Prawdziwy powód, dla którego Taco Bell zapłaci tylko niektórym menedżerom 100 000 USD rocznie

Taco Bell Saul Loeb/Getty Images

Praca w fast foodach nie ma reputacji osoby, która płaci duże pieniądze, nawet osobom zarządzającym. Według Tabela płac , średnia pensja dyrektora generalnego fast foodów w Stanach Zjednoczonych wynosi około 41 000 USD rocznie. To nie jest złe, ale też nie jest zbyt lukratywne. Kupić dodatkowe 60 000 $? Teraz rozmawiamy. Taco Bell niedawno ogłosił poważną podwyżkę wynagrodzeń niektórych menedżerów z pensjami w wysokości 100 000 USD (poprzez: Zegarek rynku ).


Aby spojrzeć na to z perspektywy, ta płaca nie jest tak naprawdę dużo niższa niż to, co a Właściciel franczyzy Taco Bell zrobiłby. Jednak nie każdy menedżer Taco Bell będzie zarabiał tak dużo, a sieć fast foodów z pewnością ma strategiczny powód, by oferować sześciocyfrową pensję.czy możesz jeść surowe grzyby?

To sposób firmy Taco Bell na zatrzymanie pracowników

restauracja taco bell Joshua Blanchard/Getty Images

Publikacja przemysłu spożywczego Magazyn QSR dyrektor redakcji Sam Oches powiedział, że podwyżka płac polega na przyciągnięciu do restauracji lepszych talentów. „W dzisiejszym środowisku jest jednak bardziej konkurencyjny niż kiedykolwiek” – wyjaśnił Oches (poprzez WBUR ). „A więc niektóre z tych restauracji szukają sposobów, w jakie mogą inwestować w swoich pracowników, aby ograniczyć obroty i zatrzymać pracowników w swoich restauracjach i nie chodzić do konkurencji”.
Biorąc pod uwagę, że restauracje typu fast food są regularnie zaangażowane we wszystko od „wojny na kanapki z kurczakiem” do „wojny rybne” i „wojny śniadaniowe” to ma sens. Restauracje typu fast food odnotowują duże obroty na wszystkich poziomach, a praca menedżera fast foodów może być pod presją i ciągłym zapotrzebowaniem na szybkość. Oches wyjaśnił, że Taco Bell ma nadzieję, że jeśli pracownicy niższego szczebla dostrzegą wysoki potencjał dolara, będą mniej skłonni do przeskoczenia statku i zamiast tego zdecydują się na wspinanie się po szczeblach drabiny.

Wynagrodzenie w wysokości 100 000 dolarów prawdopodobnie wejdzie jednak w grę tylko w zarządzanych przez korporacje Taco Bells, które zarabiają ponad 2 miliony dolarów rocznie.Menedżerowie Taco Bell zarabiają więcej niż McDonald's

jedzenie taco dzwon?

Nawet w Taco Bells, gdzie dyrektorzy generalni nie zarabiają sześciu cyfr, Taco Bell wciąż wydaje się pobić wielu swoich konkurentów z fast foodów, jeśli chodzi o płace. „Jeśli jesteś w mieście z McDonald's i Burger King i Subway i Taco Bell, a Taco Bell płaci najwięcej – będzie większy popyt na to stanowisko” – wyjaśnił Oches.

Nierzadko zdarza się, że członkowie załogi w miastach o konkurencyjnym rynku pracy zarabiają od 10 do 12 dolarów na godzinę, a dyrektorzy generalni zarabiają blisko 80 000 dolarów. Dzwonek Taco dyrektor generalny Reddit powiedział, że ich pensja wynosiła od 55 do 70 tysięcy dolarów – i to było osiem lat temu. Dla porównania, McDonald's dyrektor generalny Reddit w 2017 r. powiedział, że zarabia 45 000 USD rocznie.fast food, który serwuje śniadanie?

Pieniądze to oczywiście nie wszystko, ale kiedy nie ma tak dużej różnicy w obowiązkach zawodowych, pieniądze naprawdę mogą wszystko zmienić.