Dlaczego ludzie tak się denerwują tym, jak Donald Trump je stek

Donald Trump rozmawia z prasą Chip Somodevilla/Getty Images

45. prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, gwiazda telewizji reality i potentat na rynku nieruchomości Donald Trump jest postacią polaryzującą. Nie tylko ze względu na poglądy polityczne i życie osobiste, ale także, co dziwne, jakie jedzenie on je? . Jedno szczególne kulinarne dziwactwo, które wywołało gniew dziennikarzy i użytkowników Twittera według Miasteczko , to jego zamiłowanie do zamawiania dobrze wysmażonych steków z dodatkiem ketchupu.


W 2017 roku Zjadacz opisał dwie kolacje, które naprawdę zwróciły uwagę opinii publicznej na stek Trumpa i dlaczego niektórzy uznali go za tak obraźliwy wybór. Twierdzą, że tydzień po wygraniu zaciętego i pełnego napięcia wyścigu w wyborach prezydenckich w 2016 roku przeciwko Hillary Rodham Clinton, Donald Trump potajemnie jadł obiad w nowojorskim klubie 21 i rzekomo zamówił stek, dobrze wysmażony.Kilka miesięcy później tę preferencję potwierdził Benny Johnson, dziennikarz Niezależny Przegląd Czasopism , który zgłosił się na kolacji w restauracji BLT Prime w DC po otrzymaniu informacji o rezerwacji. Na tym rzekomo wolnym od prasy obiedzie nowo mianowany prezydent Stanów Zjednoczonych ponownie zamówił dobrze wysmażony stek, który zaczął posmarować w keczupie. Dla wielu szczególnie obraźliwą częścią tego konkretnego posiłku była cena. Wspomniany New York Strip kosztował 54 dolary, co spowodowało, że niektórzy pytali, dlaczego Trump zawraca sobie głowę zamawianiem tak drogich steków, jeśli ma zamiar zjeść je rozgotowane i pokryte keczupem.
Opinie o Donaldzie Trumpie, steku i keczupie

Dobrze zrobiony stek

Zacznijmy od kwestii użycia ketchupu na drogim steku. Poważne jedzenie opisuje keczup jako obezwładniającą – a czasem nawet mdlącą – przyprawę. Stwierdzają, że kiedy większość ludzi decyduje się na używanie ketchupu do jedzenia, to, czego naprawdę szukają, to znajomość i komfort jedzenia czegoś, co smakuje jak wszechobecna przyprawa. Ketchup może z łatwością przytłoczyć wiele potraw, które nakładasz, zmieniając wszystkie posiłki w bardziej znajome doznania. O liberalnym używaniu ketchupu przez Trumpa Poczta Huffington posuwa się do stwierdzenia, że ​​są rozczarowani nawykiem żywieniowym, ale nie wszyscy są zaskoczeni, że jest fanem tej przyprawy.

Opinie i optyka dotyczące zamawiania dobrze wysmażonego steku również są dziwną rzeczą w nawigacji. Miasteczko wyjaśnia, że ​​ludzie kojarzą różne rzeczy z tym, jak dobrze wysmażone jest twoje mięso, na przykład status społeczno-ekonomiczny. Zamawiając dobrze wysmażony stek z keczupem, Trump wiele mówi o sobie i swoich poglądach dla niektórych ludzi.Mimo to wielu krytykuje całą kontrowersję dotyczącą steków i ketchupu jako odwrócenie uwagi od spraw, które naprawdę mają znaczenie – takich jak polityka polityczna i stosunki zagraniczne.