocie. Ponadto oba mogą również przybrać bardziej pikantny profil smakowy, ale pikantna mąka jest znacznie bardziej powszechna niż pikantne płatki owsiane, które tak często mają słodko-sąsiednie profil smakowy i złożoność.

Płatki owsiane są również często bezglutenowe, podczas gdy farina jest oparta na pszenicy, więc jest bardzo bogata w gluten.

Oczywiście można śmiało powiedzieć, że płatki owsiane i Cream of Wheat (inaczej farina) to dwa bardzo różne produkty.