Prawdziwa różnica między Manhattanami a staromodnymi?

Koktajl na bazie whisky

Zamówienie drinka w barze koktajlowym może być mylące i trochę niewygodne, jeśli nie znasz różnych nazw i odmian trunków. Koktajle whisky mogą być szczególnie mylące w porównaniu z innymi rodzajami napojów, ponieważ mogą wydawać się do siebie bardzo podobne, jeśli chodzi o wygląd i listę składników, ale będą smakować zupełnie inaczej po kilku drobnych poprawkach.


Jeśli dopiero zaczynasz interesować się koktajlami na bazie whisky, doskonałym miejscem na rozpoczęcie jest Old Fashioned i Manhattan. Koktajle te to dwa niezwykle popularne, klasyczne drinki whisky, które powinny pojawić się w niemal każdym menu barowym. Według Zegarek Whisky , oba te koktajle będą świetnym wyborem, jeśli jesteś w nieznanym barze i masz ochotę na prosty napój z whisky. Stwierdzają, że główne różnice między nimi polegają na tym, że Old Fashioneds są słodsze i podawane na skałach, podczas gdy Manhattany zawierają słodki wermut i zwykle są podawane w kieliszku coupe. Old Fashioneds również smakują prostsze niż Manhattany, które outlet opisuje jako nieoczekiwanie złożony smak, biorąc pod uwagę, jak mało składników jest potrzebnych do ich wytworzenia.Spróbuj zrobić oba koktajle w domu?

Koktajl w stylu staroświeckim

Chcesz wypróbować oba koktajle w domu? Zegarek Whisky oferuje dwa bardzo podstawowe przepisy, które pomogą Ci dowiedzieć się, który napój wolisz. Po zapoznaniu się z podstawami spróbuj poeksperymentować z różnymi gorzkami, whisky i dodatkami, aby dostosować je do swoich potrzeb.
Aby zrobić klasyczny Manhattan, potrzebujesz dwóch części żytniej whisky, jednej części słodkiego wermutu i dwóch części gorzkich. Tradycyjnie używano bittersów pomarańczowych, ale bittersy Angostura można zamienić na tę trudniejszą do znalezienia odmianę. Po prostu wlewasz wszystkie składniki do szklanki wypełnionej lodem, mieszasz i przecedzasz do innej schłodzonej szklanki. Na wierzch z opcjonalną wiśnią maraschino. Do Old Fashioned będziesz potrzebować whisky (dopuszczalne są burbon lub żyto), gorzkie Angostura i jedna kostka lub łyżeczka cukru. Najpierw wrzucasz cukier do szklanki, dodajesz kilka kropel gorzkich, a następnie mieszasz te dwa składniki. Następnie dodaj wybraną whisky, dużą kostkę lodu i zamieszaj. Dodaj opcjonalną skórkę pomarańczową do dekoracji.