Dlaczego nigdy nie powinieneś kupować mleka w sklepie z dolarami?

kobieta kupująca mleko

Zakupy w sklepie za dolara mogą być świetne w przypadku wielu artykułów gospodarstwa domowego, od środków czyszczących po przybory kuchenne (poprzez Dobre gospodarowanie ). Ponieważ sklepy dolarowe oferują tak wiele produktów za tak tanio, nic dziwnego, że stały się takimi gigantami na rynku detalicznym, a nawet rzucają wyzwanie wszechmogącemu Walmart . Jednak mleko to coś, co prawdopodobnie powinieneś pominąć podczas następnej wyprawy na zakupy w lokalnym sklepie sklep dolarowy .


Jeśli chodzi o to, mleko w sklepie dolarowym po prostu nie jest zbyt dobrą okazją. Cena dolara może wydawać się oczywista, ale nie zawsze wygląda tak w porównaniu z kupowaniem mleka w tradycyjnym sklepie spożywczym. Według Opiekun , kartony mleka znalezione w sklepie w pobliżu San Francisco miały tylko 16 uncji. Na pierwszy rzut oka może to nie wydawać się wielkim problemem, ale w porównaniu z cenami mleka w sklepach spożywczych oznacza to proporcjonalną cenę 8 USD za galon. Mleko w sklepie za dolara jest w rzeczywistości droższe niż nawet najdroższe mleko w Całej żywności , ostrzegają.Gdyby to nie wystarczyło, aby zniechęcić osobę do pójścia w pobliże działu nabiałowego w sklepie za dolara, weź pod uwagę rzeczywiste mleko do zakupu. Może nie być tak świeże jak mleko w sklepie spożywczym. Sklepy spożywcze regularnie przekazują swoje mleko, ponieważ jest to bardzo popularny produkt wśród kupujących. Po napojach gazowanych mleko jest drugim najpopularniejszym produktem sprzedawanym w sklepach spożywczych i od 2016 r. generowało 11,2 miliarda dolarów rocznie. Chociaż sklepy nie mogą legalnie sprzedawać mleka ani żadnej żywności, która przekroczyła datę przydatności do spożycia, mogą sprzedawać produkty które przekroczyły daty „najlepiej spożyć do” lub „najlepiej spożyć przed” (przez Konsumpcjonista ). Kupowanie łatwo psującej się żywności w sklepie za dolara jest wątpliwe, powiedział ekspert ds. zakupów Trae Bodge Rachael Ray Show , a nabiał jest z pewnością jedną z tych pozycji.
Jeśli naprawdę masz ochotę na mleko, najlepiej odszukać to w lokalnej aptece, takiej jak Walgreens lub CVS, gdzie Lifehacker mówi, że może kosztować nawet o 20 procent mniej niż w sklepie spożywczym.