Prawdziwy powód, dla którego powinieneś gotować pizzę na kamieniu do pizzy

pizza na kamieniu do pizzy

Nic dziwnego, że pizza pozostaje jedną z ulubionych potraw Ameryki — można ją dzielić, wszechstronnie i bez końca dostosowywać. Ale kiedy weźmiesz zadanie robienia pizzy we własne ręce (i piekarnik), możesz doświadczyć mniej pożądanego rezultatu niż ciasta, które kupujesz w swojej ulubionej pizzerii . Od przemoczonych spodów po przypalone dodatki , pozornie proste jedzenie, takie jak pizza, z pewnością zawiera dużo Potencjalne pułapki . Właśnie tam na ratunek może przyjść kamień do pizzy.


Ponieważ większość z nas nie ma luksusu posiadania przydomowych pieców opalanych drewnem, domowe kuchenki do pizzy prawdopodobnie pracują z konwencjonalnym piekarnikiem lub na zewnątrz grill . Niestety, według Pizzacraft , domowe piekarniki i grille „nie mają początkowego wysokiego nagrzewania”, aby uzyskać chrupiącą skórkę, podczas gdy kamień do pizzy umożliwia natychmiastowe „wysokie przenoszenie ciepła”, jak w staromodnym piecu ceglanym. Tak więc po wstępnym podgrzaniu kamienia ciasto na pizzę natychmiast styka się z powierzchnią o wysokiej temperaturze, która chrupi skórkę, umożliwia szybsze gotowanie, sprzyja bardziej równomiernemu rozkładowi ciepła i zapewnia ogólnie bardziej spójne wyniki pieczenia pizzy.Korzyści i wyzwania związane z używaniem kamieni do pizzy

grillowana pizza na kamieniu do pizzy

Według Świerk zjada , kamień do pizzy jest wykonany z kamienia lub ceramiki i jest dostępny w różnych grubościach. Kamień do pizzy różni się od innych powierzchni do gotowania (takich jak metalowa patelnia), ponieważ zawiera „drobne pęknięcia i szczeliny”, które łatwiej „pozwalają na ucieczkę parującej pary”, która wysusza i chrupi skórkę.
Jeśli jeszcze go nie posiadasz lub pracujesz z skromnym budżetem, możesz odtworzyć atrybuty kamienia do pizzy, tworząc własny za pomocą kilku nieszkliwionych płytek ceramicznych ze sklepu z narzędziami (za pośrednictwem Zastanawiam się, jak to zrobić ). Jeśli jednak if zamierzasz zainwestować w dedykowany kamień do pizzy, dlaczego nie zmaksymalizować jego wielozadaniowości? Możesz go używać nie tylko do pizzy — pomyśl o pieczonych warzywach, mrożonkach, domowych frytkach lub pieczenie chleba , żeby wymienić tylko kilka możliwości (przez Smak domu ).

Kamienie do pizzy mają wady, takie jak superspecyficzne metody czyszczenia w celu usunięcia nagromadzonej mazi lub możliwość pękania, zgodnie z Pizzacraft . Niektórzy kucharze domowej pizzerii całkowicie je zrezygnowali (poprzez Kuchnia ). Inni kwestionowali, czy rzeczywiście istnieje wystarczająca różnica w końcowym produkcie pizzy, aby wybrać kamień zamiast formy do pieczenia (poprzez Popularna mechanika ). Ale dla wielu miłośników pizzy, upalenie (pizzy) jest najlepszym sposobem na uzyskanie równego, chrupiącego i spójnego pieczenia podczas pieczenia ciast w domu.