Meksykańskie sieci fast foodów, od najgorszego do najlepszego

meksykańskie jedzenie

Chociaż mięso zawijane w tortillę od tamtego czasu pożera się w Meksyku starożytne czasy Azteków , taco pojawiło się w Ameryce dopiero w okolicach XX wiek . Od tego momentu minęło około 50 lat, zanim fast foody zaczęły serwować w pełni zamerykanizowane taco z mieloną wołowiną, sałatą lodową i prefabrykowaną skorupką taco. Glen W. Bell Jr. przodował, sprzedając swoje pierwsze twarde taco ze stoiska z hamburgerami klientowi w 1951 roku. Po Taco Bell przyszedł setki konkurentów , od dzielnego Del Taco po progresywną Baja Fresh.


Postawmy sprawę jasno: są też tysiące autentycznych, niesamowitych meksykańskich madre-y-padre taquerias w USA. To jest This nie podsumowanie tych. Nie, to oda do wszechobecnych, mocno zamerykanizowanych sieci serwujących fast foody inspirowane meksykańskim jedzeniem — kuchni, która nie jest autentyczny meksykański , ale pyszny po zjedzeniu o 2 w nocy po wieczorne wyjście wszystkie takie same.Tutaj umieściliśmy jedne z najgorszych i najlepszych meksykańskich, inspirowanych Meksykiem, meksykańskich i teksańsko-meksykańskich sieci fast foodów w USA.
dzieci do pieczenia podróbek

10. Chipotle

Chipotle Facebook

To ryzykowne umieszczanie Chipotle na dole meksykańsko-amerykańskiego zestawienia żywności, biorąc pod uwagę rozmiar i okrucieństwo Zagorzały fanklub Chipotle . Są to fani, którzy nie zastanawiali się dwa razy po tym, jak Chipotle został dotknięty serią chorób przenoszonych przez żywność – w tym salmonellą, E.Coli i norowirusem – w ciągu ostatnich kilku lat. Miłośnicy Chipotle potrzebują ich rozwiązania i ' całkowicie chętny do zwymiotowania ' Dostać to.

Przerażający rzygający uzależnieni od Chipotle niech będą cholerni! — prawdę trzeba powiedzieć. Nie mamy pretensji do burrito, ale nawet po Chipotle zamknął swoje lokalizacje, aby rozmawiać o bezpieczeństwie żywności , nadal jest uderzany koszmar chorób przenoszonych drogą pokarmową po koszmar chorób przenoszonych drogą pokarmową . Ostatnio uderzyły setki ludzi Clostridium perfringen , częsta przyczyna zatrucia pokarmowego, po zjedzeniu w jednym miejscu Chipotle w Ohio. Zawsze, Chipotle!Jeśli choroby żołądkowo-jelitowe nie wystarczą, aby cię powstrzymać, denerwujące opłaty Chipotle pinezki prawdopodobnie też cię nie powstrzymają. Ale my tylko mówimy: oprócz tego, że kaszlesz na queso i chipsy, sieć notorycznie pobiera dodatkowe 1,95 dolara za guacamole. Do spojrzeć na to z perspektywy , to około 200 dolarów dodatkowych rocznie, jeśli oddasz się Chipotle z guac dwa razy w tygodniu.

9. Dzwonek Taco

Taco Bell Facebook

Zróbmy kanapkę z komplementem (eee, komplementuj taco?) dla Taco Bell.Po pierwsze, dobro: jak wyjaśnił historyk żywności Jeffrey Pilcher NPR , Taco Bell był w dużej mierze odpowiedzialny za wywołanie obsesji na punkcie meksykańskiego jedzenia w Ameryce, kraju, który do tej pory uważał ją za dziwną, pikantną i potencjalnie skażoną. Gdyby nie było Taco Bell , czy nasza miłość do tacos rozkwitłaby tak szybko, jak rozkwitła — jeśli w ogóle?

A teraz złe: pierwsza amerykańska „meksykańska” sieć jest prawdopodobnie najmniejszą meksykańską knajpą na tej liście. Jasne, istnieją odmiany tacos i burrito, które przynajmniej przypominają ich meksykańskie odpowiedniki – choć pokryte dziwnym, jasnożółtym, sztucznie wyglądającym serem. Ale są też potworności takie jak 'Pizza Meksykańska i Potrójna Podwójna Crunchwrap .

Menu Taco Bell jest więc niemeksykańskie, zbijało z tropu Meksykanów i musiało zostać przemianowane, gdy sieć próbował otworzyć lokalizację w Meksyku w 1992 roku . Taco Bell został wypędzony z Meksyku w ciągu dwóch lat od otwarcia i został wypędzony po raz drugi, gdy próbował otworzyć ponownie w 2007 roku .

Aby zakończyć nasze komplementy taco pozytywnym: może nie być żadnych Taco Bells w Meksyku, ale tutaj, w starych, dobrych Stanach Zjednoczonych, właśnie przegłosowano łańcuch Ulubiona „restauracja meksykańska” Ameryki — choć może to stanowić dla Amerykanów większy wstyd, co komplement dla Taco Bell.

8. Taco Johna

Taco John Facebook

Zaledwie sześć lat po tym, jak Glen Bell otworzył pierwszy Taco Bell, weteran wojny koreańskiej John Turner otworzył pierwszy Taco John's (pierwotnie nazywany Taco House). Turner został zainspirowany do otwarcia sieci po pracy jako menedżer McDonald's, jeśli to mówi ci coś o autentyczności kuchni, której możesz się spodziewać w Taco John's. Ale autentyczność nie miała większego znaczenia we wczesnych lokalizacjach Taco Johna, które pojawiały się na obszarach wiejskich Środkowego Zachodu, gdzie było niewiele lub zero meksykańskich restauracji.

Taco John's jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swojego podpisu Ziemniak Olés , ziemniaki smażone w głębokim tłuszczu można zamówić z dodatkami nacho — więc są jak nachos, ale dodatkowy niezdrowy. Jak, 1090 kalorii i 21 gramów niezdrowych tłuszczów nasyconych.

Ponadto? Trudno zepsuć skorupki taco, wołowinę i ser. Naszym największym problemem związanym z Taco John's jest to, że ich „chrupiące” tacos są często podawane dość rozmoczone. Ponadto od 1989 r. Taco John sprawuje tyraniczne panowanie nad swoim znakiem towarowym „Wtorek Taco”, czasami doręczanie listów o zaprzestaniu działalności do meksykańskich knajpek, w których użyto tego wyrażenia.

7. Taco Cabana

Taco Cabana Facebook

Podobnie jak większość głównych „meksykańskich” sieci fast foodów w Ameryce, Taco Cabana nie została założona w Meksyku ani przez Meksykanina. Było jednak założona w San Antonio w Teksasie w latach 70., który jest przynajmniej geograficznie i kulturowo bliższy Meksykowi niż Cheyenne w stanie Wyoming.

Pomijając geografię, Taco Cabana zapewnia wiele atrakcyjnych korzyści. Po pierwsze, jest otwarty 24-7. Po drugie, Taco Cabana faktycznie serwuje piwo, margarity i sangrias, które – jak wszyscy wiemy – sprawiają, że nawet najbardziej wytrawne taco są łagodniejsze. Po trzecie, sieć ma całe menu poświęcone śniadanie tacos , wyraźnie teksańska kreacja zawierająca tortillę z miękkiej mąki i różne kombinacje jajek, sera i mięs. I wreszcie, jest samoobsługowy bar salsa Taco Cabana, który umożliwia obsypywanie potraw różnymi salsami, pico de gallo, pokrojonymi jalapeno i kolendrą do zawartości brzucha.

Dlaczego więc Taco Cabana nie plasuje się wyżej? Oprócz pysznych śniadaniowych tacos, potrawom TC zwykle brakuje autentyczności i smaku autentyczności? taquerias lub zwiększony nacisk na świeże składniki wielu konkurencyjnych sieci.

6. Baja Fresh

Baja Fresh Facebook

Z drugiej strony trafnie nazwany „Baja Fresh” kładzie duży nacisk na świeże składniki. Otwarta w 1990 r. kalifornijska sieć powstała mniej więcej w tym samym czasie, co jej konkurenci Chipotle i Qdoba – ale pod względem czystego jedzenia jest dość daleko naprzód.

Chipotle wykonany zobowiązać się do podawania naturalnie hodowanego mięsa w 2008 roku i od tego czasu upewnił się, że wszyscy rozumieją swoje zaangażowanie w „prawdziwe składniki” poprzez jego Kampania „Żywność z uczciwością” . Ale na długo przed rozpoczęciem kampanii przez Chipotle, Baja Fresh już serwowała wołowina karmiona trawą , ręcznie robione salsy i świeże składniki z farmy . Całe potrawy są składane w menu różnorodnych burrito, tacos, quesadillas i sałatek. Sieć oferuje nawet przyzwoite menu dla dzieci składające się z quesadilli, taquitos, półmisków lub burrito.

czy giada się rozwodzi?

W przeciwieństwie do większości restauracji typu fast-food, Baja Fresh sprawia, że ​​wszystko jest świeże, w sklepie od podstaw. Sieć szczyci się tym, że nie ma pojedyncza zamrażarka lub otwieracz do puszek w którejkolwiek z jego restauracji.

5. Qdoba

Qdoba Facebook

Założona mniej więcej w tym samym czasie i miejscu co Chipotle — Denver na początku lat 90. — Qdoba zdołała rozwinąć podążanie za kultem nawet w cieniu bardziej dochodowego konkurenta.

Fani wiedzą, że Qdoba przewyższa Chipotle na kilka sposobów. Być może przede wszystkim Qdoba nie pobiera dodatkowych opłat za guac lub ser jak Chipotle. I podczas gdy wersja queso Chipotle'a była powszechnie uważany za wielką klapę tłuszczu , klasyczne queso Qdoby, dla porównania, od dawna jest chwalone za swoje aksamitna konsystencja i wędzony smak . I jako Chipotle radzi sobie ze zmęczeniem menu , Qdoba to trzyma chłodny z bardziej zróżnicowanym menu tacos, sałatek taco, misek burrito, nachos, zup, a nawet śniadanie w uczestniczących lokalizacjach .

Qdoba vs. Chipotle to debata tak stara jak czas, inspirująca wielu Wątek Reddita , ślepy test smaku , i analiza żywieniowa . W końcu Qdoba wygrywa, ponieważ nie pobiera opłat za dodatki i daje nam znacznie większy wybór.

4. Del Taco

Z Taco Facebook

Mówiąc o debatach tak starych jak czas, Del Taco vs. Taco Bell to kolejna. Jak wiele wielkich rywalizacji, Del Taco i Taco Bell narodziły się z przyjaźni: założyciela Del Taco Ed Hackbarth pracował jako menedżer w Bell's Hot Dog wraz z właścicielem i przyszłym założycielem Taco Bell, Glenem Bellem. Po tym, jak dwoje poszło własnymi drogami, Hackbarth otworzył pierwszy Del Taco w Yermo w Kalifornii w 1964 roku.

Obecnie istnieje ponad 500 lokalizacji Del Taco w 16 stanach. To niewielka siła w porównaniu do ponad 6000 lokalizacji Taco Bell na całym świecie, ale Del Taco zawsze będzie jeden prawdziwy łańcuch taco w oczach wielu West Coasters.

Del Taco odróżnia się od Taco Bell i pozostałych meksykańskich sieci na tej liście tym, że nie stroni od zachodniego jedzenia. Obejmuje to nie tylko zachodnie tacos, ale także pełnowymiarowe hamburgery i chrupiące, pomarszczone frytki. Chcesz taco, ale twój przyjaciel chce burgera? Del Taco jest!

Słowo na ulicy można zamówić dowolny element menu „odważny”, a podadzą go nadziewane frytkami i obsypane sekretnym sosem. Oznacza to, że nieoficjalnie Del Taco serwuje koktajle mleczne nadziewane frytkami. Tak jak, wystarczy powiedzieć?

3. Szalony kurczak

Szalony Kurczak Facebook

El Pollo Loco to jedna z niewielu meksykańskich restauracji fast-food na tej liście? założona przez Meksykanów . Mówiąc konkretnie, została założona przez Francisco „Pancho” Ochoa , który wyemigrował z Sinaloa w Meksyku, mając tylko marzenie i sekretny przepis na kurczaka swojej matki. On i jego żona Flerida otworzyli przydrożny stragan z kurczakiem na Alvarado Street w Los Angeles w 1975 roku. Kiedy restauracja została otwarta w 1980 roku, El Pollo Loco sprzedawała wyłącznie grillowanego kurczaka i czerwoną salsę, która przyciągała długie kolejki głodnych klientów.

Dziś malutka witryna sklepowa rozrosła się do ponad 480 lokalizacji ogólnonarodowy. W restauracjach Pollo Loco drób marynowany jest w cytrusach i grillowany na otwarty ogień za ladą. Ręka obsługi przygotowuje świeżo grillowanego kurczaka do dość autentycznych dań, w tym tacos, quesadillas i kolacji z kurczakiem w stylu Sinaloan. Skupienie się na grillowanym kurczaku sprawia, że ​​El Pollo Loco jest jednym z najlepszych najzdrowsze sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych i prawdopodobnie najzdrowszy wybór na tej liście.

2. Tacos Torchy

Pochodnia Facebook

Kolejna urodzona w Teksasie sieć taco, Torchy's Tacos, była okrzyknięty królem wszystkich zamerykanizowanych, szybkich taquerii w Austin przez lata przed ekspansją do lokalizacji w Teksasie, Kolorado i Oklahomie.

Ciężko nawet spojrzeć na Torchy's menu bez ekscytacji. list skupia się prawie wyłącznie na śniadaniu i tradycyjnych tacos, z kreatywnym, odpowiedzialnie pozyskiwane nadzienia, takie jak ręcznie smażone awokado, grzyb portobello, wolno pieczona wieprzowina z zielonego chile i sum w panierce z mąki kukurydzianej. Oprócz tacos Torchy's oferuje uliczną kukurydzę z freskiem queso, pieczone od zera brownie i smażone na głębokim tłuszczu ciasteczka z kawałkami czekolady. Możesz go zmyć z mrożonymi lub na skałach margaritami, rzemieślniczymi koktajlami i piwem rzemieślniczym.

jak trzymać pałeczki

Tak jak Zagat doniesiono, że Torchy's oferuje również tajne menu z siedmioma różnymi tacos — jak Jack of Clubs z jajkiem sadzonym i ziemniakami lub Hipster z tuńczykiem smażonym w panko i zielonym chili. Dzięki przemyślanemu, stale ewoluującemu wyborowi tajnych i nie tak tajnych ofert, nie dziwi fakt, że Torchy's jest rutynowo wypełniony nagrody i przyciąga fanów jak były prezydent Barack Obama .

1. Południowo-zachodni grill Moe

Moe Facebook

Założona w Atlancie w stanie Georgia w 2000 roku Moe's jest stosunkowo nowym graczem w szybkiej meksykańskiej grze sieciowej. Nowicjusz szybko rósł, rozwijając się do 700 lokalizacji do końca 2017 r. . Obecnie cieszy się pozycją top meksykańskiej sieci restauracji na Ranker i pozbawił Chipotle'a pozycji ulubionej marki restauracji meksykańskich w Ameryce 2016 i 2017 .

Co sprawia, że ​​Moe's Southwest Grill jest taki? chłodny ? Mimo że jest prawie siedem razy większy niż Baja Fresh, Moe's oferuje to samo – jeśli nie lepsze – kaliber świeżości . Mówimy o wieprzowinie karmionej zbożem, steku karmionym trawą i ekologicznym tofu. W Moe's nie ma zamrażarek ani kuchenek mikrofalowych, a warzywa z grilla są przygotowywane na oddzielnym grillu dla wegetarian.

Wejdź do dowolnego miejsca w kraju, a zostaniesz powitany przyjaznym „ Witamy w Moe! ' Otrzymasz również darmowe, świeżo smażone chipsy tortilla, które możesz sparować z naturalnymi sosy z ich baru salsa. Nie oczekuj od niektórych tak ciepłych powitań ani hojnych gratisów inny Tex-Mex łańcuszki z imionami rymowanymi z shmipotle.