Prawdziwa różnica między solą koszerną a solą stołową

sól kuchenna

Spójrz na supermarket Sól dzisiaj, a wybory mogą stać się przytłaczające — koszerna, morska, różowa himalajska, jodowana sól kuchenna, a nawet smakowite odmiany. Pomóżmy przynajmniej wyjaśnić część zamieszania, porównując sól koszerną i stołową.


Zasadniczo, jeśli chodzi o sól, rozmiar ma znaczenie, a rozmiary ziaren tych dwóch soli są główną różnicą. Według Świerk zjada , sól kuchenna jest drobno zmielona, ​​dzięki czemu łatwo się rozpuszcza, ale ma mniej smaku niż sól koszerna, która ma grubszą konsystencję, z dużymi i nierównymi kryształkami, które zapewniają bardziej wyrazisty smak.Wielkość ziarna może mieć tak znaczący wpływ, ponieważ wielu domowych kucharzy (i wiele przepisów) mierzy objętość, a nie wagę. Dlatego 1/4 szklanki koszernej soli kuchennej odpowiada 39 gramom, podczas gdy ta sama ilość soli kuchennej to 76 gramów, czyli prawie dwa razy – i ta rozbieżność z pewnością wyśle ​​twoje danie do przeładowanej solą stratosfery (przez Sieć spożywcza ).
Stosowanie i mierzenie soli koszernych i stołowych

Sól koszerna

Według Smacznego Jego cycek , sól koszerna bierze swoją nazwę od jej przydatności w procesie koszerowania, który wymaga ekstrakcji wilgoci z mięsa (poprzez Koszerna.com ). Jak wyjaśniono w Ilustrowany kucharz , jest również idealny do usuwania wilgoci z warzyw, takich jak bakłażan lub ogórki .

Sól kuchenna, również wierna swojej nazwie, świetnie nadaje się do przyprawiania potraw na stole lub dodawanie do wody makaronowej lub zupy, ale może zawierać dodatkowe składniki, takie jak krzemian wapnia, aby zapobiec sklejaniu się małych ziaren (poprzez Stół degustacyjny ). Z drugiej strony, HuffPost donosi, że sól koszerna zwykle nie zawiera dodatków (chociaż składniki marek różnią się). Ponadto, w przeciwieństwie do jodowanej soli kuchennej, sól koszerna nie zawiera jodu, co zdaniem wielu ekspertów nadaje tej drugiej przewagę smakową.Podczas gotowania sól koszerna i kuchenna nie muszą być używane zamiennie. Świerk zjada oferuje przydatną tabelę przeliczeniową, ale znowu, rozmiar (porcji) ma znaczenie: przy mniejszych pomiarach może być w porządku użyć tej samej ilości, ale na łyżeczkę lub więcej, prawdopodobnie będziesz musiał dodać więcej koszernej soli niż w przypadku soli kuchennej.

Dalsze zamieszanie, Ilustrowany kucharz zwraca uwagę, że nie wszystkie sole koszerne są sobie równe — podczas gdy jedna marka może wymagać przyklejenia dodatkowej pół łyżeczki podczas wymiany łyżeczki soli kuchennej, inna marka może wymagać podwojenia do dwóch łyżeczek. (Niektóre marki, takie jak Sól Mortona , zaoferuj również tabelę konwersji.) Każdy kucharz, który jest wart swojej soli, będzie mądry, aby dokładnie zmierzyć.