Jaka jest różnica między Hardee's i Carl's Jr.?

Carl Facebook

Chociaż Carl Jr. i Hardee's są teraz własnością tej samej firmy, może być zaskakujące, że ich ścieżki w ogóle się spotkały, biorąc pod uwagę ich bardzo różne historie pochodzenia zarówno pod względem koncepcji, jak i obszarów działania.


Najpierw krótki przegląd historii tych dwóch sieci: kiedy aspirujący przedsiębiorca fast-food Carl N. Karcher z Los Angeles zamknął swój wózek z jedzeniem, sprzedając hot dogi, tamales i psy chili, po pierwszym dniu działalności w W 1941 roku naliczył fajną sprzedaż 14,75 dolarów (za pośrednictwem CKE Restaurants). Dopiero w 1945 roku Karcher i jego żona otworzyli w Anaheim w Kalifornii pełnowartościowy grill samochodowy Carl's Drive-In, który później dodał hamburgery w 1946 roku – i dopiero w 1956 roku otwarto pierwszą lokalizację Carl's Jr.Kilka lat później, wyraźnie w całym kraju, inny pionier fast foodów robił furorę w Greenville w Północnej Karolinie, gdy Wilber Hardee otworzył swój pierwszy Hardee's w 1960 r., serwując „pieczone na węglu hamburgery”, aw ciągu pięciu miesięcy znalazł swojego pierwszego franczyzobiorcę. W rzeczywistości rozwój Hardee był znacznie szybszy niż Karchera: w ciągu dekady rozkwitło prawie 200 lokalizacji.
Połączenie Carl's Jr. i Hardee's

Hardee Facebook

W latach 90. firma Carl Karcher Enterprises stała się „spółką zależną będącą w całości własnością” CKE Restaurants, Inc., a następnie przejęła Hardee's, który był wówczas numerem 4 w kraju wśród sieci restauracji szybkiej obsługi z burgerami, szczycąc się blisko 2500 lokalizacje, głównie zlokalizowane na południowym wschodzie i środkowym zachodzie.

Były dyrektor ds. marketingu, Jeff Jenkins, powiedział: „...wszystko poszło naprawdę dobrze, był to idealny sposób na zwiększenie obu marek”, ale kierownictwo uznało, że z ich już ugruntowaną bazą fanów i marką, „ma sens, aby zachować je oddzielone, zachowaj je w stanie nienaruszonym” (via Thriller ).Chociaż został przejęty w 2010 roku przez Columbia Lake Acquisition Holdings, Inc. (spółka stowarzyszona z Apollo Management VII, L.P.), Restauracje CKE ma obecnie siedzibę we Franklin w stanie Tennessee i prowadzi zarówno Carl's Jr., jak i Hardee's, które łącznie liczą ponad 3800 restauracji (zarówno franczyzowych, jak i prowadzonych przez firmę) w 44 stanach i 43 krajach i terytoriach USA. Ale fuzja może doprowadzić do zamieszania, gdy goście przekroczą granice stanów.

Hardee's i Carl's Jr. obejmują swoje odrębne osobowości

Carl Justin Sullivan/Getty Images

Szeroko otwarte jedzenie zauważa, że ​​lokalizacje Carl's Jr. zamieszkują głównie zachodnią i południowo-zachodnią część Stanów Zjednoczonych, podczas gdy Hardee's wypełnia luki w większości pozostałych części kraju. A do 2018 r. oba fast-foody miały podobną markę i reklamy, z identycznymi logo gwiazd, a nawet identycznymi pozycjami w menu, takimi jak Thickburgery i ciastka. Ostatecznie pragnienie większego dystansu między markami doprowadziło do powrotu do „południowych korzeni” Hardee, podczas gdy w menu Carl's Jr. pojawiły się specjalności o tematyce południowo-zachodniej i zatwierdzone przez wegan.Dzięki wyraźnym różnicom między grupami docelowymi poszczególnych marek, Carl's Jr. przyjął wizerunek „na twarz”, podczas gdy Hardee's skłania się ku bardziej „tradycyjnemu” urokowi, który przywołuje „Americana”. A ponieważ pod koniec 2010 roku podjęli większy wysiłek, aby wyróżnić się dzięki wyraźnie różnym kampaniom reklamowym, Jenkins odnotował znaczny skok w rankingach aprobat dla obu marek.

Tak jak USA dziś donosi, że pęknięcie w fast foodach, które obejmowało nawet przeprojektowanie lokalizacji Hardee, było zdecydowanym zwrotem od wcześniejszych prób dołączenia do dwóch obecnie kultowych marek. Ale dyrektorzy byli chętni do narysowania tych granic, jak powiedział ówczesny dyrektor generalny Jason Marker: „W zasadzie wszystko, na co spojrzeliśmy, mówiło, że te dwie marki muszą zostać rozdzielone”.

Ale szybko do 2020 r., a marki po raz kolejny dołączyły do ​​działań reklamowych w ramach kampanii reklamowej „Feed Your Happy” (za pośrednictwem Drut biznesowy ). Kto wie, co będzie dalej? Hardee's i Carl's Jr.: Mogą być po prostu najlepszą parą w stylu fast foodów.