Prawdziwy powód, dla którego twój chleb kukurydziany się rozpada?

chleb kukurydziany

Jest czas i miejsce, by kontemplować, jak ty i wszystko wokół ciebie pewnego dnia rozpadnie się jak zamek z piasku kopany w zapomnienie przez zgrzybiałego starego Ojca Czasu. Ale czas na takie refleksje nie jest wtedy, gdy jesz chleb kukurydziany, a na pewno nie masz tego miejsca w ustach. Dobrze zrobiony chleb kukurydziany jest wręcz afirmacją życia, najlepszą rzeczą od czasu krojonego chleba. Pokrojony chleb kukurydziany jest prawdopodobnie jeszcze lepszy. Niezależnie od tego, czy wolisz ciastko w syropie, czy pikantną wersję Southern zapiekaną z tłuszczem z bekonu, gdy chleb kukurydziany jest najlepszy, jest również wystarczająco mocny, aby w jednym kawałku zakończyć podróż z talerza na twarz.


Niestety dla niektórych z nas to, co powinno być żółtą celebracją w naszych ustach, staje się marnym przypomnieniem, że Ojciec Czas na nikogo nie czeka. Pisanie dla Pysznie Christy Marie Kent wspomina: „Do czasu, gdy skończyłem 40 lat, każdy chleb kukurydziany Ja kiedykolwiek zrobiłem był kruchy. Chociaż warto podkreślić, że chleb kukurydziany jest z natury nieco kruche (jak samo życie), chleb kukurydziany Kenta miał nieznośny zwyczaj „rozpadania się, zanim zdążyłeś go dostać do ust”. Co gorsza, miał suchość przypominającą bawełnę. Co zrobił Kent, by zmienić swój kruchy, wywołujący bawełnę chleb kukurydziany zamek z piasku w coś, o czym warto napisać do domu (i artykuł)? Część odpowiedzi leży w zrozumieniu wzajemnego oddziaływania składników.Jak uniknąć złego łamania chleba

chleb kukurydziany

Sieć spożywcza wymienia podstawowe składniki chleba kukurydzianego, takie jak mąka kukurydziana, mleko, mąka uniwersalna, jajka, masło, soda oczyszczona, sól i cukier. Christy Marie Kent mówi, że względne ilości mąki kukurydzianej i mąki pomagają określić, czy gotowy produkt wytrzyma próbę czasu – a mianowicie kilka sekund, jakie potrzeba, aby kawałek chleba kukurydzianego dotarł do dziurki. Gluten w mące zwiększa trwałość chleba kukurydzianego. Tymczasem mąka kukurydziana wolno wchłania płyny, dzięki czemu chleb kukurydziany jest bardziej podatny na kruszenie, zgodnie z Nasze życie codzienne . Tak więc zwiększenie ilości mąki może złagodzić lub wyeliminować problem, podczas gdy używanie zbyt dużej ilości mąki kukurydzianej prawdopodobnie wywoła tę piaszczystą lawinę połamanego chleba, którego chciałeś uniknąć.
Tłuszcz również odgrywa pewną rolę. Jednak chociaż Kent zaleca zmniejszenie ilości tłuszczu – czy to masła, smalcu, czy tłuszczu z bekonu – aby majstrować przy konsystencji, Nasze życie codzienne przyjmuje odwrotną taktykę, sugerując dodanie tłuszczu, aby zmiękczyć i zwilżyć chleb kukurydziany. Chociaż warto zauważyć, że Kent zaleca również dodanie jajka, aby utrzymać danie w nienaruszonym stanie, a żółtka jaj są dość tłuste . Źródło białka, takie jak jogurt, może zapewnić stabilność, ale pod tym względem jajka są nie do pobicia. Cokolwiek robisz, nie dodawaj piasku ani nie piecz chleba kukurydzianego w kształcie zamku. Byłoby proszeniem o kłopoty, a na to nie ma czasu.