Ceny gorących barów Whole Foods oszołomiły międzynarodowego klienta na TikTok

 Cały sklep spożywczy Alastair Wallace/Shutterstock Amberly Mckee


Lekcja, której ludzie zazwyczaj dowiadują się podczas podróży, polega na tym, że ceny żywności różnią się w zależności od miejsca. Na dobre lub na złe, może to spowodować szok kulturowy, jeśli jest to nieoczekiwane. Według Towar , kraje takie jak Islandia, Szwajcaria i Dania są najdroższe, jeśli chodzi o jedzenie. W Stanach Zjednoczonych koszt przeciętnego posiłku dla dwojga wynosi 55 USD (chociaż Nowy Jork jest tam jako „jedyne miasto, które może rywalizować ze swoimi skandynawskimi konkurentami” pod względem kosztów). Najtańsze miejsca na posiłek to Bangladesz, Indie, Pakistan i Nepal. I chociaż ceny żywności w Ameryce wzrosły o ponad 4,5%, Amerykanie nadal wydają ogólnie mniej na artykuły spożywcze niż w Europie (na Kwarc ).W Stanach Zjednoczonych cena, jaką płacisz za jedzenie, jest bardzo zróżnicowana w zależności od tego, w jakim sklepie spożywczym robisz zakupy. Za Idź do bankowości , koszt żywności w Whole Foods jest o 15% wyższy niż ceny w Walmart i Kroger i nie bez powodu: znaczna część żywności nie zawiera sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów. Jeden międzynarodowy klient musiał nie wiedzieć, czego się spodziewać, kiedy wszedł do amerykańskiego Whole Foods, co skłoniło go do podzielenia się swoimi doświadczeniami na TIK Tok .
Komentatorzy upiekli kosztowną decyzję

 Całe warzywa spożywcze Mihai_Andritoiu/Shutterstock

TikToker @wanderonwards nie mógł uwierzyć własnym oczom po zobaczeniu, jak bardzo proste Całej żywności koszty posiłków w Ameryce. „Nigdy nie odzyskam równowagi finansowej po tej podróży” – czytamy w podpisie. Kupujący sfilmował kiosk samoobsługowy, kupując „pudełko warzyw i dwa kawałki kurczaka”, które kosztowało 22,60 USD. 'Jak ktokolwiek przetrwa w Ameryce?' zapytał tekst na filmie.TikTokers w komentarzach szybko skrytykował wybór sklepu oryginalnego plakatu. Napisali „Krok 1: nie idź do Whole Foods” i „Pierwszym błędem były zakupy w Whole Foods”. Inni odpowiedzieli na pytanie o przetrwanie zadane w filmie. „Nie czujemy się dobrze i nikt z nas nie ma oszczędności” – napisał jeden z komentatorów. „Wielu z nas tego nie robi” – napisał inny.

Według NPR i Biuro Analiz Ekonomicznych , te ostatnie odpowiedzi nie są dalekie od prawdy. Ze względu na niedawną inflację kredyt odnawialny rósł o 20% rocznie, a średnia kwota, jaką Amerykanie mają na swoich kontach oszczędnościowych, spadła do najniższego poziomu od 14 lat.