12 najbardziej nawiedzonych restauracji w Ameryce

  stary nawiedzony budynek restauracji? WYCIECZKI VIAVAL/Shutterstock Trevor Carlson


W dobrej opowieści o duchach jest coś, co naprawdę działa na wyobraźnię. Może po prostu lubimy napięcie i podekscytowanie dobrej paniki. Na głębszym poziomie może sprawia, że ​​czujemy się bardziej związani z przeszłością. Być może pojęcie życia pozagrobowego pomaga nam odwrócić naszą uwagę od rzeczywistości naszej własnej śmiertelności. A może po prostu chcemy wierzyć, że pewien poziom tajemnicy zawsze pozostanie na świecie — że niektórych rzeczy nigdy nie da się wyjaśnić. Bez względu na powody, dla których interesujemy się zjawiskami nadprzyrodzonymi, nie ma wątpliwości, że nasza fascynacja sferą duchową jest starożytna i zakorzeniona w kulturach na całym świecie (poprzez Historia ). Stany Zjednoczone z pewnością nie są wyjątkiem, z mnóstwem naszych jeżących włosy na włosach, amerykańskich horrorów, które prześladują nas od pokoleń. Czasami te dreszcze i dreszcze przenoszą się poza cmentarz do nieoczekiwanych miejsc — jak niektóre z naszych ulubionych restauracji.Szepty w cieniu, migocząca obecność na peryferiach, niewyjaśnione świecące kule światła — w restauracjach w całym kraju donoszono o wszelkiego rodzaju paranormalnych zjawiskach, szczególnie w historycznych obiektach, które przeżyły różne tajemnicze tragedie. Czy istnieją logiczne wytłumaczenia tych spotkań z duchami, czy może w grę wchodzi coś bardziej nieziemskiego? Pozwolimy ci być sędzią — jeśli się odważysz. Oto niektóre z najbardziej nawiedzonych restauracji w Ameryce.
Restauracja Sinatra - Cassadaga, Floryda

Facebook

Położona na cichej leśnej działce w środkowej Florydzie, Cassadaga znana jest z tego, że jest największym na świecie historycznym obozem spirytystycznym (poprzez Encyklopedia.com ). Założona w 1868 roku przez medium o imieniu George Colby, który wierzył, że był tam prowadzony przez ducha, Cassadaga jest teraz domem dla wioski mediów i jasnowidzów, którzy zarabiają na życie, przekazując zmarłych i dostarczając odczyty publiczności (poprzez Orlando Sentinel ). Cassadaga jest również niesławna z powodu pobliskiego grobu ochrzczonego „Krzesło diabła” Gdzie legenda głosi, że jeśli usiądziesz o północy, usłyszysz przemówienie diabła. W centrum tego małego, upiornego miasteczka znajduje się Hotel Cassadaga , w którym mieści się jedyna w mieście restauracja, Restauracja Sinatry .Przez lata na terenie posiadłości odnotowano liczne nawiedzenia. Właścicielka posiadłości Diana Morn twierdzi, że widziała tam ducha pierwszej nocy po jej zakupie (przez Thriller ). Mimo że na terenie hotelu nie mogą przebywać dzieci, goście zgłaszali, że w nocy słyszą dzieci bawiące się na korytarzach i słychać dźwięk dzwonków trójkołowych. Ale niech to nie powstrzyma cię przed sprawdzeniem jedzenia w? Restauracja Sinatry , która oferuje pyszne włoskie klasyki, takie jak rollatini z bakłażana i manicotti. Jedno jest pewne — Cassadaga może być nawiedzony, ale jedzenie w Ristorante Sinatry jest naprawdę warte grzechu.

Turner's Seafood — Salem, Massachusetts

FacebookTurner's Seafood w Salem w stanie Massachusetts słynie z pysznego żarcie, takiego jak bisque z homara, ciastka krabowe i ryby z frytkami w piwie (przez Tabliczka tostowa ). Wybrzeże Nowej Anglii jest zaśmiecone niezliczonymi budkami z owocami morza, ale Turner's ma ciekawą historię, która czyni go naprawdę wyjątkowym. Na początek restauracja znajduje się w zabytkowym budynku, który kiedyś był znany jako Liceum (via Mroczny Atlas ). Wzorowana na słynnych europejskich salach rozrywkowych sala licealna Salem organizowała odczyty, debaty i występy muzyczne, a nawet była gospodarzem pierwszej publicznej demonstracji rozmowy telefonicznej na odległość, którą przeprowadził Alexander Graham Bell w 1877 roku. do sławy związanej z jednym z najciemniejszych momentów w historii Ameryki.

Przed wybudowaniem Liceum nieruchomość była prywatnym sadem jabłoniowym Duchy Salem ). Ale to nie był zwykły sad jabłkowy: należał do nikogo innego jak Brigette Biskup — pierwsza kobieta, która została stracona podczas niesławnych procesów czarownic w Salem. Bishop była znana w całym mieście z tego, że ubierała się prowokacyjnie i wdawała się w gorące kłótnie, które mogły skłonić innych kolonistów do wybrania jej jako czarownicy podczas zeznań. Bishop zawsze utrzymywał, że jest niewinny, ale jej prośby zostały zignorowane. Została uznana za winną czarów w 1692 roku, skazana na śmierć i powieszona na gałęzi dębu. Do dziś ludzie w budynku twierdzą, że jest nawiedzany przez Bishopa i donoszą, że widzieli odbicia jej ducha w oknach i lustrach.

Old Town Pizza & Brewing — Portland, Oregon

Facebook

Na długo przed tym, jak Portland był znany jako raj dla smakoszy? miasto miało tajną podziemną sieć tuneli pod ulicami w XIX wieku (poprzez Podróże po Portland ). Znany jako Szanghajskie Tunele, krążą pogłoski, że ten podziemny labirynt był wykorzystywany do wszelkiego rodzaju działalności przestępczej, od transportu nielegalnych towarów po porywania ludzi z ulic powyżej w celu zniewolenia na pobliskim statku – przerażający czyn, który zrodził określenie „Szanghaj, ', co odnosi się do ofiar przymusowego przesiedlenia łodzią na drugi koniec świata. Old Town Pizza & Brewing znajduje się bezpośrednio nad tą niesławną zatopioną siecią pasaży. Firma twierdzi, że na terenie posiadłości znajduje się relikt przeszłości w postaci ducha o imieniu Nina (via Browar Staromiejski ).

czy chili Wendy jest dobre?

Legenda głosi, że Nina została zmuszona do prostytucji i niewolnictwa, a kiedy misjonarze obiecali ją uwolnić w zamian za więcej informacji o jej oprawcach, współpracowała. Wkrótce potem martwe ciało Niny zostało znalezione na dnie szybu windy w budynku. Oryginalna ceglana ściana z szybu windy znajduje się teraz obok budki z tyłu jadalni, a jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz imię Niny wyryte w kamieniu. Firma twierdzi, że obecność Niny jest wyczuwalna w budynku od ponad wieku, a nawet utrzymuje się nawiedzone wycieczki z degustacją piwa .

The Walker House – Mineral Point, Wisconsin

Facebook

Dom Walkera to zabytkowy budynek zlokalizowany w Mineral Point w stanie Wisconsin. Podobnie jak wiele zabytkowych budynków, nieruchomość przeszła kilka poważnych zmian na przestrzeni lat. Zbudowany w latach 60. XIX wieku, to, co zaczęło się jako skromna kamienna chata dla lokalnego górnika, stopniowo przekształciło się w znacznie większy budynek, który obejmował elegancką restaurację, luksusową karczmę i pub (przez Nawiedzone domy ). Według naocznych świadków, wewnątrz budynku napotkano kilka duchów.

Mówi się, że jednym z tych duchów jest William Caffey, mężczyzna, który został stracony w pobliżu za morderstwo (przez Bezdryfowa podróż samochodem ). W chwili śmierci Caffeya tysiące zgromadziły się na pikniku na zewnątrz, gdy tłum chorobliwie oczekiwał na jego publiczną egzekucję. W 2009 roku zespół badaczy zjawisk paranormalnych wynajął budynek, aby polować na zjawiska paranormalne. Niestety, sprzęt wideo nie uchwycił żadnych duchów, a sprzęt audio nagrał jedynie dźwięk strumienia i ruch uliczny na zewnątrz. To wciąż nie powstrzymało opowieści o nawiedzonym obiekcie, a teraz nowi właściciele wydają się dystansować od upiornej reputacji budynku (poprzez The Walker House).

Obecnie The Walker House oferuje kilka pokoi do zakwaterowania, specjalne lunche i organizuje prywatne wydarzenia. Wołowina w restauracji pasztecik został wybrany przez The Food Network jako najlepszy w stanie. Inne dania w menu to wolno gotowane żeberka, filet mignon i makaron primavera.

Jameson Tavern – Freeport, Maine

Facebook

Zbudowany w 1779 roku Jameson Tavern zasłynął z tego, że jest nawiedzony (poprzez Tawerna Jamesona ). Jednym z powszechnych widoków jest duch małej dziewczynki o imieniu Emily, która spłonęła na strychu, gdy pożar rozprzestrzenił się po tawernie na początku XIX wieku. Dziś mówi się, że ślad stroju Emily można zobaczyć sunący po zakamarkach tawerny. W pewnym momencie gospodarz restauracji zobaczył młodą dziewczynę bawiącą się samotnie pod jednym ze stołów w jadalni. Kiedy nadszedł czas wyjścia, gospodarz usłyszał, jak młoda dziewczyna rozmawia pod stołem z wyimaginowaną przyjaciółką, którą nazywała Emily — mimo że młoda dziewczyna i jej rodzice nigdy nie słyszeli historii o młodej Emily, która zginęła w pożarze na górze.

Było wiele relacji o nadprzyrodzonych spotkaniach, w tym o medium, które wyczuło obecność dziecka. Dobrą wiadomością jest to, że kilka osób powiedziało, że upiorna obecność Emily jest bardziej zabawna niż groźna, więc powinieneś czuć się bardziej niż komfortowo, gdy wpadniesz na coś do jedzenia. Zgodnie z oczekiwaniami restauracji w pobliżu wybrzeża Maine, w menu jest mnóstwo pysznych owoców morza, w tym bułki z homarem, smażone małże i złotobrązowy przegrzebki . A jeśli nagle poczujesz jakąś tajemniczą magię w powietrzu, możesz się zastanawiać, czy pochodzi ona z kuchni — czy z wielkiej nieznanej.

Court of Two Sisters — Nowy Orlean, Luizjana

Facebook

Często określany jako najbardziej nawiedzone miasto w Ameryce, Nowy Orlean słynie z organizowania rytuałów voodoo i wszelkiego rodzaju istot nadprzyrodzonych (poprzez Nowy Orlean i Spółka ). A położony w środku Dzielnicy Francuskiej na zabytkowej posiadłości o tajemniczej przeszłości jest Dwór Dwóch Sióstr . Założona w 1726 roku, nosi imię dwóch sióstr, które pod koniec XIX wieku prowadziły wspólnie sklep na terenie posesji. Do dziś goście na terenie obiektu zgłaszali, że widzieli upiorne postacie sióstr siedzących razem na dziedzińcu jadalni (przez Wycieczki po mieście duchów ).

Legenda o tej zabytkowej posiadłości staje się stąd jeszcze ciemniejsza dzięki historii Jamesa Coopera, byłego właściciela budynku. Według Ghost City Tours żona Coopera została znaleziona uduszona nad restauracją. Mimo że Cooper został oskarżony o jej morderstwo i postawiony przed sądem, ława przysięgłych uznała go za niewinnego. O dziwo, zaledwie kilka lat później, ciało Coopera zostało również znalezione uduszone w pokoju nad restauracją.

Podobno na dziedzińcu odbywały się zabójcze pirackie dwójki i nocne rytuały voodoo. Dobrze, że restauracja ma tak dobre jedzenie, aby nadrobić jego upiorność, z daniami takimi jak jajka po benedyktyńsku, pyszne gumbo i etouffee z krewetkami. Jedno jest pewne: niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz po duchy, czy po dobre jedzenie, Dwór Dwóch Sióstr zapewni Ci ochronę.

Restauracja Brentwood — Little River, Karolina Południowa

Facebook

Znajduje się w Little River w Południowej Karolinie, Restauracja Brentwood została oceniona w pierwszej dziesiątce najbardziej nawiedzonych restauracji w Ameryce, a nawet pojawiła się na kanale Travel Channel za historie o duchach (poprzez IMDb ). Ten uroczy wiktoriański dom został zbudowany w 1910 roku, a w latach 40. był pensjonatem dla rybaków (przez Restauracja Brentwood ). Obecnie prowadzona przez francuskiego szefa kuchni i jego żonę restauracja Brentwood opublikowała listę 'dziwne wydarzenia' na swojej stronie internetowej, która opisuje różne relacje naocznych świadków paranormalnej aktywności, która miała miejsce na terenie posiadłości.

Według restauracji, kilku gości widziało ruchome cienie na korytarzach, upiorne twarze w oknach, unoszące się kule światła i tajemnicze szepty dochodzące ze ścian. Jeśli chcesz doświadczyć wszystkiego, co ma do zaoferowania restauracja Brentwood, to masz szczęście. Oferuje pakiet obiadowy, który obejmuje wycieczkę z duchami, która z pewnością sprawi, że twoja krew będzie schłodzona, a brzuch wypełniony. Kolacja dla duchów to trzydaniowy posiłek, który obejmuje szeroki wybór dań do wyboru, w tym żeberka wołowe, bearnaise z łososiem i fondant czekoladowy. Z tak niesamowitym jedzeniem, piękną architekturą i ciekawą historią, nie ma wątpliwości, że restauracja Brentwood jest jedną z najlepszych nawiedzonych restauracji w Ameryce.

Ristorante Monteleone – El Paso, Teksas

Facebook

Restauracja Monteleone znajduje się w budynku El Paso w Teksasie, który ma ponad 100 lat (przez CBS ). Właściciel włoskiej restauracji, Gary Monteleone, mówi, że w pewnym momencie posiadłość była siedzibą kościoła spirytystycznego. Monteleone twierdzi, że miał wiele przerażających nadprzyrodzonych spotkań, w tym widząc spaloną, upiorną rękę sięgającą przez szczelinę zamykających się drzwi. Przestraszony i niepewny tego, co jeszcze zrobić, Monteleone zwrócił się do wróżki o imieniu Diana Calamia, aby miejmy nadzieję, że uzyska jakiś wgląd.

Według Calamii, Ristorante Monteleone jest domem dla co najmniej czterech duchów, z których jeden jest szczególnie agresywny. Po odprawieniu rytuału oczyszczenia w restauracji wróżka poinformowała, że ​​negatywna energia na posesji została oczyszczona, ale też złowrogo ostrzegła, że ​​posiadłość została przekształcona w portal dla zagubionych dusz. Jeśli nas o to zapytasz, brzmi to jakby medium pogorszyło sytuację, kiedy się nad tym zastanowisz.

Raz w miesiącu restauracja organizuje kolację z udziałem zmarłych, która obejmuje godziny jedzenia, opowieści o nadprzyrodzonych spotkaniach i seans spirytystyczny. Ze smacznymi potrawami w menu Podobnie jak fettuccine alfredo i pieczone rigatoni, Ristorante Monteleone serwuje coś więcej niż tylko historie o duchach: serwuje klasyczne włoskie jedzenie typu comfort.

The Grill House - Allegan, Michigan

Facebook

Zbudowany w 1836 r. i przypominający wyglądem stodołę, Dom Grillowy ma staroświecką, wiejską estetykę, która wciąż wydaje się przyjazna, nawet jeśli naprawdę jest nawiedzana, jak wielu twierdzi (poprzez Tylko w Twoim stanie ). Znany ze swojej wyjątkowej koncepcji, która pozwala gościom na grill różne kawałki samego mięsa na ogromnych patelniach, przystawki w The Grill House mają nieograniczoną liczbę dodatków, w tym załadowane pieczone ziemniaki, Tosty z Teksasu i sałatka.

Ale The Grill House jest również znany z czegoś innego, czegoś znacznie bardziej złowrogiego. Legenda głosi, że miejscowy drwal zginął w walce na noże na posesji i został pochowany w nieoznakowanym grobie gdzieś na podwórku. Świadkowie twierdzą, że widzieli ducha drwala wokół posiadłości, ale dobrą wiadomością jest to, że mówią, że jest on przyjazny. Konkluzja: Grill House to nie tylko jedna z najbardziej nawiedzonych restauracji w kraju, ale także jedna z najbardziej wyjątkowych. W końcu w ilu innych miejscach można ugotować własne ribeye i ewentualnie zobaczyć widmowego drwala?

Old Talbot Tavern - Bardstown, Kentucky

Facebook

Zbudowany w 1779 r. Kilka znanych osób odwiedziło Talbott Tavern w Bardstown w stanie Kentucky, w tym Abraham Lincoln i notoryczny banita Jesse James (przez Tawerna Talbot ). Najwyraźniej podczas pobytu Jamesa zostawił kilka dziur po kulach w ścianie, aby zaznaczyć swoje terytorium, które można zobaczyć do dziś. Inną częstą obserwacją jest tak zwana „dama w bieli”, o której wiadomo, że niesamowicie dryfuje po tawernie. Jeden z gości, który zatrzymał się na noc w jednym z pokoi tawerny, twierdzi, że widział w nocy kolorowe kule światła unoszące się wokół jego pokoju, a kiedy próbował wstać z łóżka, jakaś niewidzialna siła przygwoździła go do materaca.

Dobrą wiadomością jest to, że jedzenie Talbott Tavern jest wystarczająco dobre, aby walczyć z duchem, oferując menu z mnóstwem lokalnych klasycznych potraw, takich jak smażony sum, pieczeń w garnku i? południowy smażony kurczak . Restauracja posiada również desery takie jak budyń chlebowy z sosem bourbon i sezonowy szewc. Biorąc wszystko pod uwagę, żadna ilość nawiedzeń nie może odebrać południowego uroku i kulinarnej finezji Talbott Tavern.

The Stockyards – Phoenix, Arizona

Facebook

Składy w Phoenix w Arizonie, zaczynał jako zakład pakowania mięsa w 1919 roku. W rzeczywistości jego produkcja wołowiny była tak ogromna, że ​​w pewnym momencie mieściła ponad 300 000 sztuk bydła rocznie i stała się największą na świecie paszą. Teraz szanowany steki , The Stockyards twierdzi, że jest nawiedzony przez obecność kobiety o imieniu Helen, żony poprzedniego właściciela (poprzez AZ Centralny ). Obraz Heleny, znanej również jako „Kobieta w czerwieni”, ozdobiony bujną szkarłatną suknią, jest obecnie wystawiony w jednej z sal bankietowych restauracji. Odwiedzający Stockyards doświadczyli wszelkiego rodzaju zjawisk paranormalnych, w tym świateł losowo włączanych i wyłączanych bez wyraźnego powodu oraz drgającego żyrandola. Wiadomo, że nocne ekipy sprzątające nagle porzucają pracę z powodu słyszenia głosów po godzinach, po tym, jak wszyscy opuścili już budynek.

Ale każdy, kto ucieknie z The Stockyards, z pewnością tego pożałuje, biorąc pod uwagę, jak smaczne jest jego mięsne menu jest. Pieczeń z żubra, pieczony kurczak i fachowo grillowane medaliony z łosia uświetniają menu wraz z kiełbasą z dzika i dziczyzny z jabłkiem-żurawiną chutney . Jeśli szukasz zabójczych żeberek z poltergeistami, The Stockyards to miejsce, w którym chcesz być.

Twisted Vine – Derby, Connecticut

Facebook

Mieści się w dawnym banku z końca XIX wieku, Skręcone wino jest obecnie restauracją, w której odbywają się paranormalne kolacje i wycieczki z duchami. W rzeczywistości Twisted Vine organizuje szeroką gamę upiornych wydarzeń specjalnych, w tym psychiczny kiermasz z odczytami tarota i wycieczki po lokalnych nawiedzonych cmentarzach. Ale skąd wzięła się fascynacja Twisted Vine zjawiskami nadprzyrodzonymi? Jak się okazuje, wydarzyły się tutaj bardzo przerażające rzeczy.

W koszmarnym scenariuszu, który z pewnością będzie nawiedzał nasze sny, katastrofalna powódź w 1955 roku pochłonęła znaczną część otaczającego miasta i zabiła prawie 100 osób. Podnosząca się woda ożywiła również trumny z gnijącymi zwłokami na miejscowym cmentarzu, wysyłając je na powierzchnię jak ta przerażająca i legendarna scena na końcu 'Hałaśliwy i złośliwy duch' (przez Amerykańskie przygody duchów ). W tamtym czasie bank był jedną z niewielu budowli, które pozostały po powodzi, więc piwnica była używana jako prowizoryczna kostnica, podczas gdy miasto podniosło się ze zniszczeń. Uważamy, że można śmiało powiedzieć, że między imprezą na cmentarzu przy basenie a stosami trupów, które ukrył w piwnicy, Twisted Vine słusznie zasłużyło sobie na porządne nawiedzenie lub dwa. To zdecydowanie trochę dziwnie chorobliwe, aby cieszyć się pysznym? obiad jak kurczak marsala, wiedząc, że wiązki zalanych wodą ludzkich zwłok unosiły się kiedyś w tej samej ogólnej przestrzeni. Ale hej — czasami życie może być dość pokręcone.