Czego nie wiesz o słynnym jajku McDonald's McMuffin

Jajko McMuffin Facebook

We wtorek października 2015 r. McDonald's wykonał ruch to na zawsze zmieni bieg historii kulinarnej.


Przed tym pamiętnym dniem głodni i kac będą musieli wstać z łóżka i pobiec do najbliższego McDonalda. Widzisz, był kiedyś czas, kiedy McDonald's przestał sprzedawać swoje cenne jajka McMuffins dokładnie o 10:30 każdego dnia. Miliony przegapiłyby ten drakoński termin i wróciłyby do domu z pustymi rękami lub gorzej – z jakąś żałosną alternatywą bez śniadania, taką jak Filet-o-Fish.To zajęło lat lojalnych klientów błagania, składania petycji i tweetów aby przekonać McDonald's do oferowania dłuższych godzin śniadaniowych. Dzięki tym dzielnym bohaterom śniadaniowym plus spadek sprzedaży imperium fast-foodów w końcu wprowadziło całodzienne menu śniadaniowe, które od tamtej pory kręci się wokół. W dzisiejszych czasach możesz zawinąć się do większości McDonald's o każdej porze dnia i nocy, aby zamówić Egg McMuffin.
Ponieważ McMuffiny są bardziej dostępne w USA niż kumkwaty i opieka zdrowotna, łatwo jest wziąć tych smacznych kumpli na śniadanie za pewnik. Ale McDonald's Egg McMuffin to nic innego jak zwykła sterta jajek, sera i kanadyjskiego bekonu. Czytaj dalej, aby poznać fascynującą prawdę McDonald's Egg McMuffin.

z czego zrobiony jest dr.pepper

Wynalazca Egg McMuffin musiał wykonać kilka sztuczek, aby wprowadzić go do menu

stary McDonald McDonald's

Lubić komputery osobiste, rowery i inne wynalazki zmieniające świat , Jajko McMuffin nie zostało początkowo docenione za genialny pomysł, jakim było. „… to był szalony pomysł — kanapka śniadaniowa” – napisał w swoim pamiętniku prezes McDonald's Ray Kroc: Grinding It Out: The Making of McDonald's .Wspomniany wcześniej „zwariowany pomysł” wymyślił jeden Herb Peterson Peter , właściciel franczyzy McDonald's z trzema lokalizacjami w Santa Barbara w Kalifornii. ZA fanem jaj benedyktyńskich Peterson chciał zaprojektować kanapkę inspirowaną Eggs Benny, która da mu pretekst do otwarcia restauracji przed lunchem. Tak więc w 1971 roku pionierski restaurator wynalazł Egg McMuffin: kuszącą wieżę z tostowanych angielskich babeczek, jajek, kanadyjskiego bekonu i stopionego amerykańskiego sera.

Peterson wiedział, że ma na rękach arcydzieło, ale słusznie przewidywał, że inni mogą potrzebować przekonania. Namówił Kroca do odwiedzenia Santa Barbara, aby spójrz na coś , ale nie chciał mu powiedzieć, co to jest. Prezes McDonald's był początkowo niezdecydowany, ale został „sprzedany” po tym pierwszym kęsie.Sześć lat zajęło wprowadzenie Egg McMuffin do menu McDonald's w całym kraju. Przez 1976 jednak Amerykanie byli uzależnieni. Wkrótce McDonald's przedłużył swoje godziny pracy i wzbogacił swoje menu śniadaniowe o ciepłe bułeczki, placki ziemniaczane i tym podobne.

Egg McMuffin w pojedynkę stał na czele branży śniadaniowej fast food

śniadanie typu fast food?

Jajko McMuffin pojawiło się na świecie, kiedy większość barów szybkiej obsługi otwierała się dopiero o 11 rano i kiedy jedzenie fast foodów na śniadanie było trochę dziwne? . Przed Egg McMuffin „śniadanie zwykle było okazją do siedzenia” – wyjaśnił Bob Goldin, konsultant ds. przemysłu spożywczego w Technomic. Biorąc wszystko pod uwagę . Rodziny zebrały się wokół stołu śniadaniowego na naleśniki, jajka i bekon. Spóźniony? Możesz mieć pecha i być zmuszonym iść do pracy głodny.

Kanapka śniadaniowa spełniła potrzebę, której zapracowany amerykański robotnik pragnął od zbyt dawna: szybkie, tanie i wygodne śniadanie, które można było zjeść w drodze. W dzisiejszych czasach większość Amerykanów nie miałaby tego w żaden inny sposób: konsumenci oczekują, że śniadanie będzie jednym z najwygodniejszych posiłków dnia, Insider biznesowy raporty. Według New York Times ankietowanych milenialsów uważanych za równe płatki śniadaniowe być zbyt niewygodnym wyborem na śniadanie, ponieważ wymaga sprzątania.

gdzie jest marcella z kuchni

...i zapoczątkował zaciekłą wojnę na śniadanie typu fast-food

śniadanie z dzwonkiem taco? Taco Bell

Po sukcesie Egg McMuffin, taktyka śniadaniowa McDonald's została w przewidywalny sposób naśladowana przez konkurentów. W 1983 roku Burger King wprowadził na rynek Croissan'Wich , kanapka śniadaniowa zbudowana z rogalika, jajka i sera z opcjonalnym wyborem mięsa. W tyle był Taco Bell, który wprowadził menu śniadaniowe ze śniadaniowymi tacos, burritos i krótkotrwałym taco waflowym w 2014 roku. Konkurenci tacy jak Wendy's, Jack-in-the-Box , Chick-fil-A i Subway również wprowadzili własne menu śniadaniowe.

Wynik? zaciekły wojna śniadaniowa? to szaleje do dnia dzisiejszego. Ze śniadaniem teraz najbardziej dochodowy obszar w branży fast foodfood , franczyzy próbują wszystkiego od spadające ceny do rozwijania większy i lepszy przyjmuje kanapkę śniadaniową iść do przodu.

Za wszystkie ich wysiłki McDonald's nadal panuje jako najpopularniejsze miejsce na śniadanie typu fast-food w USA według Foursquare Swarm (via Insider biznesowy ) McDonald's zajmuje pierwsze miejsce na śniadanie we wszystkich stanach USA z wyjątkiem Oklahomy. Oklahomani (ci dziwacy) woleli Sonica na śniadanie, ale na drugim miejscu uplasowali się McDonald's.

Jajko McMuffin mogło uratować McDonald's przed upadkiem

pusty McDonald McDonald's

Oto kilka śniadań do przemyślenia: Bez jajka McMuffin może nawet nie być not być już McDonald's.

letnia dynia vs cukinia

Przed wystawieniem zmieniającego zasady gry całodniowego śniadania, McDonald's był ociężały. Dla 13 kolejnych miesięcy począwszy od 2012 r. , McDonald's zauważył, że sprzedaż w tym samym sklepie spadła lub pozostała na stałym poziomie. Ronald McDonald dostał niesamowita nowa metamorfoza . Restauracja próbowała i nie udało się zasmucić? „rzemieślnicza” kanapka z kurczakiem . Klienci z lewej i prawej strony porzucali hamburgery na rzecz tacos .

Ale kiedy McDonald's wypuścił całodzienne jajko McMuffin, wszystko się zmieniło . Po wydłużeniu godzin śniadaniowych McDonald's odnotował wzrost sprzedaży w tym samym sklepie przez co najmniej 13 miesięcy o 5,7 procent. Wzrost sprzedaży był największy McDonald's, który widziałem od prawie czterech lat . Teraz śniadanie McDonald's liczy się za 25 procent sprzedaży w USA.

W końcu McDonald's nie mógł odzyskać klientów obietnicami rzemieślniczych składników lub jajek bez klatek. Zdobył klientów dzięki Egg McMuffin, ponieważ Egg McMuffin jest wykonany z idealnie okrągłych jajek i bajkowego pyłu.

Oto dlaczego jajka za każdym razem są idealnie okrągłe

Jajko McMuffin Facebook

Mówiąc o idealnie okrągłych jajkach, cofnijmy się do 1971 roku, kiedy Herb Peterson bawił się w swojej kuchni, eksperymentując z setkami różnych prototypów kanapki śniadaniowej. Herb wiedział, że jego ukochane jajka po benedyktyńsku były zbyt zabrudzone, by można je było przepychać jedną ręką w drodze do pracy. Rozwiązał problem lepkiego sosu holenderskiego, zastępując go serem i masłem. Ale zrobienie jajek przenośnych było trudniejsze.

Jako David Peterson, syn Herba, odwołany „Prawdziwy geniusz tkwił w pierścieniu jajka”, mówi David, „ponieważ jak powstrzymać jajko, żeby nie wędrowało wszędzie?”. Według Davida, jego ojciec zlecił miejscowemu kowalowi stworzenie sześciopierścieniowego narzędzia ze stali nierdzewnej, pokrytego teflonem, aby ugotować jajko w zgrabne, idealne koło, które idealnie pasuje do muffinki.

Do dzisiaj, McDonald's używa podobnego urządzenia do tworzenia idealnie okrągłych jaj za ich Egg McMuffins. Mistrzowie McDonald's McMuffin podgrzewają grill z krążkami jajek na wierzchu, a następnie oblewają grill masłem. Gdy grill zacznie skwierczeć, kucharze otwierają świeże, całe jajka na grillu. Następnie rozbijają żółtko każdego jajka, aby upewnić się, że gotują się równomiernie, i spryskują jajka wodą, aby można je było gotować. Po dwóch minutach voilà: okrągłe jajka, które wyglądają prawie zbyt pięknie, by można je było zjeść. Ale i tak je jesz.

McMuffin to jedyna pozycja menu McDonald's na bazie jajek, która wykorzystuje świeże jajka

jajka Instagram

Ponieważ jajko McMuffin jest trochę także idealne, klienci spekulują, że są fałszywe lub w jakiś sposób pokrojone z gigantycznej bułki jajecznej. Aby rozwiać niektóre plotki, zaprosił McDonald's były Pogromcy mitów za kulisami.

Na filmie Imahara dowiaduje się, że Egg McMuffins pochodzą ze świeżych jaj. Te jajka klasy A są świeżo rozbijane i gotowane w Egg McMuffins. Ale co z wszystkimi innymi pozycjami menu McDonald's z jajkami w menu? Okazuje się, że Egg McMuffin jako jedyny może pochwalić się świeżymi jajkami jako składnikiem.

Większość dania z jajek w McDonald's , w tym kanapki z herbatnikami, kanapki z bajglami i McGriddles, są przyrządzane z czegoś, co nazywa się „złożonym jajkiem”. Według lista składników , składają się one z płynnych jajek, beztłuszczowego mleka, modyfikowanej skrobi spożywczej i kwasu cytrynowego. Jaja składane są gotowane u zewnętrznego dostawcy, zamrażane i wysyłane do sklepów McDonald's.

kiedy wynaleziono bicz cudów?

Nadzienie jajeczne z kiełbasą burrito jest dostarczane z wstępnie ugotowanymi, płynnymi jajkami z dodatki od dostawcy przed zamrożeniem i wysłaniem do McDonald's. Jajecznica robiona jest z płynnych jajek i gotowana na wolnym ogniu na miejscu. I wreszcie, białka jajek do Egg White Delight McMuffin są ubijane z płynnymi białkami jaj, nie świeżo rozbitymi, ale przynajmniej pozbawionymi konserwantów.

To nie jest tak niezdrowe, jak myślisz

gotowanie jajka Facebook

McDonald's ma złą reputację jako kwintesencja niezdrowej amerykańskiej kuchni. Na koncie firmy — robią główne kroki zapewnić zdrowszy opcje w dzisiejszych czasach.

Ale na długo przed rezygnacja ze sztucznych konserwantów w McNuggets i miękkim podawaniu i zdejmowanie napojów gazowanych z menu Happy Meal , McDonald's zaoferował co najmniej jeden trochę zdrowa żywność: Egg McMuffin.

najlepiej sprzedające się ciasteczka dla dziewczynek harcerskich

Złammy jego anatomia żywieniowa . Jajko McMuffin jest wykonane z prawdziwego jajka, które jest gotowane, a nie smażone. Twoja klasyczna kanapka składa się z małego koła kanadyjskiego bekonu, jednego kawałka amerykańskiego sera i prawdziwego masła. Łącznie daje to 290 kalorii, 12 gramów tłuszczu, z czego około 6 gramów pochodzi z tłuszczów nasyconych, 17 gramów białka (34 procent) i 29 gramów węglowodanów (10 procent).

Jeśli chodzi o niezdrowe opcje śniadaniowe, zdecydowanie można było zrobić o wiele gorzej. Rozważmy na przykład Burger King Croissan'który z podwójną kiełbasą, jajkiem i serem , który dostarcza około 700 kalorii z 51 gramami tłuszczu (20 z nich to tłuszcze nasycone). Lub własny McDonald's stek, jajko i biszkopt serowy , z 530 kaloriami i 30 gramami tłuszczu (w tym 15 nasyconych). I nawet nie zaczynaj od słodkich pączków o pustych kaloriach.

Możesz prześledzić jego początki w XIX-wiecznym Londynie

Londyn

Odkąd ludzkość tęskniła za czymś szybkim, przenośnym, satysfakcjonującym i jajowatym przed pójściem do pracy, były kanapki śniadaniowe. Najwcześniejszy przodek jajka McMuffin urodził się w XIX-wiecznym Londynie, spekuluje historyk Heather Arndt-Anderson w wywiadzie dla Washington Post .

Londyn i reszta Wielkiej Brytanii znalazły się w uścisku Rewolucja przemysłowa , kiedy goście porzucili obfite składniki śniadaniowe ze swoich gospodarstw i przenieśli się do miast, by pracować w fabrykach. Był to czas innowacji, które zmieniły społeczeństwo, w tym odziarniania bawełny, elektryczności i – oczywiście – kanapki śniadaniowej.

Gdy hordy brytyjskich fabryk ruszyły do ​​pracy, uliczni sprzedawcy zaczęli sprzedawać kanapki „bap”, opowiadał Arndt-Anderson. Były to miękkie bułki nadziewane jajkiem sadzonym, boczkiem lub kiełbasą, a od czasu do czasu serem. Sprzedawcy uliczni podawali baps ze starymi brytyjskimi akcentami i filiżankę kawy. Ponieważ składały się z niedrogich składników, a ich wykonanie nie kosztowało wiele, bap odniósł ogromny sukces. Dzięki temu, że pracownicy fabryki są radośni, syci i punktualni, kanapka śniadaniowa napędzała rewolucję przemysłową.

Jego wczesny przodek, Denver Sandwich, podróżował po Stanach Zjednoczonych podczas ekspansji na zachód

Kanapka z Denver

Gdy osadnicy przepłynęli ocean do Ameryk, przynieśli swój głód szybkiego, wygodnego i niedrogiego śniadania. Najwcześniejszym wcieleniem kanapki śniadaniowej mogła być kanapka z Denver lub „Zachodnia” – jajecznica z szynką, cebulą i zielonym pieprzem, schowana między dwiema opiekanymi kromkami białego chleba.

Denver został nazwany pierwszą amerykańską kanapką śniadaniową przez Oxford Encyclopedia of Food and Drink w Ameryce . Historycy przypisują wynalezienie naczynia wczesnym pionierom podczas ekspansji na zachód. Podczas gdy rolnicy i inni stacjonarni osadnicy mogli mieć dostęp do świeżych składników, aby każdego ranka wytwarzać świeże pieczywo, naleśniki, mięso i kawę, podróżujący z krytymi wozami musieli zarabiać mniej zasobów, gdy pokonywali szlak oregoński.

Jak głosi historia, jajka psują się podczas długich, zakurzonych podróży wozami. Próbując odzyskać jajka, ukrywając nieprzyjemny smak zgnilizny, osadnicy ugotowali je z cebulą i papryką. Kanapka Western/Denver pozostaje popularna do dziś w jadłodajniach w całej Ameryce, choć teraz jest częściej serwowana w forma omletu z kromkami chleba z boku.