Oto dlaczego nie powinieneś wyrzucać nasion guawy

Owoce guawy pokrojone na pół

Guawa to ten tropikalny owoc, który prawdopodobnie zobaczysz w dziale produktów, który często jest okrzyknięty pożywieniem, ale czujesz się trochę zakłopotany zakupem. Pytania takie jak: Jak to jesz? Czy będzie dobrze smakować? może wpaść do twojej głowy i chociaż te obawy są całkowicie uzasadnione podczas próbowania nowego owocu, będziesz mile zaskoczony, jak prosta i zdrowa jest guawa. Za Linia zdrowia guawa zawiera 12% dziennego zalecanego spożycia błonnika i tylko 37 kalorii na owoc. A jeśli chcesz wzmocnić swój układ odpornościowy, aby poradzić sobie z sezonem przeziębienia i grypy, guawa zapewni ci podwójną zalecaną dzienną dawkę witamina C , pozostawiając innych dostawców w kurzu.






Ale tak naprawdę to łatwość tego owocu sprawia, że ​​się do niego przymilamy. W rzeczywistości, Epickie zwraca uwagę, że ten owoc, który smakuje jak mieszanka truskawki i Gruszka można jeść w całości. Tak, możesz zjeść każdy kawałek tego owocu, w tym nasiona – więc zdecydowanie nie wyrzucaj ich. Dlatego.



po co pracować w starbucks

Nasiona guawy są korzystne na swój sposób

Owoce guawy pokrojone w plastry

Według Jedzenie NDTV , małe, okrągłe, twarde nasiona guawy powinny być spożywane z owocami ze względu na ich szereg korzyści zdrowotnych. Należą do nich pomoc w obniżaniu ciśnienia krwi i łagodzenie zaparć. Nasiona guawy są bogate w przeciwutleniacze, błonnik i potas. W rzeczywistości guawa ma więcej potasu niż banany , co jest niezbędne do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi. Dodatkowo włóknista natura guawy sprawia, że ​​jest to idealna, naturalna pomoc, gdy masz zaparcia. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się żuć te nasiona w całości, czy zmielić je w smoothie, możesz czerpać wiele korzyści, jakie oferuje ten owoc.








Zanim jednak dodasz nasiona guawy do swojej diety, jedno słowo ostrzeżenia. Czasy korzyści zdrowotnych , sugeruje, że spożywanie nasion guawy może negatywnie wpłynąć na wyrostek robaczkowy i wywołać stan zapalny, ale zgodnie z Amerykańska Narodowa Biblioteka Medyczna National Institutes of Health ryzyko jest minimalne. Mimo to ostrzegają, że niejedzenie nasion z jakichkolwiek owoców usuwa wszelkie wątpliwości. To powiedziawszy, zanim wprowadzisz zmiany w swojej diecie, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem.