Oto jak stwierdzić, czy mielona wołowina zepsuła się

Mielona wołowina

Mielona wołowina to podstawa obiadowa w wielu domach, ponieważ jest to niedrogi sposób na przygotowanie aromatycznego posiłku bez konieczności skoku na droższe cięcia. Ale jeśli kiedykolwiek zaopatrzyłeś się w kilka paczek jasnoczerwonej mielonej wołowiny tylko po to, by zobaczyć, że jest szaro-brązowy w środku i zastanawiałeś się, czy nadal można ją bezpiecznie jeść, nie jesteś sam. Ta zmiana koloru z pewnością może wywołać czerwone flagi, ale okazuje się, że nie jest tak straszna, jak mogłoby się wydawać – w każdym razie w większości przypadków. Oto jak sprawdzić, czy mielona wołowina się zepsuła.


Czy mielona wołowina, która zrobiła się szara, jest zła?

mielona wołowina

Nie musisz się martwić, jeśli zewnętrzna strona Twojej wołowiny ma inny kolor niż wnętrze. Według USDA , mielona wołowina wydaje się jasnoczerwony z powodu interakcji tlenu z pigmentami w mięsie. Jeśli wnętrze twojej wołowiny jest szarobrązowe, to prawdopodobnie tylko dlatego, że ta część mięsa nie została wystawiona na działanie tlenu i jest bezpieczna do spożycia.najlepsze marki mrożonych obiadów

Jeśli jednak całe lub dużo mięsa w opakowaniu zszarzało lub zbrązowiło, należy sprawdzić jego świeżość na dwa sposoby.
Najpierw test wąchania. Świeży mielona wołowina może mieć łagodny zapach żelaza, ale jeśli zacznie pachnieć zgnilizną (wołowina ma tendencję do dziwnie słodkiego zapachu), powinieneś zachować ostrożność i wyrzucić.

Po drugie, test dotykowy. Świeżo mielona wołowina jest zwykle chłodna w dotyku, gładka i lekko wilgotna. Ale mielona wołowina, która zaczyna się psuć, może być śliska, lepka lub lepka. Po raz kolejny nie powinieneś ryzykować, jeśli uważasz, że tekstura jest zła — najlepiej ją wyrzucić, jeśli podejrzewasz, że zaczyna się psuć (poprzez Na wynos ).Cokolwiek robisz, nigdy nie jedz mięsa, aby sprawdzić, czy jest zepsute. Nawet delikatny posmak może skutkować choroba przenoszona przez żywność (przez Wtajemniczony ).

Jak wybrać najświeższą mieloną wołowinę?

mielona wołowina

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że wybierasz na początek świeżą mieloną wołowinę, co zwiększy Twoje szanse na dłużej trwające mięso.Wybierając mieloną wołowinę w sklepie, należy wybrać opakowanie zimne w dotyku, z nienaruszonym opakowaniem. Po powrocie do domu od razu włóż mieloną wołowinę do lodówki lub zamrażarki. Aby uzyskać najlepsze wyniki, mieloną wołowinę należy ugotować lub zamrozić w ciągu dwóch dni od jej zakupu. Jeśli używasz mrożonej wołowiny, dla najbezpieczniejszych rezultatów rozmroź ją w lodówce.

Wreszcie, zawsze powinieneś gotować mieloną wołowinę do 160 stopni. Dla niektórych może to brzmieć jak świętokradztwo, ale jest to najbezpieczniejszy sposób na przygotowanie mięsa (poprzez Uniwersytet Stanowy Ohio ).

Co dłużej zachowuje świeżość, mielona wołowina czy hamburger?

Mielona wołowina Robyn Beck/Getty Images

Mielona wołowina i hamburger mogą wyglądać niemal identycznie w opakowaniu z supermarketu, ale w rzeczywistości są to dwa różne produkty.

Mielona wołowina może być zrobiony tylko z „mięśni szkieletowych”, co oznacza, że ​​nie można w nim zawrzeć podrobów, i może zawierać tylko do 30 procent tłuszczu, pochodzącego z okrawków wołowych używanych do produkcji mielonej wołowiny. Tłuszczu wołowego nie można dodawać oddzielnie od okrawków mięsnych.

Hamburger może również zawierać tylko do 30 procent tłuszczu, ale tłuszcz można dodać do mieszanki chudego mięsa wołowego oddzielnie, aby uzyskać pożądany stosunek tłuszczu do białka.

Inne nazwy, które możesz zobaczyć na swojej etykiecie, to ground chuck i ground round. Mielona karkówka to rodzaj mielonej wołowiny, która pochodzi z łopatki wołowej, a mielone okrągłe jest wykonane z tylnej nogi (przez Brama SF ).

Dobrą wiadomością jest to, że bez względu na rodzaj mielonej wołowiny, z którą gotujesz, są one na tyle podobne, że możesz użyć tych samych sztuczek, aby stwierdzić, czy jest świeża w sklepie, i tych samych technik, aby określić, czy się zepsuła (przez USDA ).

Co zrobić, jeśli Twoja mielona wołowina się zepsuła

mielona wołowina

Niestety, ze względu na sposób przetwarzania, mielona wołowina ma tendencję do psucia się lub jest bardziej zanieczyszczona niż inne mięsa. Dzieje się tak, ponieważ bakterie obecne na powierzchni kawałków mięsa mieszają się z resztą wołowiny, gdy jest ona razem zmielona, ​​dlatego zaleca się gotowanie mielonej wołowiny do 160 stopni przez cały czas (poprzez Raporty konsumenckie ).

Ale, jak wcześniej wspomniano, jeśli twoja mielona wołowina jest lepka, lepka, śmierdząca lub zielona, ​​nie powinieneś w ogóle ryzykować jej gotowania. Zamiast tego powinieneś pozbyć się wołowiny.

Aby uchronić się przed bakteriami lub patogenami rozwijającymi się w zepsutym mięsie, należy założyć parę rękawiczek. Zostaw mięso w opakowaniu (teraz nie czas na bojowe nastawienie do recyklingu), wyrzuć je do śmietnika, zawiąż worek na śmieci i wynieś na zewnątrz do śmietnika lub kosza na śmieci. W przeciwnym razie mięso będzie dalej psuć się w środku, powodując zapach w domu i zapraszając robaki na ucztę (poprzez Liść ).

Następnie upewnij się, że umyłeś i zdezynfekowałeś wszystko, co miało kontakt z zepsutym mięsem, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego. Gorąca woda z mydłem powinna wystarczyć, ale możesz również użyć wybielacza, aby upewnić się, że pozbyłeś się wszystkich naprawdę nieprzyjemnych rzeczy (poprzez Uniwersytet Wisconsin ).