Nie pomijaj tego kroku podczas robienia hummusu

 miska hummusu margouillat zdjęcie/Shutterstock Mary Aguirre


Gdzie są zdrowe przekąski? nie jest Hummus najlepsza opcja? Ta przystawka jest nie tylko pyszna, ale także dość sycąca, pożywna i jest doskonałym źródłem białka dla wegetarian (poprzez Linia zdrowia ). Uwielbiany przez dzieci i łatwy do przygotowania w dużych partiach na nadchodzący tydzień, pasta może być serwowana z warzywami, chleb pita lub Twój ulubiony chrupiący krakers. Dodatkowo, jeśli masz już pod ręką trochę tahini i ciecierzycy w puszkach, przepis jest już prawie gotowy.Każda okazja do zrobienia hummusu to także okazja do doskonalenia techniki. Być może słyszałeś wcześniej, że możesz użyć więcej tahini, aby uzyskać więcej orzechów, dodać więcej cytryny dla kwasowości lub dodać kminek lub karmelizowaną cebulę, aby uzyskać aromatyczny charakter. Inne wskazówki dotyczą głównego składnika: ciecierzycy. Podczas gdy niektórzy zwolennicy hummusu proponuję gotowanie suszonej fasoli od zera do dipu, jest łatwiejszy sposób na przygotowanie ciecierzycy bez moczenia fasoli przez noc. Aby uzyskać możliwie najgładszy, najbardziej kremowy hummus, Dobrze się odżywiać radzi obrać ciecierzycę z puszki przed zmiksowaniem hummusu. To zajmuje trochę więcej czasu, ale jest hack.
Obierz ciecierzycę, aby uzyskać bardziej kremowy hummus

 Gotowana ciecierzyca w białej misce, obok innych mokrych ciecierzycy Moment ruchomy/Shutterstock

W swoim klasycznym przepisie na hummus, szef kuchni i autor książki kucharskiej Yotam Ottolenghi sugeruje obieranie ciecierzycy z puszki poprzez rozłożenie jej między dwoma ręcznikami na blacie. Na ręczniku delikatnie pocieraj fasolę w tę i z powrotem rękoma. Po około minucie tarcie powinno spowodować uwolnienie skóry z ciecierzycy. Stamtąd po prostu podnieś fasolę, pozostawiając za sobą skórki i kontynuuj resztę przepisu. Rezultatem będzie bardziej miękki hummus o mniej ziarnistej teksturze.jaka jest różnica między marmite a vegemitem?

Szef kuchni ma również bardziej techniczną metodę ulepszania tekstury ciecierzycy za pomocą sody oczyszczonej, zgodnie z Lifehacker. Ta metoda sprawdza się lepiej w przypadku suszonej ciecierzycy niż konserwowej, ale satysfakcjonujący wynik powinien być wart dodatkowego czasu. Kiedy gotujesz fasolę, potrząśnij nią proszek do pieczenia do wody, a substancja spowoduje, że skórki wypłyną na powierzchnię podczas procesu gotowania. Obserwuj magię, zeskrob skórki z wody, a następnie odsącz fasolę i przygotuj hummus tak, jak lubisz – ale z najbardziej kremowymi rezultatami, jakie kiedykolwiek widziałeś.