Podstawowa sałatka z tuńczyka, którą będziesz robić cały czas

Przepis na sałatkę z tuńczyka Maren Epstein/ Puree

Każdy potrzebuje dobrego, niezawodnego przepisu na sałatkę z tuńczyka w swoim arsenale dań. Sałatka z tuńczyka jest idealnym szybkim lunchem dla jednej osoby i obowiązkowym menu na przyjęcia. Najlepszy przepis będzie szybki i bezproblemowy, jak podejście Maren Epstein do zszywek delikatesowych. Jak Epstein, profesjonalny kucharz, który bloguje o zdrowym odżywianiu w Jedzenie działa , powiedział Tłuczony „Ten przepis na sałatkę z tuńczyka wyróżnia się tym, że jest tak łatwy w przygotowaniu i wykorzystuje typowe składniki”. Pomimo swojej prostoty, mieszkaniec New Jersey dodaje: „Ten przepis naprawdę podnosi proste składniki, aby stworzyć niezwykły smak”.


Pokochasz wszechstronność tego przepisu, ponieważ jak zauważa Epstein: „Chociaż uwielbiałem jeść tę sałatkę na kanapce, bardziej wzniosłym sposobem podania tej sałatki jest podawanie świeżo pokrojonych warzyw”. Tak więc na ostatnią chwilę lub w ramach zaplanowanego menu, zwyczajnego lub fantazyjnego, jest to jeden z przepisów, o którym wiemy, że będziesz przygotowywać go raz za razem. Zaczekaj, ktoś ma ochotę na sałatkę z tuńczyka? Tak myśleliśmy!Chwyć składniki sałatki z tuńczyka

Składniki sałatki z tuńczyka Maren Epstein/ Puree

Więc najpierw musisz zebrać składniki, z których wiele prawdopodobnie masz już pod ręką: biały tuńczyk w wodzie, seler, cebula, marchew, majonez, czarny pieprz i ocet, ale tylko jeśli chcesz. „Ocet jest opcjonalnym składnikiem tego przepisu”, wyjaśnił Epstein, dodając: „Moja córka woli sałatkę bez octu, ale dodanie łyżeczki octu do sałatki na koniec dodaje nieco kwasowości potrawie”.
Tymczasem, jeśli nie jesteś duży majonez wentylator, w porządku. „Jeśli nie lubisz majonezu, możesz go pominąć i zamiast tego użyć 2 łyżek octu i 1 łyżki musztardy dijon”, zasugerował Epstein, dodając: „Możesz również użyć wegańskiego substytutu majonezu”.

Przygotuj tuńczyka, dzieląc większe kawałki

tuńczyk w misce Maren Epstein/ Puree

Następnym krokiem jest opróżnienie swojego konserwy z tuńczyka , dodaj go do szerokiej miski, a następnie pokrój kawałki na mniejsze kawałki. To nie tylko ruch estetyczny. Wierzcie lub nie, ale rozdrabnianie tuńczyka pełni istotną funkcję w sałatce takiej jak ta. Jak Epstein wyjaśnił Mashedowi: „Ważne jest, aby rozdrobnić tuńczyka tak, aby sos był z nim równomiernie wymieszany”. Życie zmienia się, prawda?W międzyczasie możesz użyć krajalnicy do ciasta lub widelca do tego kroku, ale tak czy inaczej, chcesz dążyć do mniejszych płatków rybnych, zanim przejdziesz do łączenia innych składników sałatki.

Zmiel cebulę na sałatkę z tuńczyka

cebula mielona na sałatkę z tuńczyka Maren Epstein/ Puree

Następnym krokiem jest mielenie warzyw na sałatkę z tuńczyka, a w tym przypadku rozmiar ma znaczenie. „Miełe mięso to najlepszy sposób siekania” – wyjaśnił Epstein. Chcesz, aby cebula, seler i marchewka były drobno posiekane, jak wyjaśnia Epstein: „Pomysł polega na tym, że warzywa wydają się rozpływać w naczyniu. Im mniejsze można posiekać warzywa, tym lepiej.Podaje następującą wskazówkę, jak osiągnąć odpowiedni efekt za pomocą techniki mielenia: „Najlepszym sposobem na zmielenie warzyw jest utworzenie stosu warzyw na środku deski do krojenia i szybkie wykonanie serii kotletów na stosie, ponowne zebranie stosu i powtórz.'

Zmiel marchewkę i seler z sałatki z tuńczyka

marchewka mielona na sałatkę z tuńczyka Maren Epstein/ Puree

Widzieliśmy już cebulę i seler w sałatkach z tuńczyka. Ale marchewka? Ten wyjątkowy i kolorowy akcent dodaje coś nieco innego do podejścia Epsteina do sałatki z tuńczyka. Jak zauważyła: „Wybrałam marchewkę do tego przepisu, ponieważ dodaje trochę chrupkości i słodyczy do dania”. Wyjaśniła również rolę tego warzywa w równoważeniu tego nadzienia do kanapek lub dodatków do sałatek. „Sałatka z tuńczyka jest kremowa i uważam, że odrobina chrupania z selera i marchewki pomaga trochę ją obudzić” – powiedział Epstein.

Jesteśmy przekonani! Bo kto nie chce ożywić znanego trybu gotowości i sprawić, by znów był świeży?

Połącz tuńczyka i warzywa

sałatka z tuńczyka z warzywami Maren Epstein/ Puree

Po rozdrobnieniu tuńczyka, a następnie zmieleniu cebuli, selera i marchewki, połączysz rybę i warzywa. Następnie dodajesz ocet, jeśli jak zauważa Epstein, wolisz sałatkę z tuńczyka z „odrobiną kwasowości”. Jeśli nie jesteś pewien, czy lubisz ocet, zawsze możesz przygotować resztę sałatki i dodać ją na końcu. Lub przygotuj jedną partię z octem, a drugą bez — i zdecyduj, którą wersję wolisz. Ostatecznie rzecz w sałatce z tuńczyka polega na tym, że jest tak wiele różnych składników, że możesz spróbować zrobić to samodzielnie — nawet cukier! Hej, nie pukaj, dopóki nie spróbujesz.

Czas dodać majonez do twojej sałatki z tuńczyka

majonez dodany do sałatki z tuńczyka Maren Epstein/ Puree

Na koniec dodasz majonez, po jednej łyżce stołowej. „Lubię używać pięciu łyżek stołowych”, zauważył Epstein, dodając, że „właściwa konsystencja tego przepisu jest papkowata, ale nie płynna. Sałatka powinna być miękka i lepka, ale nie mokra. Powinna też być łatwo podnoszona łyżką, aby nie spadła z niej”. Dopraw czarnym pieprzem, aż będzie odpowiedni dla Ciebie.

Jak twierdzi Epstein, po przygotowaniu sałatki możesz ją kopać lub przechowywać do tygodnia w lodówce. Radzi: „Trzymaj go w szczelnym pojemniku oddzielnie od chleba i przygotuj kanapki tuż przed jego zjedzeniem lub rano, zanim wyślesz dzieci do szkoły. Zapobiegnie to rozmoknięciu chleba.

Podstawowa sałatka z tuńczyka, którą będziesz robić cały czas4,9 z 27 ocen Wypełnij 202 Drukuj Sałatka z tuńczyka jest klasycznym składnikiem zarówno lunchu w brązowej torebce, jak i półmiska delikatesowego. Danie można dostosować na wiele sposobów. Czas przygotowania 10 minut Czas gotowania 0 minut Porcje 4 porcje Całkowity czas: 10 minut Składniki
  • 2 7-uncjowe puszki białego tuńczyka albacore zapakowanego w wodę
  • 2 łyżki selera, mielonego
  • 2 łyżki cebuli, mielonej
  • 2 łyżki mielonej marchewki
  • 5 łyżek majonezu (lub do smaku)
  • ⅛ łyżeczki czarnego pieprzu
Składniki opcjonalne
  • 1 łyżeczka octu
Wskazówki
  1. Otwórz puszki z tuńczykiem i odcedź je. Umieść tuńczyka w szerokiej misce i użyj krajalnicy do ciasta lub widelca, aby pokroić tuńczyka na mniejsze płatki.
  2. Dodaj seler, cebulę, marchewkę i ocet. Następnie dodawaj majonez po jednej łyżce stołowej, aż uzyskasz idealną konsystencję.
  3. Dopraw czarnym pieprzem i ciesz się smakiem.
Odżywianie
Kalorie na porcję 215
Całkowita zawartość tłuszczu 14,9 g
Tłuszcz nasycony 2,3 grama
Tłuszcze trans 0,0 g
Cholesterol 42,8 mg
Węglowodany ogółem 1,0 g
Błonnik pokarmowy 0,3 g
Cukry ogółem 0,5 grama
Sód 355,2 mg
Białko 19,4 g
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis