Czy możesz zamrozić bazylię?

Świeża bazylia

Wszyscy tam byliśmy — znajdziesz przepis, który naprawdę Cię ekscytuje, a ostatnim składnikiem na liście jest świeża bazylia. Wystarczająco łatwe do pozyskania, ale z ziołami trochę idzie daleko. Gdy jesteś w domu i skończysz gotować ten niesamowity posiłek, znajdziesz w lodówce (dosłownie) kupę niegdyś pięknych produktów, które szybko się psują.


Podczas gdy wiele twardszych ziół, takich jak rozmaryn czy tymianek, łatwo zamarza, bazylia nie jest jednym z nich. Jej piękne zielone liście stają się wyschnięte i czarne na zimno, a z lodówki może przybierać niektóre z ostrych zapachów i smaków. Chociaż najlepiej używać świeżej bazylii, istnieją dwie wypróbowane i prawdziwe metody zamrażania bazylii, z których każda ma swoje zalety i wady.Ryan z piekielnej kuchni sezon 16

Zmiksuj bazylię przed zamrożeniem

Jasnozielone puree z bazylii

Najlepszym sposobem na zachowanie pięknego zielonego koloru bazylii jest zrobienie puree z oliwy z oliwek przed zamrożeniem. To po prostu robienie pesto bez wszystkich składników. Wadą tego procesu jest to, że musisz dodać oliwę z oliwek, aby zrobić puree, co może zepsuć smak twojego przepisu, lub jeśli chcesz, aby widoczne były całe kawałki bazylii, aby dodać koloru, powiedzmy na czerwony sos lub w tajskiej kuchni, oczywiście nie dostaniesz tego z puree.
Kuchnia zaleca stosowanie 1 łyżki oliwy z oliwek na 1 szklankę świeżych liści bazylii. Zmiksuj liście bazylii i oliwę z oliwek w robocie kuchennym lub blenderze, aż uzyskasz gładką konsystencję, a następnie wlej puree do tacek na kostki lodu lub woreczka do zamrażania i połóż płasko. Jeśli użyjesz metody woreczka do zamrażania, po zamrożeniu możesz podzielić puree na łatwiejsze do opanowania kawałki. Po całkowitym zamrożeniu przenieś kostki lub kawałki do pojemnika z zamrażarką.

zamiennik świeżego imbiru

Spróbuj blanszować bazylię przeznaczoną do zamrażarki

liście bazylii

Inną metodą jest zblanszowanie liści i zamrożenie ich w całości. Wadą tej metody według bloga kulinarnego Domek w Oregonie , to liście mogą szybko zacząć więdnąć i brązowieć po przywróceniu temperatury pokojowej, ale jeśli chcesz zachować je w całości, jest to najlepszy proces dla Ciebie. Aby zblanszować, zagotuj wodę w garnku i gotuj czyste liście bazylii przez około 15 sekund. Liście natychmiast przenieść do kąpieli lodowej i osuszyć. Następnie rozłóż liście na tacy wyłożonej papierem woskowanym i zamroź, upewniając się, że liście się nie nakładają. Po całkowitym zamrożeniu przenieś liście do pojemnika z zamrażarką.