Oto, co tak naprawdę robi dla Ciebie codzienne spożywanie białek?

Omlet z białkiem jajecznym

Kiedy już nauczysz się oddzielać białka jajek od żółtek, białka jajek mogą być niezwykle pożywną opcją dla tych, którzy chcą czerpać korzyści z jajek podczas diety lub próbując schudnąć. Oczywiście, jeśli nie przyzwyczaisz się do oddzielania części jajka, uważasz, że jest zbyt brudny lub źle się czujesz, wyrzucając żółtka, istnieje wiele marek, które produkują płynne białka jaj w pudełkach, które można po prostu przelać do miski lub patelni — czy jedzenie białek może być łatwiejsze?.


Bogate w białko, ale bez cholesterolu i tłuszczów nasyconych, białka jaj są idealnym wyborem dla osób na zdrowej diecie Nauka na żywo ). Jednocześnie brakuje im niektórych ważnych żywieniowych aspektów żółtka jaja.Oto, co dzieje się z twoim ciałem, jeśli codziennie jesz białka jaj.
Nie będziesz spożywać cholesterolu zawartego w żółtku jaja

Oddzielanie białek od żółtek

Całe jajko zawiera 211 miligramów cholesterolu (poprzez Linia zdrowia ). Każdy jej miligram zawarty jest w żółtku jajka. Dlatego, jeśli jesz wyłącznie białka jajek, nie będziesz przyjmował żadnego cholesterolu. To może nie być wielka sprawa, ponieważ badania wykazały, że cholesterol w jajkach ma niewielki wpływ na ilość cholesterolu we krwi (poprzez Linia zdrowia ) . Zdrowi ludzie mogą jeść siedem jajek tygodniowo bez znacznej zmiany poziomu cholesterolu.

Jeśli jednak nadal martwisz się poziomem cholesterolu w jajach, łatwo jest przejść na wszystkie białka. W przepisach białka jajek można zamienić na całe jajka, używając dwóch białek na każde wymagane całe jajko.Białka jaj nie zawierają żadnego z 5 gramów tłuszczu znajdujących się w jajach i zawierają tylko 16 z 71 kalorii całego jajka.

Dostaniesz swoją dawkę białka

Białko na bajglu

Białka zawierają 5 z 6 gramów białka w jajku. Jeśli obawiasz się, że spożywanie tylko białek jajek sprawi, że poczujesz głód przez resztę poranka, pomyśl jeszcze raz. Będziesz otrzymywać 5 procent zalecanej dziennej dawki białka, które, jak wykazano, ogranicza apetyt — dzięki czemu będziesz czuć się syty na dłużej (poprzez Nauka na żywo ).Chociaż białko jest najczęściej uważane za środek budujący mięśnie, pełni ono również szereg innych funkcji w organizmie i znajduje się w każdej z komórek organizmu (poprzez Web MD ). Włosy i paznokcie składają się głównie z białka i są budulcem enzymów i hormonów. Białko odgrywa również ważną rolę w kościach, chrząstkach, skórze i krwi.

Biorąc pod uwagę fakt, że produkty zwierzęce, takie jak kurczak, wieprzowina, ryby i wołowina, są jednymi z najlepszych źródeł białka, czasami wegetarianom może być trudno spożywać odpowiednią ilość białka, a białka jaj mogą być w tym pomocne.

Stracisz wiele z wartości odżywczych całych jaj

Jajka w kartonie

Chociaż białka jaja są świetne jako białko, brakuje im wielu innych składników odżywczych, które znajdują się w żółtku jaja. Chociaż żółtka zawierają cholesterol, kalorie i tłuszcze nasycone, zawierają również wiele innych składników odżywczych.

Większość witamin zawartych w jajku jest również przechowywana w żółtku, z 8% zalecanej dziennej wartości witaminy A, 52 procent zalecanej dziennej wartości witaminy B12 i 12% zalecanej dziennej wartości witaminy B2. Tymczasem w żółtku zawarte jest 21% zalecanej dziennej wartości witaminy D oraz 29% zalecanej dziennej wartości kwasu foliowego. Tylko 9 procent zalecanej dziennej wartości selenu, 1 procent zalecanej dziennej wartości witaminy B5 i 6% zalecanej dziennej wartości witaminy B2 znajduje się w białku jaja.