Czy picie mleka naprawdę pomaga w ostrych potrawach?

Kojące zimne mleko

Pop quiz: jeśli zjadłeś coś z dużą ilością papryczek chili i czujesz, że właśnie podpaliłeś sobie usta, czy sięgasz po (A) butelkę piwa, (B) puszkę napoju gazowanego , lub (C) szklanka mleko ?


Jeśli poszedłeś na szklankę piwa lub napoju gazowanego, chcielibyśmy usłyszeć twoje przemyślenia na temat tego, jak poszło ci później, ale jeśli sięgnąłeś po szklankę mleka, jak mogła sugerować babcia w pewnym momencie, możesz chcieć wiedzieć dlaczego płomienie w twoich ustach zgasły tak szybko. Liczne strony, takie jak Sieć spożywcza powiedzmy, że wszystko sprowadza się do kazeiny, białka mleka, które pomaga przeciąć wiązania tworzone przez kapsaicynę z zakończeniami nerwowymi (i które daje uczucie pieczenia w ustach). Przecinając te wiązania, kazeina działa tak samo, jak mydło, usuwając tłuszcz z rąk lub naczyń.Ale czy mleko musi być pełne, a nie odtłuszczone? Na to pytanie odpowiedzieli badacze z Sensory Evaluation Center w Penn State College of Agricultural Studies, testując pięć napojów – wodę oczyszczoną, colę, wiśniowy Kool-Aid, wodę sodową, piwo bezalkoholowe, mleko odtłuszczone i mleko pełne – przeciwko mieszance Bloody Mary, która została oceniona powyżej „umiarkowany”, ale poniżej „silnej” w skali spalania przez 72 uczestników (poprzez Dziennik Nauki ). Nic dziwnego, że najlepiej przetestowało się mleko pełne, ale naukowcy byli zaskoczeni, że mleko odtłuszczone działa równie dobrze.
Mleczko orzechowe nie pomaga w pikantnym jedzeniu

Gorący, masywny sos chili

Okazuje się, że zawartość tłuszczu w napoju nie była tak ważna, jak znajdujące się w nim białko. Abyś nie myślał, że interakcja działa ze wszystkimi rodzajami mleka, Psychologia dzisiaj mówi, że tylko mleko od ssaków zawiera kazeinę, co oznacza mleko orzechowe i mleko sojowe będzie nie rób nic, aby złagodzić dzikie płomienie, które mogły ogarnąć twoje usta.

Naukowcy twierdzą, że powinieneś również sprostać swoim oczekiwaniom, ponieważ nie masz pod ręką żadnego mleka i mają nadzieję, że napoje alkoholowe lub napoje gazowane również będą działać, aby ugasić ogień. „Napoje z gazowaniem, takie jak piwo, woda sodowa i woda sodowa, jak można było przewidzieć, słabo radziły sobie z ograniczeniem spalania kapsaicyny. A gdyby testowane piwo zawierało alkohol, byłoby jeszcze gorzej, ponieważ etanol wzmacnia wrażenie” – mówi Alissa Nolden, główny badacz w badaniu Penn State. Jeśli nie masz mleka, Kool-Aid może też załatwić sprawę – nie dlatego, że eliminuje kapsaicynę, która wywołuje ciepło, ale dlatego, że jest tak słodka, że ​​zagłusza wszystko inne (poprzez Dziennik Nauki ).