Stąd bierze się smak czarnej lukrecji

Czarna Lukrecja

Dla wielu z nas czarna lukrecja smakuje jak lekarstwo NyQuil lub likier Jagermeister, co sprawia, że ​​wzdrygamy się nawet myśląc o niej jako o przysmaku. Są jednak tacy, którzy naprawdę lubią charakterystyczny smak cukierka. Badaczka, która pracuje w Monell Chemical Senses Center w Filadelfii, powiedziała Marcia Pelchat NBC że ludzie wydają się albo kochać czarną lukrecję, albo nienawidzić jej, kiedy próbują. 'Nie znam konkretnego genu związanego z lubieniem i nielubieniem lukrecji' - powiedział Pelchat. „[Ale] wydaje się, że jest to coś, z czym ludzie się rodzą”.


Według FDA , nie jest dobrym pomysłem, aby jeść dużo tych cukierków, ponieważ można je przedawkować. Tak, dobrze to przeczytałeś. Jeśli masz 40 lat lub więcej i jesz dwie uncje czarna Lukrecja dziennie przez co najmniej dwa tygodnie możesz skończyć w szpitalu. Spożywanie staromodnego przysmaku wiąże się z nieregularnym rytmem serca i arytmią. Więc co dokładnie jest w czarnej lukrecji, co czyni ją tak polaryzującą i potencjalnie niebezpieczną?Oto, co nadaje czarnej lukrecji wyjątkowy smak i zapach

Skręty z czarnej lukrecji

HuffPost rozmawiał z Kelilą Jaffe, koordynatorem programu żywnościowego na Wydziale Żywienia, Badań nad Żywnością i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Nowojorskiego, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi lukrecja. Jaffe wyjaśnił, że lukrecja istnieje od tysięcy lat i pochodzi z południowej Europy i Azji. „Lukrecja to roślina, Glycyrrhiza glabra ”- powiedziała w publikacji. „Ale termin ten odnosi się również do słodyczy pochodzących ze słodkich korzeni tej rośliny (czarna lukrecja). Inne cukierki o podobnej formie również używają tej nazwy, ale w rzeczywistości nie są aromatyzowane ekstraktem z lukrecji”.
Dla tych z nas, którzy wolą jeść czerwone odmiany, najwyraźniej jest to fałszywa wersja lukrecji. „Czarne cukierki z lukrecji są aromatyzowane ekstraktem z lukrecji” – ujawnił Jaffe. „Czerwona lukrecja lub inne barwniki są zwykle aromatyzowane owocami w sposób sztuczny lub naturalny i nie zawierają aromatu lukrecji”. Dodała, że ​​ulubieńcy fanów, tacy jak Red Vines i Twizzlers, w ogóle nie twierdzą, że są lukrecją, ale zamiast tego są określani jako „twists” – chociaż ich czarne smaki lukrecji zawierają ekstrakt z lukrecji. Okazuje się więc, że jeśli nie lubisz czarnej lukrecji, nie lubisz smaku ani zapachu samej rośliny; co nam odpowiada, nadal będziemy szczęśliwie cieszyć się czerwoną „lukrecją” podczas naszego następnego wieczór filmowy .