Tajemnica lodów Blue Moon

Lody Blue Moon

Instagram jest pełen rzeczy. Jest wypełniona idealnymi do pocztówki zdjęciami małych dzieci i ich zachwyconych opiekunów, reklamujących rzeczy takie jak „to trochę niebieski księżyc”, „pierwszy niebieski księżyc w tym sezonie” i „wciąż mam obsesję na tym punkcie 25 lat później”. Z braku lepszego słowa, „niebiański” to jedyny sposób, aby dokładnie opisać kultowy mrożony smakołyk ze Środkowego Zachodu. Nikt nie może zgodzić się z jego profilem smakowym. Wanilia, pistacja, amaretto, migdał, kokos, gałka muszkatołowa, ananas, kantalupa, malina, imbir, cytryna, lukrecja, Pętle z przodu , mleko, które pozostaje po zakończeniu miski Fruit Loops, Fruity Pebbles, Trix , wata cukrowa, lukier, guma do żucia, peeps, gin i blue curacao? Ludzie łączyli wszystkie te smaki z lody (przez Whoo nowy i Przewodnik Groupon po Chicago ).


Z drugiej strony, samozwańczy naukowiec żywności Eran Evans mówi dalej Kora „Istnieją na rynku marki, które są po prostu lodami waniliowymi z niebieskim barwnikiem spożywczym”. Chicago Tribune reporterka Nara Schoenberg, która bezskutecznie próbowała wyśledzić smaki i pochodzenie tego mitycznego przysmaku, zauważa, że ​​lody Blue Moon pojawiają się w amerykańskich gazetach co najmniej od 1936 roku. Dziś różne firmy utrzymują swoje zastrzeżone mieszanki w tajemnicy (poprzez Atlas Obscura ). Ale przynajmniej przez tak długi czas nikt nie był w stanie uzgodnić, co w nim jest.skąd wiedzieć, czy stek jest zły?

„Próba ustalenia, jak smakuje niebieski księżyc, jest jak próba zrozumienia, dlaczego” Mona Lisa uśmiecha się”, pisze jeden z redaktorów Groupon.
Chcesz spróbować lodów Blue Moon? To może być tak blisko, jak się da

Przepis na lody Blue Moon Instagram

Czy możemy podziękować Billowi Sidonowi, głównemu chemikowi ds. Smaku Petran Products w latach 50., za ten smak? Chicago Tribune ? Za przepisem Petrana może stać Sidon, żydowski chemik, który mówił pięcioma językami, kochał motocykle i uciekł z nazistowskich Niemiec w 1939 roku. Petran był pierwszą firmą, która go zarejestrowała. Ale ponieważ lody o smaku Blue Moon krążyły w gazetach przed latami 50., Sidon prawdopodobnie nie był pomysłodawcą. Nawet gdyby był, firma, która później nabyła znak towarowy, Edgar A. Weber & Co, nie powie nam, co w nim umieścił.

Dali nam jednak jedną wskazówkę. Właściciel Edgar A. Weber & Co., Andrew Plennert, powiedział: ' Bezbarwna wersja Blue Moon jest stosowana w przemyśle farmaceutycznym i napojów do ukrywania gorzkich lub ostrych smaków w produktach takich jak jogurt” (poprzez Powiązana prasa ). Whoo nowy trochę kopał. Sugerują, że głównym składnikiem może być kastoreum, naturalny aromat wydzielany z worków miednicy bobra. (Mniam?)Nie udało nam się znaleźć przepisu zawierającego odchody bobra. Jeśli mimo wszystko chcesz spróbować samodzielnie odtworzyć lody Blue Moon, Poważne jedzenie zaleca zamrożenie kremu, który zrobiłeś z żółtek jaj, cukru, śmietanki kremówki, pełnego mleka, mieszanki budyniu waniliowego, aromatu malinowego, olejku cytrynowego, wanilii i barwnika spożywczego z niebieskim żelem. Albo, wiesz, po prostu szukaj nieuchwytnego oryginalnego przepisu.