Nieopowiedziana prawda o słynnej zamieci Dairy Queen

dq blizzard Obrazy Getty

Jeśli mogą wprowadzić nowe smaki, Blizzard może być tak trwały jak rożek lodów. To właśnie analityk Richard E. Pyle powiedział o Dairy Queen Blizzard, kiedy pojawił się w krajobrazie fast foodów ponad trzy dekady temu.


Pyle z pewnością miał rację w swojej ocenie mrożonego przysmaku, ponieważ niewiele jest deserów, które można dostać w drive-thru tak dekadenckie, satysfakcjonujące i niezawodne jak Blizzard. W Stanach Zjednoczonych Dairy Queen ma w swoim menu 11 różnych charakterystycznych Blizzardów, ale regularnie zmienia się w ograniczonym czasie Blizzardy, takie jak Candy Cane Chill lub strażnicy Galaktyki Burza śnieżna. (Brownie, ciastko, karmel i kawałki czekolady na wypadek, gdybyś był ciekawy.)Wszystko to oczywiście składa się na ucztę, która pomogła w stworzeniu Królowa nabiału jedna z najpopularniejszych sieci fast food w Stanach Zjednoczonych z ponad more 4400 sklepy. Jednak możesz być zaskoczony tym, że Blizzard technicznie nie pochodzi od Dairy Queen… i to nawet nie są lody.
najlepsza laska zje śniadanie?

To był strzał prosto z bramy

królowa nabiału drive-thru Obrazy Getty

Pyszny, miękki serwis z cukierkami i ciasteczkami zmieszanymi z mieszanką będzie niemal pewnym hitem, bez względu na to, jak to nazwiesz. Dairy Queen to już historia sukcesu z 40-letnią historią lodziarskich smakołyków, takich jak kawałki banana i Batoniki Dilly , ale w 1985 roku sieć fast foodów dodała do menu pozycję, która na zawsze zmieniła jej historię.

Oczywiście mówimy o Blizzard i kiedy zadebiutował, ludzie nie mogli się nacieszyć mrożonym smakołykiem. Potrzebuję mojej poprawki ciasteczek, lodów i czekolady, a to wszystko jest tutaj w tej filiżance, powiedział Edward Weaver New York Times w 1986 roku. Blizzard pojawił się w zakładach Dairy Queen w 1985 roku, a do 1986 roku firma przewidywała sprzedaż 175 milionów Blizzardów — prawie dwa razy więcej niż w pierwszym roku. Ówczesny prezes Dairy Queen, Harris Cooper, nazwał to „największą rzeczą, jaka przytrafiła się Dairy Queen w ciągu ostatnich 25 lat”.Biorąc pod uwagę, jak popularne są DQ's Blizzards 30-kilka lat później, można śmiało powiedzieć, że Cooper był bezbłędny w swojej ocenie.

Operator Dairy Queen wynalazł mrożony smakołyk

zamieć na desce rozdzielczej samochodu Świergot

Blizzard nie został wymyślony w jakiejś sali konferencyjnej czy fast foodzie, ale przez właściciela franczyzy Dairy Queen w Missouri. Samuel Temperato był jednym z najbardziej udanych franczyzobiorców firmy i był właścicielem 67 restauracji w okolicy St. Louis w czasie tworzenia Blizzarda. W końcu rozszerzy swoją imperium lodów do 81 Dairy Queens.Chociaż Temperato wziął udział w sprowadzeniu Blizzarda do wyższej kadry kierowniczej Dairy Queen i posiadał patent na maszynę Blizzarda, nieco nie zgadzał się z urzędnikami DQ nazywającymi go wynalazcą Blizzarda. Temperato upewniło się, że udzieli kredytu tam, gdzie zasługuje na uznanie i już w 1986 roku chciał, aby opinia publiczna wiedziała, że ​​iskra do stworzenia tego, co stanie się Blizzardem, rzeczywiście pochodzi od konkurenta Dairy Queen.

Temperato chciał, aby deser trafił do Teda Drewesa Jr., właściciela lokalnej firmy, który prowadził popularny Ted Drewes Mrożony Custard stoisk, które działają do dziś. Popularnym przedmiotem Drewesa, który pomógł im konkurować z Dairy Queen, był jego mrożony krem ​​z betonu. W tamtym czasie Drewes powiedział, że „nie widział wartości” w dodawaniu cukierków do swojego kremu, ale oczywiście Temerato widział i tak narodził się Blizzard.

Akcje Dairy Queen poszybowały w górę dzięki nim

rosnące zapasy Obrazy Getty

Mądrze byłoby kupić akcje Dairy Queen w 1984 roku, ponieważ jak wspomnieliśmy powyżej, rok 1985 był dla firmy bardzo dobrym rokiem. Nie trzeba dodawać, że kiedy sprzedajesz 175 milionów czegokolwiek, biznes jest dobry, a wartość twoich akcji rośnie.

Aby dać ci wyobrażenie o tym, jak duży wpływ miał Blizzard na kondycję finansową Dairy Queen, w 1985 roku firma zgłosił dochód netto 9,6 mln USD przy sprzedaży 151 mln USD. W tym roku wpadła Blizzard, żeby wszystko zamieszać. Do 1986 roku eksperci finansowi oszacowali dochód netto firmy na 13 milionów dolarów ze sprzedaży na 185 milionów dolarów. To mniej więcej 26-procentowy wzrost zysku i prawie wszystko to dzięki Blizzardowi.

Dairy Queen sprzedała najmniejszą ze smakołyków, 12-uncjowego Blizzarda za jedyne 1,29 dolara, a akcje firmy szybko wzrosły. Na początku 1985 r. wynosiła około 40 USD za akcję, a do połowy października wzrosła do 72,50 USD, według danych New York Times .

Dla akcjonariuszy w tamtym czasie jedyną słodszą rzeczą niż sam Blizzard było bogactwo, które się z nią wiązało.

Kruszenie cukierków było kiedyś męczącą pracą

miażdży snickers

Dla miłośników lodów praca w Dairy Queen może brzmieć jak praca w krainie fantasy, jednak sprawianie, że wszystkie te Blizzardy mogą być wyczerpujące.

Kiedy Dairy Queen wypuścił Blizzarda w 1985 roku, smakołyk był dostępny w czterech różnych smakach: Oreo, M&Ms, Heath Bars i Snickers. Dostępnych było dziesięć smaków syropu z 35 różnymi kombinacjami menu do wyboru. Maszyna Blizzarda kosztowała każdą franczyzę około 500 dolarów, a jej „ogłuszający” jęk był bardziej niż trochę irytujący. „Pod koniec nocy jesteśmy dość zmęczeni słuchaniem tego”, jeden z pracowników DQQ powiedziany .

Prawdziwym bólem przy tworzeniu Blizzards z powrotem w ciągu dnia było jednak zmiażdżenie wszystkich tych domieszek. Można chyba bezpiecznie założyć, że w dzisiejszych czasach DQ kupuje swoje dodatki wstępnie posiekany , ale z pewnością tak nie było. W rzeczywistości 30 lat temu firma M&M/Mars odmówiła sprzedaży uszkodzonych batoników i stwierdziła, że ​​„produkt wysokiej jakości” to kompletny batonik.

Jedyną alternatywą dla pracowników Dairy Queen było spędzenie godzin na kruszeniu różnych dodatków, aby sprostać wymaganiom Blizzarda. Właściciel Chicago DQ, Robert Bardell, powiedział wtedy, że Blizzard zwiększył jego sprzedaż o 300 dolarów dziennie, ale przygotowanie smakołyka było wymagające. Trudno jest zmiażdżyć skrzynkę Snickersa, gdy masz sklep pełen klientów.

Największy Blizzard kiedykolwiek miał 22 stopy wysokości

oreo zamieć Świergot

W 2005 roku miasto Springfield w stanie Massachusetts przywitało pierwszy dzień lata zamieć śnieżną. Dokładnie 22-metrowy Blizzard. Aby zwiększyć jego Rekord Guinnessa sławę i zebrać pieniądze dla Children's Miracle Network, franczyzobiorca DQ Mark Cowles przyniósł ponad 700 galonów miękkiego podania i 3000 funtów zmiażdżonych kawałków Oreo.

Blizzard ważył w ponad 8000 funtów i zajęło 20 wolontariuszom prawie dwa tygodnie, aby stworzyć. (Nie wiadomo, jak uchronili miękki serwis przed stopieniem się lub zepsuciem.) Cowles już w 1999 roku stworzył rekordowy Blizzard, więc facet najwyraźniej wiedział, co robi, i nie był nowicjuszem Blizzarda. Firma Dairy Queen była oczywiście zachwycona tym wyczynem i pochwaliła rekord świata, który akurat zbiegł się z 20. rocznicą Blizzarda.

z czego zrobiony jest rum

Jeśli chodzi o to, co stało się z kolosalnym Blizzardem, mamy nadzieję, że nie poszło na marne i każdy mężczyzna, kobieta i dziecko w Springfield otrzymali udział w gigantycznej uczcie.

Blizzard prawie stracił marsjańskie cukierki

snickers zamieć Świergot

Większość miłośników Dairy Queen Blizzard prawdopodobnie nawet nie zdaje sobie sprawy, jak blisko byli utraty swojego ulubionego Blizzarda na zawsze. Wyobraź sobie Dairy Queen, w której M&Ms nie wchodziły w grę. Horror!

Widzisz, wszystkie te wspaniałe dodatki, takie jak M&Ms, Snickers i Heath Bar, należą do firmy cukierków Mars, aw 2016 roku ktoś o zbyt dużej mocy zdecydował, że nie jest dobrym pomysłem współpracować z Dairy Queen. Mars nagle nabrał sumienia i poczuł, że produkty takie jak Blizzard i McDonald's McFlurry „przekraczają w jednej porcji ilość cukru, którą rząd USA zaleca każdemu, kto powinien jeść w ciągu dnia”. Nie będziemy się spierać, że M&M Blizzard nie jest naładowany cukrem , ale ludzie zazwyczaj wiedzą, w co się pakują, zamawiając lody zmieszane z batonikiem.

Mars szybko zareagował na krytyków, którzy stwierdzili, że firma jest „hipokrytyczna” i że jest „głupia”, ponieważ na początku jest „wszystkim śmieciowym jedzeniem”.

Firma cukiernicza w końcu opamiętała się, ponieważ wciąż można znaleźć takie dodatki jak Heath i M&Ms na Blizzard menu .

Nie są zrobione z lodami

robić zamieć Świergot

„Zamiecie śnieżnej nie robi się z prawdziwych lodów?! Coaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Zgadza się, twój pyszny Blizzard to oszust lody. Jest to jednak bardzo prawdziwy produkt mleczny, więc zdobądźmy to brzydka plotka na uboczu. To wciąż pyszne i nabiałowe, ale nazwa ma związek z przepisami dotyczącymi lodów Agencji ds. Żywności i Leków.

Maniacy nauki z FDA nie lekceważą ich tytułów lodów i wymagają, aby produkt, który technicznie można nazwać lodami, zawierał co najmniej 10 procent tłuszczu maślanego lub mlecznego. (Dlatego też zamawiasz a wstrząsnąć, a nie koktajl mleczny w McDonald's.) Miękka porcja Dairy Queen zawiera tylko połowę tłuszczu maślanego. Są też pewne szczegóły dotyczące powietrza. Powietrze jest dodawane do miękkiej porcji, aby stała się nieco lżejsza podczas procesu miksowania, ale powoduje to również, że Blizzard topi się szybciej niż standardowe lody.

Jeden z najpopularniejszych Blizzardów nie jest nawet dostępny w USA

zamieć zielonej herbaty Świergot

Istnieje wiele artykuły krążą po Internecie, aby raz na zawsze zakończyć debatę na temat tego, który smak Blizzarda jest najlepszy. Jednak ile z nich? rankingi Nie zdajemy sobie sprawy, że w Stanach Zjednoczonych mamy tylko przebłysk prawdziwej, wielobarwnej powłoki Blizzarda. Najbardziej popularny smak Blizzarda w Stanach Zjednoczonych może być Oreo, ale niekoniecznie za granicą.

Więc jaki smak Blizzarda jest wściekłością dla klientów Dairy Queen w Azji? To byłaby oczywiście zielona herbata! Firma była w Chinach od 1990 i obecnie może pochwalić się ponad 700 lokalizacjami w tym kraju. W rzeczywistości Dairy Queen jest tak duża za granicą, że teraz serwują 27 krajów poza Stanami Zjednoczonymi Dużą częścią sukcesu Dairy Queen na rynku zagranicznym było znalezienie odpowiednich smaków, które mogłyby działać w jej istniejącym menu i nadal przemawiać do innej palety klientów.

„Trzeba poznać swojego klienta i oferować smaki dostosowane do lokalnego rynku. W północnych Chinach ludzie uwielbiają mocne smaki, ale lubią desery owocowe i mniej czekolady” – powiedział były menedżer DQ International, Kevin Lee. Fortuna . „W południowych Chinach smaki na bazie zielonej herbaty są bardziej popularne i konsumuje się więcej czekolady, ale nie może to być główny smak”.

Jeśli będziesz miał szczęście odwiedzić Dairy Queen gdzieś, na przykład, Katar na przykład będziesz mieć Blizzardy, takie jak tarta sosnowa, zielona herbata migdałowa i sernik z mango wśród innych egzotycznych smaków.

Jeden denerwujący dzieciak pomógł zrodził test do góry nogami

zamieć do góry nogami Obrazy Getty

Jeśli miałeś Blizzarda co najmniej kilka razy, są szanse, że widziałeś pracownika Dairy Queen, który najpierw wywrócił twoją ucztę do góry nogami, zanim wręczył ci ją. Ta nieco dziwaczna praktyka udowadniania, jak gruby jest Blizzard, nie pojawiła się po burzy mózgów w Dairy Queen, ale z powodu dziecka.

czy frytki McDonald's są prawdziwe?

Pamiętasz, jak wspomnieliśmy, że Samuel Temperato przypisał Tedowi Drewesowi Custard inspirację dla Blizzarda? Cóż, Drewes jest również prawdopodobnie odpowiedzialny za sztuczkę do góry nogami! Pod koniec lat pięćdziesiątych Steve Gambler był 14-letnim dzieciakiem w St. Louis, który regularnie odwiedzał Drewes Custard i rutynowo prosił właściciela firmy, aby zagęścił jego krem.

W końcu „tylko po to, żeby mnie uciszyć” Hazardzista powiedział Drewes podał mu krem ​​do góry nogami i powiedział: „Czy to jest dla ciebie wystarczająco grube?”.

Widząc, jak Temperato przejął sam pomysł Blizzarda od Drewesa, nie jest daleko, aby zgadnąć, że odebrał mu też umiejętność odwrócenia go.

Test do góry nogami może dać ci darmowy Blizzard

trzymając zamieć do góry nogami Świergot

Zrobienie Blizzarda tak grubego, aby można go było trzymać do góry nogami bez rozlewania się na podłogę, może nie jest nauką rakietową, ale jest kilka nauka zaangażowana . Chodzi o temperaturę i lepkość. Miękka porcja jest przechowywana dokładnie w temperaturze 23 stopni Fahrenheita, aby zapewnić odpowiednią konsystencję. Emulgatory , magiczne składniki, które spowalniają proces topienia lodów, nadają im bardzo wysoką lepkość, dzięki czemu pozostają w filiżance po odwróceniu do góry nogami.

Dairy Queen oczywiście chce pochwalić się nauką Blizzarda w teście do góry nogami i może dać ci darmowy smakołyk. W 2015 roku firma ogłosiła, że ​​Blizzardy, które nie zostały podane do góry nogami, będą darmowe. „Myślenie inaczej i celebrowanie odwróconej filozofii jest głęboko zakorzenione w systemie DQ” – przedstawiciel ds. marketingu Dairy Queen, Barry Westrum powiedziany .

Polityka używany do zmiany od sklepu do sklepu w zależności od tego, jak właściciel myślał o zmuszaniu pracowników do dziwnych interakcji z klientami, ale teraz jest to nawet w trybie drive-thrus.

Oczywiście nauka nie zawsze może się udać. „Odwrócili zamieć Reese mojej bardzo ciężarnej żony [i] wypadła”, jeden z klientów Reddit powiedział . — Przerobili go i nie przewrócili nowego. Hej, to Dairy Queen, nie NASA.

DQ od czasu do czasu rozdaje darmowe Blizzardy

komórka Blizzard Świergot

Wiemy więc, że możesz dostać darmowego Blizzarda, jeśli jakiś pracownik Dairy Queen obija się i zapomni odwrócić go do góry nogami, ale to nie jedyna szansa na zdobycie go za darmo. Dairy Queen od czasu do czasu organizuje promocje, aby wzbudzić emocje związane z Blizzardem i nic tak nie skłania ludzi do rozmowy jak darmowe lody.

Ostatnio Dairy Queen rozdawała darmowe Blizzardy w celu zachęcenia ludzi do korzystania z jego aplikacji. (Ponieważ dlaczego nie miałbyś chcieć kolejnej aplikacji fast food na swoim telefonie?!) Wystarczyło pobrać aplikację i utworzyć konto, aby otrzymać cyfrowy kupon na mały darmowy Blizzard.

Otrzymanie darmowego Blizzarda za korzystanie z aplikacji na telefon jest w porządku, ale nie można go porównać do efektu „wow”, który Dairy Queen wprowadził na rynek w 2010 roku. Aby uczcić 25. urodziny smakołyka, Dairy Queen zaprezentowała *drumroll* ... Blizzard Mobile ! Food truck pojechał dalej? 25 zwiedzanie miasta city w 48 niższych stanach i dostarczył ponad 75 000 darmowych mini Blizzardów.

Jeśli potrzebny był jakikolwiek dowód na to, jak popularny był Blizzard Mobile, Tydzień Ad podsumował to idealnie nagłówkiem „Blizzardmobile DQ zamienia ludzi w idiotów”. Darmowe Blizzardy to potężna rzecz.

Royal zmienił grę Blizzarda

królewskie śnieżyce youtube

Przez pierwsze 30 lat istnienia Blizzarda towarzyszyło mu wiele różnych cukierków, ciasteczek i syropów zmieszanych z miękkim podaniem. Potem coś wspaniałego stało się z Blizzardem w 2016 roku. Dairy Queen postanowiła ulepszyć swoją grę Blizzarda i wydrążyć wnękę Blizzarda i wypełnić ją krówką, dżemem truskawkowym lub ubitą pianką.

Może wydawać się to trochę dziwaczne, ale cała nazwa „Królewska zamieć” był chwytem marketingowym Dairy Queen, aby wykorzystać 90. urodziny królowej Elżbiety. Zwykłą czerwoną łyżkę nawet chwilowo zamieniono na błyszczącą złotą. Ponieważ wszyscy wiemy, że królowa nie używa zwykłej chłopskiej czerwonej łyżki, gdy cieszy się jej Zamieciami.

Tak popularny jak Royal Blizzard od razu był włączony Media społecznościowe , po raz kolejny Dairy Queen nie mogła wziąć całą zasługę za pomysł. Jeśli idea wewnętrznego rdzenia dobroci w twoich lodach brzmi znajomo, to dlatego, że Ben & Jerry's zrobili to pierwsi ze swoimi lodami. Linia podstawowa lodów w 2014 roku. Mimo że pomysł nie był w 100 procentach oryginalnym produktem Dairy Queen, była to największa innowacja firmy z przysmakiem od trzech dekad. Kudo za to, DQ.