Nieopowiedziana prawda o pętlach Froot

Otwarte pudełko Froot Loops Bloomberg/Getty Images

Obudź się i nalej sobie miskę mieszanki mąki kukurydzianej, cukier, mąka pszenna, pełnoziarnista mąka owsiana, błonnik owsiany, rozpuszczalny błonnik owsiany, odrobina uwodornionego oleju roślinnego, sól, Sieć 40 , naturalny aromat, Niebieski 2, Kurkuma kolor, żółty 6, kolor annato, kolor niebieski 1 i pomoc BHT „na świeżość” na… czekaj. Przepraszam. Nalej sobie miskę Foot Loops na pełne śniadanie.


Szczerze mówiąc, jak wymienia również Kellogg ich strona internetowa , stworzenie Froot Loops obejmuje pompowanie go następującymi dodanymi witaminami i minerałami: witamina C, niacynamid, zredukowane żelazo, tlenek cynku, witamina B6, witamina B2, witamina B1, palmitynian witaminy A, kwas foliowy, witamina D i witamina B12 .Powodem tego rażącego spojrzenia na to, co trafia do pudełka Froot Loops, jest to, że taka jawna produkcja (jak na przykładzie niewysłowionej kategorii „ Naturalny smak ”) odnosi się do zboża o podobnie przetworzonej i wątpliwej historii.
Froot Loops na nowo wymyślił Cheerios

Miska Froot Loops Bloomberg/Getty Images

Froot Loops powstał z powodu niepowodzenia innej marki płatków śniadaniowych Kellogga, OKs. Morza Pan śniadanie pisze, były próbą stworzenia bootlegu Cheerios (które zostały wykonane przez konkurenta Kellogga, General Mills) z poszczególnymi częściami w kształcie „O” i „K”. Oryginalną maskotką był góral, ale już w 1962 roku marka była przerwane , zastąpili anonimowego Szkota postaciami Hanny-Barbery, takimi jak Miś Yogi.

nigella lawson anthony bourdain

Jednak Kellogg's nie znosił pomysłu, że sprzęt, w który zainwestowali, aby zrobić OK, pójdzie na marne, więc zespół programistów postanowił wymyślić nową markę, która będzie pasować do maszyn. Rezultatem były Froot Loops, które jak datuje Kellog ich oficjalna oś czasu , ukazał się w 1963 roku. Innymi słowy, Froot Loops jest próbą bootlegowania Cheerios, różniącym się przede wszystkim dużą ilością dodanego cukru i barwnika. Ta historia staje się jeszcze wyraźniejsza, gdy ponownie przyjrzysz się fakturze Froot Loops, która jest niewątpliwie podobna do ulubionej przez General Mills.Froot Loops zawsze był Froot Loops

Pudełko Froot Loops

Według niektórych zakątków Internetu, Froot Loops pierwotnie nazywał się Fruit Loops, ale musiał zostać przemianowany po wczesnym pozwie, w którym lobbował Rene Paxton. Problem polega jednak na tym, że sprawa Paxton przeciwko Kellogg's wydaje się nie istnieć.

Główne źródło tej zmiany nazwy pochodzi z Historia przekąsek . Snack History cytuje swoje roszczenie z linkiem do artykułu z 2009 roku o ówczesnym procesie sądowym dotyczącym braku owoców w Froot Loops udostępnionym na Nad prawnikiem . W sekcji komentarzy na tej stronie osoba wyciąga „Renee Paxton w Paxton przeciwko Kellogg's [potrzebne źródło]” z Wikipedii. Sprawa Paxtona najwyraźniej miała miejsce sześć miesięcy po wprowadzeniu Froot Loops jako substytutu OK w 1959 roku. Jednak oprócz Kellogga twierdzą, że Froot Loops wszedł na świat w 1963 roku, mamy zarchiwizowane materiały reklamowe Misia Yogi dla OKs, które wyemitowano w 1960 r .Fakt, że sprawa nie była cytowana w Wikipedii, że istniały niezgodności z faktami i że między 2009 r. a napisaniem tego artykułu ta sekcja strony Froot Loops została usunięta, wszystko to podważa istnienie Paxton vs Kellogg's. Po dalszych poszukiwaniach żadne źródła pierwotne ani wiarygodne źródła wtórne nie dokumentują pozwu – nawet wspomniany pozew z 2009 r., który z pewnością opierałby się na zmianie nazwy jako obronie Kellogga przed wszelkimi próbami oszukania opinii publicznej.

wielki wyścig food trucków

Froot Loops to przykład efektu Mandeli

Pętle z przodu

Pozew Paxton v. Kellogg wydaje się być wynalazkiem zaakceptowanym przez osoby działające w ramach Efekt Mandeli , zjawisko, w którym dużą grupę ludzi dzieli fałszywa pamięć, zwykle szczegół z powszechnie uzgodnionego wydarzenia. Tak jak Dobre gospodarowanie pisze, że został nazwany na cześć tego, jak wiele osób podzielało wspomnienie Nelsona Mandeli umierającego w więzieniu na kilkadziesiąt lat przed jego rzeczywistą śmiercią, chociaż najsłynniejszym przykładem może być wymyślona linia „Luke, jestem twoim ojcem” (za pośrednictwem youtube ).

Froot Loops vs Fruit Loops to kolejny przykład tego efektu, jak widać w ogromnej różnicy zdań na temat tego, kiedy Froot Loops miał być „Fruit Loops” w sekcjach komentarzy Wspomnienia alternatywne . Rozbieżność pojęciowa może wynikać z tego, że „Froot” jest stylizowaną, homonimiczną błędną pisownią „owocu”, więc do momentu, gdy naprawdę zwrócimy uwagę na fakt, że płatki zbożowe nazywają się Froot Loops, nasze umysły prześwietlają dziwactwa, widząc tradycyjne pisownia „owoc”.

Wszystkie Fruit Loops smakują tak samo, ale mają różne smaki

Coraz więcej pętli owocowych

Kiedy Froot Loops po raz pierwszy pojawił się na sklepowych półkach, Pan śniadanie zauważa, przyszedł z czerwonymi pętlami, pomarańczowymi pętlami i żółtymi pętlami. Teoretycznie, kolory reprezentowały odpowiednio wiśnię, pomarańczę i cytrynę, a ponieważ do Froot Loops wprowadzono więcej kolorów, takich jak niebieski dla jagód, paleta rozrosła się do całej miski z owocami.

Jednak w rzeczywistości czerwony oznacza czerwony, pomarańczowy pomarańczowy, żółty żółty i niebieski niebieski. Kolory oznaczają jedynie dekorację, która rozjaśnia miskę czegoś, co w przeciwnym razie byłoby substandardowe Cheerios. To nie jest tajemnica, ponieważ Kellogg przyznał, że Froot Loops mają tylko jeden smak, aby Prosty narkotyk w 1999. Ale, jak widać, internet jest kapryśny, jeśli chodzi o takie informacje, pozostawiając autorów artykułów do wyrażania w kółko szoku, gdy potwierdzają niekorzystną prawdę o kolorowych zbożach.

W 2014r, JedzenieBestia postanowili sami przetestować ten fakt. W ślepym teście odkryli, że nikt nie był w stanie zidentyfikować żadnego z kolorów Froot Loop na podstawie smaku. Jednak jak HuffPost pisze, kolory wykształciły nas do uprzedzającego oczekiwania na pewne smaki. Opisują eksperyment, w którym studenci kulinarni nie mogliby zidentyfikować napojów gazowanych, gdyby te napoje były zabarwione na inny kolor, co wskazuje, że niezależnie od tego, co może mówić nasz język, nadal używamy zmysłu wzroku do skompilowania profilu smakowego. Pętle Froot Loops, choć mają taki sam smak, dają iluzję różnicy.

Dla fanów rok 2020 zabił legendarnego Tukana Sama

Reklama Early Froot Loops youtube

Toucan Sam jest tak stary, jak marka, którą reprezentuje. Oryginalną ilustrację zaprojektowaną przez Manuela R. Vegę na oryginalnym pudełku można zobaczyć na strona internetowa Instytutu Pratta , gdzie Vega studiowała ilustrację. Kontynuując spuściznę OKs, projekt ten stał się w pełni narysowaną kreskówką w stylu Hanny-Barbery z oryginalnym głosem zapewnionym przez Mela Blanca, aktora najbardziej znanego ze swojej pracy z zwariowane Melodie .

W najwcześniejszych ogłoszeniach, które można oglądać youtube , Tukan Sam głosi, jak pyszny jest zapach Froot Loops w łacinie świńskiej dekorującej pudełko, aby dwa małe tukany nie zorientowały się, że rozmawia o Froot Loops. Później, jak Komiks.com donosi, że Blanc zrezygnował z roli, a Toucan Sam rozwinął brytyjski akcent, który wszyscy znają, najpierw dzięki Peterowi Freesowi, a następnie Maurice'owi LaMarche. Od tego czasu przygody rozszerzyły się i obejmują jego siostrzeńców Puey, Susey i Louis we wszelkiego rodzaju eskapadach, ale zawsze koncentrując się na tym, jak owocowy zapach Froot Loops (poprzez youtube ).

Jednak po prawie 60 latach jego życia Tukan Sam spotkał tragedię. W 2020 roku przeszedł przeprojektowanie, czyniąc go w Kreatywny blog „w coś zupełnie nie do poznania i, szczerze mówiąc, przerażającego”. W skrócie prezentującym nowy projekt na youtube , Toucan Sam zostaje spłaszczony z trójwymiarowego antropomorficznego tukana w coś przypominającego „Niesamowity świat Gumballa” Cartoon Network, zamieniając swój dawny dziób (z trzema zespołami reprezentującymi oryginalne smaki) na tie-dye blur. Media społecznościowe go nienawidziły.

składniki pizzy costco combo

Froot Loops próbował wejść na rynek Wielkiej Brytanii

Nowy Tukan Sam youtube

Froot Loops w swojej pierwotnej formie korzystał ze stosunkowo luźnych przepisów narzuconych przez FDA. Kiedy więc płatki zbożowe trafiły do ​​brytyjskich sklepów spożywczych w 2012 r., wprowadzono zmiany, aby dostosować się do krajowych przepisów dotyczących żywności.

Najbardziej uderzająca zmiana wymieniona przez Strona faktów jest to, że Froot Loops w Wielkiej Brytanii składał się tylko z pomarańczowych, fioletowych i zielonych pętli. Wynikało to z tego, że w tamtych czasach produkty musiały wykorzystywać naturalne dodatki i aromaty. Te pętle, jak Arka Arki pisał, były barwione marchewką, czarną porzeczką, szpinakiem i pokrzywą. Kelloggowi nie udało się znaleźć naturalnych substytutów czerwonych, żółtych i niebieskich pętli. Inne zmiany w formule nadały brytyjskim Froot Loops gruboziarnistą teksturę, większy rozmiar i nieco inny smak. Być może produkt nie był tak uzależniający, gdy został wykonany w ten sposób, ponieważ The Fact Site twierdzi, że Kellogg wycofał Froot Loops z Wielkiej Brytanii w 2015 roku z powodu braku popytu.

Jednak Froot Loops miał ograniczony czas powrotu dzięki Unicorn Froot Loops. Bez Toucan Sam, te Froot Loops, omówione przez Kosmopolityczny , biegał przez ograniczony czas z — zgadnij co — jednorożcem zdobiącym grafikę pudełka. Mimo to brytyjscy fani Froot Loops i amerykańscy emigranci nie muszą zgrzytać zębami, ponieważ obaj londyńscy Amerykański sklep spożywczy , który importuje trudno dostępne amerykańskie artykuły spożywcze, oraz Sainsburys mają w ofercie Froot Loops na swoich stronach internetowych, ale są to amerykańskie wersje wypełnione sztucznymi kolorami.

Froot Loops kiedyś uważał się za zdrowy

Pudełka z pętlami Froot

Jak prawdopodobnie wskazywał wstępny opis składników, Froot Loops jest częścią pożywnego śniadania do tego stopnia, że ​​wszystko, co jadalne, ma jakąś formę pożywienia.

Jednak w 2009 roku New York Times poinformował, że Froot Loops otrzyma etykietę Smart Choices, nową inicjatywę mającą na celu skierowanie opinii publicznej na zdrowsze produkty spożywcze. Froot Loops zakwalifikował się, ponieważ spełniał normy dla błonnika i witamin A i C oraz nie przekraczał ilości tłuszczu, sodu i cukru. Dzieje się tak pomimo faktu, że ilość cukru w ​​Froot Loops wynosiła 12 gramów na porcję i 41% wagi produktu, czyli więcej niż wiele ciastek i maksymalna dozwolona ilość cukru dla płatków Smart Choice.

Chociaż można to zwykle odrzucić jako chwyt marketingowy, program Smart Choices obejmował stowarzyszenia specjalistów ds. żywienia i był zarządzany przez Amerykańskie Towarzystwo Żywienia. To, Atlantycki wyjaśnił, dał Smart Choices legitymację, którą szybko zmarnowali, kojarząc się z Froot Loops i tym podobnymi. Tak więc program zakończył się w ciągu roku (poprzez Reuters ).

Można to przypisać celowemu odgrywaniu przez Kellogga organizacji, która nie dbała o przemyślenie swoich działań. Będąc odbiorcą czterech oddzielnych pozwów (tak, oprócz wątpliwego Paxton v. Kellogg's) za nieuwzględnienie owoców w ich Froot Loops, ponieważ Obniżanie sztangi informuje, przemawia za większą marketingową nieszczerością, mimo że sędziowie wielokrotnie uznawali, że nikt nie może pomylić „korzenia” z „owocem”. Oczywiście wielu nadal to robi.