Prawdziwa różnica między holenderskimi szarlotkami a francuskimi szarlotkami

szarlotka

Szarlotka przywołuje obrazy amerykańskich flag, jesiennych liści, letnich pikników i świątecznych spotkań. Zawsze jest dobry czas na ogólnoamerykańską szarlotkę. Jak na ironię, nasza kultowa szarlotka, którą wszyscy pokochaliśmy, pochodzi z Anglii Południowe życie . Ale nie dzielmy włosów. American pie może nie zaczęło się tutaj, ale tak samo je uwielbiamy. American pie wdarło się do naszych serc przez cały XX wiek, stając się narodowym symbolem dzięki wiadomościom, wojnie i reklamom (poprzez Jedzenie52 ).


Przez lata, nowe pasma szarlotki pojawiły się, w tym szarlotka holenderska i francuska ( Tarte Tatin ). Jeśli widzisz je w menu, są bardzo różne. Według Liść , holenderska szarlotka ma kruszonkę, a francuska szarlotka jest pieczona do góry nogami i podawana bez wierzchu. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu ciastu z osobna.Co odróżnia szarlotkę holenderską od szarlotki francuskiej

francuska szarlotka

Holenderska szarlotka to zamerykanizowana wersja holenderskiego szarlotka , który jest głębszy, a sans kruszy się, według Kuchnia . Amerykańska wersja holenderskiej szarlotki dodaje słodką, kruchą, kruszonkę. Według co najmniej jednego przepisu, jabłka Granny Smith są posypane mieszanką mąki, brązowego cukru, cynamonu, koszernej soli i zimnego niesolonego masła (poprzez Kuchnia ).
Według Leaf, francuska szarlotka, zwana również tarte tatin, bierze pokrojone jabłka i gotuje je najpierw na żaroodpornej patelni z masłem i cukrem. Kiedy jabłka zaczną bulgotać, gotuje się je w piekarniku przez około 20 minut, a następnie pokrywa się okrągłym ciastem i ponownie piecze. Po schłodzeniu ciasto jest odwracane i bum! Masz francuską szarlotkę z otwartą twarzą. Obie szarlotki są pyszne i są mile widzianym dodatkiem do każdego pikniku, świątecznego spotkania lub gałki lodów waniliowych.

tłuczone ziemniaki rachael ray