Różnica między Costco a pełnoziarnistymi kurczakami z rożna?

kurczak z rożna

Kiedy robisz zakupy w Whole Foods, wiesz, że istnieje duża szansa, że ​​wszystko, co kupujesz, pochodzi z wolnego wybiegu, jest łowione na wolności, karmione trawą, niemodyfikowane genetycznie, wstaw tutaj hasło-swój-zrównoważony rozwój. Ale nikt nigdy nie powiedział, że zrobienie tego, co właściwe, jest tanie. Weźmy na przykład jednofuntowego kurczaka z rożna z Whole Foods, który może kosztować nawet 9,99 USD (przez Zjadacz ). Porównaj to z legendarnym liderem strat Costco, 4,99 $ trzyfuntowego kurczaka z rożna . Jeśli nie masz pod ręką kalkulatora, funt drobiu z Whole Foods jest o 200 procent droższy niż jeden z Costco. Oprócz znacznej rozbieżności w cenie za funt, czy jest jeszcze coś innego? ptaki z tych sklepów ?


Jasne, że jest. Mianowicie smak! ZA Fox News W rankingu sześciu kurczaków z rożna w różnych sklepach spożywczych na końcu znalazły się produkty Whole Foods i Fresh Market, podczas gdy Costco zostało uznane za „najlepsze z najlepszych”. Ten ptak ma kult — jest nawet Costco Rotisserie Kurczak Fanpage na Facebooku, który ma ponad 17 000 obserwujących. Fani dzielą się swoimi zdjęciami, bawiąc się z ptakami. Jedna grupa licealistów zatrzymała się nawet w Costco, żeby wziąć zdjęcie samych siebie, ubranych w smokingi i sukienki koktajlowe, ze swoimi ulubionymi ptakami w noc powrotu do domu. Jest nawet parzysty o kurczaku z rożna jako idealnej niespodziance na Halloween. Dyskusje często obalają teorie z przymrużeniem oka na temat tego, jak u licha mięso produkowane masowo może smakować tak bardzo, bardzo dobrze. 'Uważamy, że wstrzykuje się im substancję typu heroiny, ponieważ nie możemy ich uzyskać wystarczająco dużo.' umieszczony jednego użytkownika.Ptaki Costco smakują lepiej, ale czy kupowanie Whole Foods jest lepsze?

Cały rynek żywności Joe Raedle/Getty Images

Może nikt nie porównałby rożna z Whole Foods do silnie uzależniającego opiatu, ale to nie znaczy, że nie ma zagorzałych fanów. Jeden Popsugar recenzent powiedział, że zawsze łapie ptaka, gdy jest w ekologicznym sklepie spożywczym – pomimo tego, że jest „20coś z budżetem” – zauważając, że ta cotygodniowa podstawa jest zwykle dostępna nie w jednym, ale trzy Smaki: oryginalny, BBQ, a także wybór ziołowo-cytrynowy, pachnący tymiankiem.
W rzeczywistości kurczak z rożna jest gorącym towarem we wszystkich lokalizacjach Whole Foods. Kupujący wyczerpują zapasy w sklepach tego gotowego do spożycia faworyta podczas szczytu kolacji. „Powiedziałabym, że jest to jeden z naszych 20 najlepiej sprzedających się produktów” – powiedziała Julia Obici, globalna koordynatorka ds. kulinarnych i gościnności w Whole Foods. Zjadacz . Ważne jest, aby pamiętać, że kurczaki Whole Foods są zarówno ekologiczne, jak i pozbawione hormonów. Czy ten efekt aureoli może sprawić, że mięso faktycznie? smak troszkę lepiej? Opinie recenzentów z pewnością sugerują, że jest to możliwe. Rotisserie Costco pokonało Whole Foods (i wszystkie inne marki) w ciągu kilku lat Jedz to, nie to! test smaku. Jeden z recenzentów nazwał wersję Costco „Niebiański... Zawsze idealnie wilgotny, doskonale przyprawione”. Ale degustatorzy przyznali również, że jedzenie wersji Whole Foods pozostawiło lepszy smak w ich ustach, moralnie rzecz biorąc. „Nie czuję się winny, jedząc ich kurczaka z rożna (organiczne, z wolnego wybiegu, bez hormonów)” było jednym z sentymentów.

Ale czy cała ta wina jest usprawiedliwiona? O ile lepsze życie prowadzi kurczak Whole Foods w porównaniu z jego pierzastymi przyjaciółmi na farmie Costco?Ptaki Whole Foods mogą swobodnie wędrować. Ptaki Costco mogą… oddychać?

Farma kurczaków

Jeśli musisz być kurczakiem, bądź kurczakiem Whole Foods. Pitman Farms, jeden z ekskluzywnych dostawców drobiu w sklepie spożywczym, pozwala swoim ptakom wędrować swobodnie zarówno w domu, jak i na zewnątrz, z pożywieniem i wodą dostępnym dla nich w wielu lokalizacjach (na Whole Foods stronie internetowej ). Grupa Robocza ds. Środowiska (EWP) przyznał kurczakowi z ekologicznego rożna Whole Foods najwyższe oceny pod względem zrównoważonego rozwoju, odżywiania i braku nadużywania antybiotyków. EWP nie oceniła kurczaka z rożna Costco, ponieważ dotyczy tylko żywności oznaczonej jako ekologiczna – do której Costco nie twierdzi, że takie twierdzenia.

Jak złe są rzeczy dla ptaków z rożna Costco — z czego 91 milionów sprzedano tylko w 2018 r., per CNN ? Na jego stronie internetowej Costco stwierdza: „Dobrostan zwierząt jest kluczowym elementem, który został włączony do wszystkich aspektów łańcucha dostaw kurczaków, od wylęgarni, przez obory, po zakłady przetwórcze”. Chociaż kurczaki Costco nie są hodowane na wolnym wybiegu, jak kurczaki Whole Foods, magazyn twierdzi, że oferuje im przestrzeń i wentylację. Więc przynajmniej mogą… oddychać. Kury mieszkają w najnowocześniejszym kurniku we Fremont w stanie Nebraska, który właśnie został otwarty w 2019 r. i jest kontrolowany dwa razy w roku, aby zapewnić humanitarne traktowanie ptaków.To i minimalnie dodane składniki Costco zdobyły pieczęć aprobaty Dr. Oza. Guru zdrowia nazwał ten obiad w magazynie jednym z „najzdrowszych przetworzonych produktów spożywczych, zwłaszcza jeśli usuniesz skórę”. odcinek Dr Oz Show .