Pracownicy Chick-Fil-A ważą napiwki przy zamówieniach na odbiór z krawężnika

Pracownik Chick-fil-A przynoszący porządek do samochodu Joe Raedle/Getty Images

Nawet po upływie roku od przyzwyczajania się do nowych wytycznych, które pojawiły się wraz z pandemią koronawirusa, etykieta dotycząca najlepszej interakcji z pracownikami pierwszej linii – w tym pracownikami gastronomii – wciąż jest dopracowywana. Ostatnio zaniepokojony Laska-fil-A klient zabrał się do marki Subreddit wątek z pytaniem, czy klienci mieli udzielać wskazówek pracownicy fast food które dostarczyły zamówienia na odbiór z krawężnika.


Szeroka odpowiedź wydaje się być taka, że ​​Chick-fil-A nie pozwala swoim pracownikom przyjmować napiwków. Chociaż teoretycznie ta zasada wydaje się dość elastyczna, ponieważ niektórzy menedżerowie mogą na to pozwolić, jeśli klient naprawdę nalega na przekazanie napiwku – a niektórzy klienci mogą przemycać napiwki, nie pozwalając pracownikowi odmówić. Jeden z komentatorów w wątku, który zidentyfikował się jako pracownik Chick-fil-A, przyznał, że nigdy nie został poinformowany o tej polityce i w rzeczywistości słyszał, jak dyrektorzy mówią o dużych wskazówkach, które kiedyś otrzymali.W odpowiedzi na podobne pytanie zadane na W rzeczy samej , jeden z pracowników dodał, że poza przyzwoitą płacą, przyjmowanie napiwków byłoby niesprawiedliwe, gdy tylko przynoszą posiłek do samochodu, a osoby pracujące w kuchni nie mają możliwości otrzymania napiwków.
Oto, co zarabiają pracownicy Chick-fil-A

Zbliżenie słoika ze szklaną końcówką z kilkoma monetami

Jedną z kwestii dotyczących napiwków dla pracowników Chick-fil-A jest to, że ich zarobki są ustalane bez założenia, że ​​zostaną napiwni. Według danych udostępnionych W rzeczy samej , możliwe zarobki pracowników Chick-fil-A wahają się od średnio 9,43 USD za godzinę dla asystentów obsługi klienta do średnio 11,92 USD za godzinę dla członków zespołu kuchennego. Chociaż są one znacznie niższe od płacy minimalnej w wysokości 15 USD, o którą wielu pracowników fast foodów strajkowało w ciągu ostatniego roku, jest ona znacznie wyższa niż płace otrzymywane przez serwery, które opierają się na napiwkach jako podstawowej pensji.

Według Departament Pracy Stanów Zjednoczonych , federalna minimalna płaca gotówkowa dla pracowników, których wynagrodzenie jest wspierane napiwkami, wynosi 2,13 USD za godzinę. Rzeczywiste minimum zmienia się jednak między stanami. Oregon, na przykład, wymaga płacy minimalnej w gotówce w wysokości 11,25 USD za godzinę – a dla płacy minimalnej bez napiwków, stan ma skalę ruchomą od 11,50 USD do 13,25 USD za godzinę, w zależności od tego, w jakiej części jesteś, jak widać w ulotka wydane przez stanowe Biuro Pracy.Tak więc, choć wydaje się, że technicznie pracownicy Chick-fil-A nie powinni akceptować twoich wskazówek, jeśli chcesz je dostarczyć, zrób to. Liczy się każdy drobiazg, zwłaszcza podczas pandemii.