Prawdziwy powód, dla którego Miller High Life jest znany jako „szampan piw”

Butelka Millera High Life Facebook

Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś, że slogan Miller High Life „Szampan piwa” brzmi jak hashtag hipstera z historii na Instagramie publikowanej z popękanej budki w barze, nie jesteś sam. We współczesnym świecie pełnowartościowego, pachnącego piwa rzemieślniczego wiele osób szydzi z taniego, lekkiego piwa, takiego jak Miller High Life czy PBR. Jednak jedno spojrzenie na stare zdjęcie lub reklamę butelkowanego piwa może po prostu zrozumieć przyczynę tego hasła.


Kiedy Miller High Life po raz pierwszy pojawił się na scenie, był sylwester 1903 roku (poprzez Para winorośli ). Kiedy w tym roku po raz pierwszy wprowadzono lager, piwo butelkowe nie było powszechne. Zazwyczaj piwo można było kupić tylko w tawernach, w których było spożywane. Ci z drewnianymi lub metalowymi wiaderkami, jak wczesny warczący, również mogli kupić alkohol do domu. Tak więc wprowadzenie piwa butelkowanego w przezroczystym szkle, aby pokazać jego przejrzystość, było z pewnością czymś nowym.Same butelki z długą szyjką zostały nawet zaprojektowane z myślą o butelkach szampana. Ostatnim akcentem była jednak stylowa folia, która zakrywała górną część i długą szyję – znowu bardzo podobnie jak butelki szampana.
Rebranding Miller High Life w latach 70.

Butelka szampana Miller High Life Facebook

High Life było nadal uważane za produkt luksusowy, gdy zostało przejęte przez Philip Morris Cos. w 1969 roku. W 1970 piwo zostało przemianowane na napój dla ludzi pracy, dzięki pracy McCann-Erikson, nowej agencji reklamowej firmy. Stąd narodził się „Czas Millera”. Dzięki kampanii sprzedaż Miller High Life wzrosła czterokrotnie w stosunku do poziomu sprzed chwytliwego rebrandingu.

W latach od rozkwitu „Czasu Millera” firma poszukiwała różnych taktyk marketingowych — jedną z nich były rzeczywiste butelki szampana. W 2018 r. „Szampan z piw” High Life można było kupić w najbardziej dosłownym tego słowa znaczeniu na okres świąteczny. Jedzenie i wino .CEO Taco Bell

Chociaż marka stoi za swoimi tradycyjnymi butelkami z przezroczystego szkła (co nie robi nic dla i tak już wątpliwego gustu), rynek Miller High Life rośnie według Forbes - pracowników przemysłu spożywczego, a nawet zaczyna wychodzić poza te kręgi. Choć dawny luksusowy produkt czasami powraca do swoich pierwotnych korzeni, zawsze wydaje się, że powraca jako napój klasy robotniczej.