Nieopowiedziana prawda Hardee's

Hardee Facebook

Fakt: Jeśli w sobotni poranek pójdziesz do Hardee's, zobaczysz: Grupa z stare zegary spędzając czas poza domem . To oczywiście nie tylko seniorzy którzy lubią Hardee. Restauracja stała się jedną z najpopularniejszych sieci fast foodów w Stanach Zjednoczonych i jest mocno skoncentrowana na wygrywać patroni milenijni i Gen-Z. Ale droga Hardee do sukcesu w fast foodach nie była płynną jazdą.


Sieć burgerów, która została zapoczątkowana przez Wilbur Hardee w 1960 roku kłócił się z innymi restauracjami typu fast food i został oskarżony o lubieżną i seksistowską reklamę. Podobnie jak ciastka, które Hardee's produkuje każdego dnia, Hardee's sprostało wyzwaniu i na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniało swoje menu i wizerunek. Oto wszystko, czego nie wiedziałeś o Hardee's — dobre, złe... i dlaczego niektórzy z was mogą znać go lepiej jako Carl's Jr.Jego tożsamość zależy od tego, w jakim jesteś stanie

Karol Obrazy Getty

To pytanie, które dręczyło fanów od zarania dziejów – a przynajmniej w latach 60. – jaka jest różnica między Hardee's a Carl's Jr.? Oboje wyglądają identyczny na swoich stronach internetowych, więc co daje? Krótka odpowiedź: chodzi o wszystko Lokalizacja .
najdelikatniejszy kawałek steku

Hardee rozpoczął działalność w Północnej Karolinie w latach 60., ale Carl's Jr. pojawił się po raz pierwszy w Kalifornii 20 lat wcześniej . W latach 90. firma macierzysta Carla Jr. kupiła Hardee's i zamiast ryzykować utratę już ugruntowanej tożsamości, po prostu zdecydowała się zachować tę samą nazwę. Przez około dekadę każda restauracja miała również swoje własne menu, ale w końcu obie całkowicie się połączyły. To, czy jesz w Hardee's czy Carl's Jr., zależy tylko od geografii.

Co jeszcze dziwniejsze, niektóre stany, takie jak Oklahoma i Wyoming, mają obie restauracje! Carl's Jr. oferuje sałatki, a Hardee's nie, więc jest to. O ile smakuje lepiej, to jest temat debata internetowa że nikt nie wygra.Zrywają z Carl's Jr.

Karol Instagram

Rebranding wizerunku Hardee's/Carl's Jr. polegał nie tylko na porzuceniu bikini, ale także na uświadomieniu sobie, że te dwie marki miały odrębne tożsamości – pomimo prawie to samo menu . Jason Marker, dyrektor generalny firmy macierzystej, CKE Restaurant, zasadniczo uważa, że ​​firma posiada dwie różne osobowości . Hardee jest is Środkowa Ameryka , powściągliwa i zawsze autentyczna strona, podczas gdy Carl's Jr. jest stroną „odważną, agresywną, niemożliwą do zignorowania”.

CKE kontynuuje to podejście, kładąc większy nacisk na herbatniki i polędwiczki z kurczaka w swoich lokalizacjach w Hardee, aby wykorzystać swoje „środkowe i południowe korzenie”. W międzyczasie, po stronie Carl's Jr., zwerbowali Matthew McConaughey, który bardziej skupił się na swoich burgerach. Obie kampanie są całkowicie oddzielne i w wywiadzie z Nation's Restaurant News Marker podkreślił znaczenie odwołania się do swojej bazy klientów w erze #MeToo.„Nie chcemy wykluczać grupy płciowej, a rzeczywistość jest taka, że ​​w przypadku tych silnych, starszych marek musisz zawsze dbać o to, by pozostać odpowiednim dla wschodzących grup użytkowników” – powiedział.

Dla wyjaśnienia, hamburgery, herbatniki i polędwiczki z kurczaka można kupić w obie restauracje — po prostu możesz mieć innego aktora w swoich reklamach.

Założyciel mógł stracić firmę w grze w pokera

stary hardy Facebook

15-centowe hamburgery Wilbura Hardee stały się hitem w Greenville w Północnej Karolinie, kiedy otworzył swój pierwszy Hardee's w 1960 roku. W ciągu pierwszych czterech miesięcy osiągnął zysk w wysokości 9500 zł i postawił na rozwój firmy. Niestety dla Hardee, jego wizja ekspansji miała wysoką cenę.

Hardee chciał, aby jego następna lokalizacja była w Rocky Mount w Północnej Karolinie i współpracował z księgowym Leonardem Rawlsem i biznesmenem Jimem Gardnerem. Rawls i Gardner przekonali Hardee, że mogą się wzbogacić, sprzedając restauracje na zasadzie franczyzy. Firma weszła na giełdę w 1963 roku, ale współpraca Hardee'ego z Rawlsem i Gardnerem pogorszyła się. Jeden wersja historii mówi, że Hardee stracił kontrolę nad firmą podczas nocnej gry w pokera, podczas której dużo pił.

W swojej własnej autobiografii Hardee nalega jednak, aby dwaj mężczyźni napili go na kolację ze stekiem, zanim nakłonili go do zrzeczenia się kontroli nad firmą.

Tak czy inaczej, następnego ranka Rawls i Gardner kontrolowali 51 procent firmy i Hardee mógł jedynie przyznać, że schrzanił sprawę. „Byłem głupi”, powiedział podczas Wywiad 1984 . — Tym właśnie byłem. Wiesz, jak to jest — popełniasz błędy.

Sieć wzbudziła wiele kontrowersji reklamowych

reklama kate upton youtube

Hardee może nie mieć ukuł termin „porno z jedzeniem”, ale na pewno wzięli to wyrażenie i pobiegli z nim aż do banku. Może pamiętasz reklamy grubych hamburgerów Hardee's i ich innych kanapek wielkości potwora sprzed kilku lat. Zasadniczo tak by się stało, gdyby Hardee przyniósł kilka hamburgerów do Maksymalny sesja zdjęciowa i powiedziałem facetowi od aparatu camera ich reklamy po prostu nie mogło być zbyt wielu zbliżeń dekoltu.

Reklamy zostały wyróżnione podczas Super Bowl , miał takie modele jak Heidi Klum i Kate Upton, ale jesteśmy wezwani do bycia śmiesznie seksistowskie przez liczny pół sklepy .

Andy Puzder, ówczesny dyrektor generalny firmy macierzystej Hardee, CKE, bronił kontrowersji wokół reklam w 2015 roku i powiedział, że nie przejmuje się, jeśli niektórzy ludzie uznają te reklamy za obraźliwe. „Lubię piękne kobiety jedzące hamburgery w bikini” – powiedział Pudzer, po czym dodał „Myślę, że to bardzo amerykańskie”. Choć strategia reklamowa była kontrowersyjna, zadziałała. Według Pudzera filmy zyskały miliony wyświetleń na YouTube i zwiększyły zyski.

Oczywiście Hardee's i Carl's Jr. zajmują się zarabianiem pieniędzy, a to może być trudne, gdy obiektywizujemy 50 procent rynku. Do 2017 roku reklamy z mocnymi bikini były na ich drodze i Hardee ma nowy plan gry.

Próba rebrandingu miała mieszany odbiór

Carl Hardee sr youtube

Jak więc firma, która kiedyś wierzyła w gorące modelki, sprzedawała hamburgery, zmienia swój wizerunek bez utraty zysków? Z mocno wyglądającym starszym mężczyzną w eleganckim garniturze, tak właśnie jest! Aby odciągnąć umysły ludzi od piersi i z powrotem na hamburgery, Hardee's stworzył fikcyjną postać Carl Hardee Sr.

Trzyminutowe Polecane w reklamie biuro Hardee's prowadzone przez zepsutego Carla Hardee Jr., którego Carl Hardee Sr. (Charles Esten) wyrzuca ze swojego miejsca, aby przypomnieć ludziom, że Hardee's był pionierem burgerów. W innej reklamie pojawił się Carl Hardee Sr. wysadzać kolekcja bikini jego syna.

„Nadszedł czas na ewolucję” – powiedział dyrektor kreatywny Jason Norcross, którego firma 72andSunny stworzyła reklamę. „Niektóre atrybuty produktu zostały utracone, ponieważ ludzie byli zbyt zajęci gapieniem się na dziewczyny”.

Pomimo dobrych intencji i humoru reklamy, sieć fast foodów wciąż miała swoich krytyków, którzy czuli, że reklama zagrała w przestarzałe kobiece stereotypy.

„Gdyby Carl's Jr. zmienił markę, aby przedstawić kobiety jako wielowymiarowe istoty ludzkie, byłoby to godne pochwały” powiedziany Przepych . „Wygląda jednak na to, że zmieniony wizerunek marki nadal przedstawia je jako przedmioty — tylko przedmioty, które nie należą do reklam burgerów promujących tradycyjne amerykańskie wartości”.

Nie możesz zadowolić wszystkich.

Hardee miał poważną wołowinę z Jack in the Box

polędwica w pudełku youtube

Pozostaw to Hardee's, by obraził się na reklamę i oskarżył konkurenta o kiepski gust w reklamie. Och, ironia.

W pierwszej dekadzie nowego tysiąclecia Hardee's zajmował się wyłącznie wołowiną Angus, zachwalając zalety Thickburgera w każdej możliwej reklamie. Jack w pudełku podchwycił to, a jego zespół marketingowy wykorzystał swoich wewnętrznych gimnazjalistów, aby stworzyć nieco sprytną, ale bardziej młodzieńczą reklamę.

W reklamie , pracownicy Jack in the Box odnoszą się do hamburgerów Angus konkurencji i nawiązują do idei, że „Angus” równa się „odbyt”. Ha. Ha.

Pudzer powiedział Jack in the Box było „nie bycie zabawnym” i „muszą przestać wprowadzać ludzi w błąd co do tego, czym jest wołowina Angus”. Co za sekunda, robi się jeszcze lepiej.

CKE złożyło pozew i przedstawił sędziemu przeprowadzone przez siebie badanie, które wykazało, że spośród 404 osób 36 procent uważało, że wołowina Angus pochodzi z odbytu krowy. CKE naciskało na usunięcie reklam z powietrza za nadszarpnięcie dumnej reputacji Angusa, ale zostało to odrzucone, gdy obie firmy ostatecznie doszły do ​​porozumienia poza sądem.

Hardee miał rywalizację Angusa z McDonaldem

twardzieli Obrazy Getty

Skoro jesteśmy przy temacie Angusa, nie możemy rozmawiać o Hardee's Angus Thickburgers bez omówienia wojny o wołowinę, jaką mieli z McDonaldem. Jeśli historia fast foodów czegoś nas nauczyła, to tego, że jeśli McDonald's widzi, że ktoś inny odnosi wielki sukces, spróbuje to wykorzystać.

„Nie wierz w McHype” — brzmiała wiadomość od Hardee's do Ameryki dotycząca hamburgerów McDonald's Angus Third Pounder. W komunikacie prasowym Hardee's z 2009 roku wyraźnie zaznaczono, że uważają burgera McDonald's za naśladowcę i chwalą się, że wypuścili 40 burgerów na ograniczony czas w ośmioletnim okresie, który McDonald's spędził na opracowywaniu jednego.

W momencie wydania Angusa Third Pounder ówczesny dyrektor generalny CKE Andy Puzder skrytykował McDonald's za ich Dolar menu i powiedział, że ich burger nie był tylko gorszy – był droższy. „Są postrzegani jako liderzy wartości, ale ich porównywalne hamburgery kosztują więcej” Pudzer powiedział . „Robimy większego burgera, lepszego burgera i kosztuje mniej”.

Podczas gdy w następnych latach obaj rywalizowali o rynek fast foodów Angus Miłośnicy wołowiny, McDonald's ostatecznie wycofał się i wyciągnął swojego burgera w 2013 roku. Reżyseria Pudzera klientów prosto do ramion Hardee's oferujących hamburgery.

– Więc jeśli zastanawiasz się, gdzie jest wołowina, mamy ją – powiedział Pudzer. – I nigdy byśmy cię tego nie pozbawili.

To na pewno brzmi jak słowa walki. Dobrze, McDonald's ?

Ich „burger za sześć dolarów” był wielkim posunięciem

reklama burgera za sześć dolarów youtube

Dzisiejszy burger za 6 USD stale rosnący burger typu fast food rynek prawdopodobnie wydaje się umową, a przynajmniej przeciętną ceną. Powrót w 2001 roku , jednak płacenie 6 USD za cheeseburgera w barze typu fast food było trochę naciągane.

Dużym haczykiem w przypadku Hardee's Six Dollar Burger było to, że burger nie kosztował 6 dolarów, ale był bliższy około 4 dolcom. Nazwa była grą słów, gdy Hardee mówi klientom, że mogą dostać burgera wartego 6 dolarów w restauracji z pełną obsługą, ale po niższej cenie. „Kieruje nas na kurs w kierunku segmentu fast-casual z produktem bardziej premium”, rzecznik Hardee Jana Shortt powiedział: .

Wzrost zysków przez trzy kolejne miesiące oraz nagroda Silver Skillet Award za „najlepszą kanapkę” tylko udowodniły, jak popularny był sześciodolarowy burger.

tajny element menu arbys

Burger został wycofany z produkcji w 2008 roku, tylko po to, aby być sprowadzony z powrotem na ograniczony bieg rok później, aby udeptać Konkurencyjne burgery McDonald's Angus. Hardee's wciąż ma mnóstwo dużych hamburgerów — prawdopodobnie tylko w tych dniach? Wola trzeba zapłacić 6 dolarów za jeden.

Zabili pioniera fast foodów

Szef kuchni burgerów z lat 60. 1960 Instagram

Zapytaj dowolnego wyżu demograficznego ze Środkowego Zachodu o Burger Chef, a prawdopodobnie będą mieli miłe wspomnienia z popularnej sieci Super Shef i Funburger . Sieć fast foodów była innowatorem w branży, ale ostatecznie została pochłonięta przez duże psy — a Hardee zadał ostateczny cios.

Na początku lat 70. był drugim po McDonald's pod względem liczby lokalizacji, a franczyzobiorcy cieszyli się 50 procent zwrotu na inwestycje. Fast food został nawet wymieniony w programie telewizyjnym? Szaleni ludzie , tylko po to, aby dać ci wyobrażenie o jego popularności w tym czasie.

Ich zakup przez General Foods rozpoczął ich spadek, a także złe zarządzanie i zła prasa tylko pogorszyło sytuację. W 1981 roku Hardee zanurkował i kupił Burger Chef za 44 miliony dolarów. Od tego momentu Hardee's zaczęło powoli zamykać wszystkie lokale Burger Chef lub przekształcać je w restauracje Hardee's. Pod koniec 1996 roku ostatni Burger Chef w Cookeville w stanie Tennessee odszedł na dobre.

Próbowali konkurować ze smażonym kurczakiem KFCFC

twardzieli Świergot

Może widziałeś Reklamy Hardee chwalili się swoimi ręcznie panierowanymi kurczakami i myśleli: „Mniam, Hardee's teraz serwuje kurczaka!”. Cóż, to nie pierwszy raz, kiedy próbowali podawać smażonego kurczaka, to po prostu najnowszy.

W latach 90. Hardee's zajmował się smażonym kurczakiem i był odważny wysiłek, aby konkurować z pułkownikiem Sandersem i jego imperium Kentucky Fried Chicken. Było to prawdopodobnie wynikiem Hardee's kupowanie sieci Roy Rogers i próba włączenia ich sukcesu smażonego kurczaka do własnych restauracji. Hardee's odebrali ich kurczaka wygrał z KFC w testach smakowych, ale niestety tak nie było.

Przez wczesne lata 2000 , Hardee's postanowił skupić się na hamburgerach i wyciąć 40 pozycji ze swojego menu na lunch i kolację. Niestety, ich smażony kurczak był jednym z pozostałych elementów menu, co pozwala nam podejrzewać, że nie był tak popularny, jak sugerowali.

Ich hamburgery z indyka były pierwszymi w fast foodach?

twardzieli Świergot

Z przypomina wołowinę w wiadomościach częściej i link do czerwonego mięsa do an wzrost chorób serca , można by pomyśleć, że hamburgery z indyka będą w większej liczbie dań typu fast food. Pewnie, że niektóre sieci fast foodów mają wypróbowałem pomysł hamburgerów z indyka, ale to Hardee's wprowadził je pierwszy.

W 2011 roku Hardee nawiązał współpracę z Zdrowie mężczyzn i redaktorzy Jedz to, nie to! aby stworzyć swoje hamburgery z indyka, które mają 500 kalorii dla osób dbających o zdrowie. Wiceprezes ds. marketingu CKE Restaurants, Brad Haley , zachwalał hamburgery za to, że są zdrowe i smaczne, mówiąc: „W dzisiejszych czasach coraz więcej klientów poszukuje smacznych burgerów, które są dla nich lepsze i/lub są dostępne z alternatywą dla wołowiny”.

Tyle że krytycy nie wydawali się uważać, że hamburgery były szczególnie „smaczne”. Jedna recenzja z Poważne jedzenie powiedział, że ma „dziwną, prawie gumową konsystencję. ' Hmm, może mieli na myśli 'guma' w dobry sposób?

„Przypominało mi kleik w Macierz : żywność, która nie smakuje jak nic, ponieważ została zaprojektowana tak, aby była zdrowa” – kontynuował.

Chyba nie.

Gwiazdy od dziesięcioleci pojawiają się w swoich reklamach

David Koechner Hardee youtube

KFC może mieć obsadę pułkowników celebrytów, a Arby ma Ving Rhamesa, który rzuca swoje mięso, ale Hardee's bije swoimi sławami. Dotykaliśmy wcześniej modeli takich jak Heidi Klum i Kate Upton pojawiających się w reklamach marki, ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

W latach 70. Hardee zwerbował Cass Elliot z The Mama's & The Papas, aby zaśpiewał dla nich jingla. Przeniesienie do lat 80., a łańcuch fast foodów wykorzystał sensację gliny Rodzynki Kalifornijskie do reklamowania ciastek z rodzynkami i cynamonem. Pod koniec lat 90. Hardee's i Carl's Jr. zmienili swoje logo na uśmiechniętą gwiazdę z SNL komik Norma MacDonalda głos.

To było w 2000 roku, kiedy CKE naprawdę zaczęło przyciągać więcej celebrytów do swoich reklam. Marka wystartowała z reklamą skąpo odzianych kobiet/burgerów z Paris Hilton na myjni samochodowej w 2005 roku. Stamtąd wszyscy od gwiazd reality show, takich jak Kim Kardashian i Audrina Partridge, do Najlepszy szef kuchni Gospodarz Padma Lakshmi i zawodniczka Ronda Rousey zostali uwiedzieni przez hamburgery.

Przewiń do 2018 r., A Matthew McConaughey reprezentuje Carla Jr. i aktora Dawid Koechner pchanie Hardee's.