Nie popełniaj tego powszechnego błędu podczas podgrzewania łososia

zbliżenie gotowanego fileta z łososia na talerzu

Dla większości ludzi pierwszym odruchem odgrzewania resztek jest pójście prosto do kuchenki mikrofalowej. Ale chociaż niektóre potrawy mogą się dobrze nagrzać podczas wirowania w kuchence mikrofalowej, ryby do nich nie należą. Odgrzewanie łososia w ten sposób może go poważnie wysuszyć, per NiebieskiLodowiec . Na szczęście istnieją inne sposoby na podgrzanie łososia, które nie zniszczą tekstury ryby ani nie sprawią, że kuchnia pachnie jak na targu rybnym.


Według Kuchnia , jeśli włożysz już ugotowany filet z łososia do kuchenki mikrofalowej, aby go podgrzać, masz duże szanse na całkowite wysuszenie ryby. Łosoś jest już łatwy do rozgotowania, więc po wstawieniu go pod wysoką temperaturę kuchenki mikrofalowej szybko wyschnie. Cała delikatność świeżo ugotowanego fileta zniknie, a resztki prawdopodobnie się zmarnują. Ponadto odgrzewanie łososia w kuchence mikrofalowej ma tendencję do wydzielania silnego rybiego zapachu, więc Twój nos również nie będzie zadowolony z tej metody podgrzewania.Jak prawidłowo odgrzać łososia

gotowane filety z łososia na pergaminie

Kuchenka mikrofalowa może nie być najlepszą opcją, ale nadal można podgrzać łososia, aby był smaczny i delikatny (i nie pachnie). Według Ilustrowany kucharz grubsze filety mają tendencję do podgrzewania się lepiej niż cieńsze, więc jeśli masz wybór, spróbuj zjeść cienkie filety z łososia zaraz po ich ugotowaniu. Nie można całkowicie wyeliminować zapachu podczas podgrzewania łososia, ponieważ proces podgrzewania utlenia niektóre kwasy tłuszczowe, tworząc rybi zapach, ale unikanie kuchenki mikrofalowej sprawi, że będzie on nieco mniej ostry.
Zamiast iść do mikrofalówki, Ilustrowany kucharz zaleca podgrzewanie łososia w piekarniku. Połóż drucianą kratkę na wierzchu blachy do pieczenia, a następnie połóż na niej resztki filetów. Przykryj folią przed włożeniem ich do piekarnika — pomoże to zapobiec wysychaniu ryb. Następnie podgrzewaj w temperaturze 275 stopni przez około 15 minut lub do momentu, gdy ryba zarejestruje 125 do 130 stopni za pomocą termometru z natychmiastowym odczytem. Filety grubsze niż jeden cal mogą potrzebować trochę więcej czasu w piekarniku, więc miej na nie oko, aby się upewnić, że się nie przegrzeją. Gdy ryba osiągnie odpowiednią temperaturę, będzie prawie tak dobra jak świeżo ugotowany filet i znacznie lepsza niż suszony łosoś z mikrofalówki.