Co się stało z Granola Gourmet po Shark Tank?

  Batoniki Granola nadianb/Shutterstock Kryształowa Antonace


Stworzenie nagradzanego produktu i wsparcie go przez inwestorów „Shark Tank” nie jest łatwym zadaniem, a dla jednego przedsiębiorcy z Południowej Kalifornii wynalezienie batonika granola o niskiej zawartości cukru wydawało się przedsięwzięciem biznesowym pełnym potencjalnego sukcesu. Oczywiście miłośnicy muesli zawsze mieli możliwość podążania łatwy przepis na batonik granola w domu, ale z CDC zgłaszając, że cukrzyca dotyka ponad 37 milionów Amerykanów, niektórzy ludzie mogą szukać zdrowszej opcji w sklepie.Mężczyzna rodzinny i długoletni diabetyk, Jeff Cohen stworzył w 2011 roku batonik ukierunkowany na zdrowie, aby spełnić swoje pragnienie smacznego batonu energetycznego bez krachu cukru (poprzez Smakosz granoli ). Cohen wymyślił swój receptura na bazie owsa na indeksie glikemicznym żywności – badania, które wskazują, że nie wszystkie węglowodany są takie same. Niektóre węglowodany dostarczają zdrowych ilości tłuszczu i białka i są wchłaniane wolniej po spożyciu w przeciwieństwie do słodkich pokarmów i napojów (na Klinika w Cleveland ).
Za SharkTankBlog , batony energetyczne Granola Gourmet twierdziły, że mają niski zakres glikemiczny, a Cohen zasadniczo potrzebował 175 000 dolarów od inwestorów, aby uruchomić swój biznes z przekąskami na amerykańskim rynku spożywczym. Czy ten niskocukrowy produkt był wystarczająco przekonujący, by Cohen pozyskał fundusze dla rekinów?

Rekiny opinie smakoszy Granoli

Firma dzięki uprzejmościJeff Cohen pojawił się w 105 odcinku pierwszego sezonu „Shark Tank” i zaoferował swoje zdrowe batony energetyczne inwestorom, prosząc o 175 000 $ z 25% zwrotem. Większość rekinów uznała, że ​​batoniki są smaczne, ale Cohen podzielił się jednym szczegółem, którego rekiny po prostu nie mogły przeoczyć.

Zdrowy twórca stojący za tymi niskocukrowymi batonami złożył wniosek o upadłość z powodu nieudanej umowy na oprogramowanie, a finansowo nie wyglądało to tak dobrze na papierze. Podczas gdy Cohen upierał się, że ma swój produkt w prawie każdym Całej żywności W tym czasie w południowej Kalifornii, przynosząc co miesiąc dochód do 10 000 dolarów, rekiny były zniechęcone niezdolnością Cohena do przeniesienia smakoszy Granoli na wyższy poziom, mając za sobą Whole Foods. Kevin O'Leary ostatecznie uznał Cohena za „radioaktywnego” z powodu jego bankructwa w przeszłości (per SharkTankBlog ).Podczas gdy rekiny mogą być wtajemniczone co się dzieje, gdy zjesz za dużo cukru i uwierzyli w ideę zdrowszych batoników muesli, uznali, że dla smakoszy Granola nie warto inwestować.

Gdzie jest teraz smakosz Granoli?

Youtube

2009 nie był jedynym rokiem, w którym Jeff Cohen wystąpił w „Shark Tank”. Przedsiębiorca powrócił w odcinku 202 w 2011 roku, aby zaprezentować niedawny sukces smakosza Granoli (per SharkTankBlog ). W momencie drugiego pojawienia się Cohena jego batony energetyczne o niskiej zawartości cukru radziły sobie dobrze i były dostępne w różnych sklepach i na Amazonie (za Youtube ).

Jednak jakiś czas po odcinku 202 firma wydawała się rozpadać. Nie tylko batony nie są już dostępne do kupienia nigdzie poza przestarzałymi Strona internetowa firmy , ale to jest Konto Twitter nie był aktualizowany od 2013 roku, a konto marki na Facebooku nie jest już aktywne.

Nawet jeśli przegapiłeś szansę spróbowania batoników energetycznych Granola dla smakoszy, wciąż na horyzoncie pojawiają się dobre wieści dla miłośników barów z przekąskami. Od czasu spowolnienia podczas pandemii COVID-19 oczekuje się, że rynek batonów energetycznych powiększy się w tym roku o nowe produkty skupiające się na zdrowszych składnikach (na Wiadomości biznesowe z branży spożywczej ). Oprócz absolutnie najzdrowsze jedzenie, jakie możesz kupić , możesz teraz dodawać różne pożywne batony do swojej rozwijającej się listy zakupów.