Czym naprawdę jest mięso mielone?

placki z mielonego mięsa

Święta przywodzą na myśl wiele deserów, które być może nie są tak popularne w USA – pomyśl o „figgy pudding”, o deserze, o którym śpiewa się w „We Wish you a Merry Christmas”, lub o ciastach mielonych, brytyjskich ciastach świątecznych. wysłane jako prezent dla Harry'ego Pottera przez panią Weasley w okresie Bożego Narodzenia (przez Fandom ). Ale ci w Stanach Zjednoczonych lub poza Wielką Brytanią mogą usłyszeć słowa „mielone”, „mięso”, „ciasto” i „deser” i zacząć się zastanawiać – czym właściwie jest mięso mielone?


Sami zaczęliśmy się nad tym zastanawiać, kiedy w grudniu 2019 r. ukazał się niedawny post z przepisami. Amerykański blog kulinarny, chętny do włączenia się w świąteczne uroczystości, zamieścił przepis na mięso mielone stopa — czyli placek z mielonej wołowiny, jabłek i kremu (via Kanał buzzów ). Mylące jest to, że w Wielkiej Brytanii mięso mielone jest często nazywane mielony, a pasztety z mięsa mielonego są czasami nazywane mince pie, ale okazuje się, że często w ogóle nie zawierają mięsa. Przepis został wyśmiany, ale wielu Amerykanów drapało się po głowie. Więc co tak naprawdę jest w mięsie mielonym?Czy mięso mielone zawiera prawdziwe mięso?

Mięso mielone

Ciasto z mielonego mięsa to tradycyjne brytyjskie danie serwowane w tym kraju od wieków, choć z biegiem czasu uległo ono przemianom. Po wyprawach krzyżowych angielscy kucharze zapoznali się z nowymi przyprawami i łączyli je z mięsem, cukrem i suszonymi owocami, tworząc dania, które były wówczas imponujące, dzięki wykorzystaniu rzadkich i rzadkich składników (poprzez Smithsonian ).
Dopiero w czasach wiktoriańskich ludzie zaczęli robić placki z mielonego mięsa bez mięsa. Zamiast tego wypełniali małe skorupki tartą mieszanką owoców, likieru (jak brandy) i przypraw, czasami dodając orzechy, podobnie jak znane nam dzisiaj placki z mielonego mięsa. W XIX wieku do ciasta do ciast używano często łoju wołowego, ale teraz częściej zastępuje się go masłem lub tłuszczem (poprzez HuffPost ), dzięki czemu współczesna wersja mięsa mielonego jest naprawdę bezmięsna.

Chociaż jego początki są staromodne, w dzisiejszych czasach ciasta z mielonym mięsem są nadal bardzo popularnym świątecznym przysmakiem w Wielkiej Brytanii, a piekarnie sprzedają w czasie świąt do 40 milionów ciastek z mięsem mielonym, a inne robią placki z mięsem mielonym od zera. Jedno jest jednak pewne: jeśli szukasz naprawdę mięsistego ciasta, szukasz w niewłaściwym miejscu.