Prawda o kontrowersji związanej z hymnem Buffalo Wild Wings

dzikie skrzydła bawole Rick Diamond/Getty Images

Robi Buffalo Wild Wings mają politykę wyciszania hymnu narodowego na początku transmitowanych przez telewizję wydarzeń sportowych? Ledwie. Czy pracownik BWW naprawdę obniżył głośność na początku meczu NFL, aby wyciszyć hymn w rocznicę ataków terrorystycznych z 11 września? Doniesienia o tym incydencie, które szybko rozprzestrzeniły się w Internecie, okazały się w większości prawdziwe. Ale internet zrobił to, co zwykle robi. To trochę poniosło tę historię.


11 września 2017 roku odbyła się inauguracja Monday Night Football. NFL rozgrywa dwa mecze w pierwszy poniedziałek sezonu, a kontrowersje uderzyły jak błyskawica na początku drugiego meczu w Eastvale w Kalifornii Buffalo Wild Wings. Pracownik wyciszył telewizory, gdy zaczął się hymn, co najwyraźniej wywołało zamieszanie, jeśli nie oburzenie wśród klientów. Jeden patron powiedział CBS Los Angeles pracownik powiedział, że hymn jest „zbyt kontrowersyjny” i obniżył głośność zgodnie z polityką firmy.Zarówno właściciel franczyzy Eastvale, jak i biuro korporacyjne Buffalo Wild Wings przeprosili. „Nie mamy polityki w tej sprawie”, powiedział franczyzobiorca. „Nie wiemy, dlaczego to zrobił i żałujemy, że tego nie zrobił” (via Snopy ). „To było działanie jednej osoby i nie odzwierciedla naszej praktyki korporacyjnej”, B-Dubs stronie internetowej stwierdził.
Wezwania do bojkotu Buffalo Wild Wings były błędne

wnętrze dzikich skrzydeł bawole Earl Gibson Iii/Getty Images

Przez wiele miesięcy po incydencie ludzie na Media społecznościowe rozpowszechniali dezinformację o tym, co się stało. Wielu użytkowników Twittera o konserwatywnym nastawieniu myliło decyzję jednego nieuczciwego pracownika z polityką firmy, pomimo wyraźnych oświadczeń firmy, która jest przeciwna. W niektórych przypadkach wskazywali palcem na kierownika lokalizacji w Eastvale, kiedy w rzeczywistości relacje w mediach odnosiły się tylko do pracownika. Lori, niezadowolony klient, który pojawił się w wiadomościach telewizyjnych, powiedział nawet, że kierownik restauracji natychmiast przeprosił za działanie pracownika. W Internecie kilka osób poprosiło swoich obserwatorów w mediach społecznościowych o bojkot Buffalo WIld Wings, mimo że dyrektor generalny franczyzy Eastvale był weteranem wojskowym, który „nie mógł być bardziej rozczarowany tym incydentem” (poprzez Snopy ).

Co najmniej jedna osoba ważyła się online, która była bardziej na lewo od centrum – lub po prostu miała pokręcone poczucie humoru. On ogłoszone na Twitterze , w pierwszą niedzielę sezonu 2018, który zaplanował później tego dnia uklęknąć podczas hymnu narodowego w B-Dubs.Sportowcy używają hymnu, by zaprotestować przeciwko przemocy policji wobec czarnoskórych

colin kaepernick klęczący hymn narodowy Michael Zagaris/Getty Images

Lori przekazała swoje przemyślenia w tej sprawie CBS Los Angeles w obiektywie : „Jest 11 września. To wydarzenie sportowe. Dlaczego jest kontrowersyjny? Przeoczyła fakt, że kontrowersje nękają hymn narodowy i NFL od sezonu 2016, podsycane przez prezydenta Donalda Trumpa. Colin Kaepernick , zawodnik NFL, zaczął klęczeć podczas hymnu w 2016 r., aby zaprotestować przeciwko uciskowi czarnych w tym kraju, w tym powtarzającym się przypadkom zabijania przez funkcjonariuszy policji nieuzbrojonych czarnych Amerykanów. Setki graczy dołączyło do protestu Kaepernick w tym sezonie (poprzez Vox ). Siedemdziesiąt procent Gracze NFL są czarne.

Najwyższe kierownictwo NFL wezwało do nałożenia grzywien na graczy, którzy protestowali podczas hymnu, ale ostatnio zmienili jego melodię w następstwie zabójstwa przez policję George'a Floyda w Minneapolis. „My, NFL, przyznajemy, że myliliśmy się, nie słuchając wcześniej graczy NFL i zachęcamy wszystkich do zabrania głosu i pokojowego protestu” – komisarz Roger Goodell tweetował dni po śmierci Floyda. To niedawne zabójstwo czarnej osoby z rąk policji doprowadziło do masowych protestów w ponad 100 miastach w całym kraju (poprzez New York Times) .